Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Emil Páleš - Archanjel Slnka a zmysel súčasnosti

Lektor:

Emil Páleš, CSc.

Typ:

Seminár

Popis:

Zmätky našej doby sa stanú naraz pochopiteľné, ak si uvedomíme, že nás vyzývajú duchovne vyrásť a splniť istú úlohu: aby v nás ožil archetyp hrdinu, aký vzorovo stelesňujú slnečné božstvá. Individualizmus, hodnotový relativizmus, globalizácia a zápas o demokraciu, depresívnosť či autoimunitné ochorenia, idealizmus vo filozofii a lúčovitá estetika stavebníctva, nová fyzika, úskalia využitia umelej inteligencie – doba s rovnakou psychickou štruktúrou tu už bola a vracia sa pravidelne.

Stará múdrosť ju poznala ako rytmus archanjela Slnka alebo fénixov cyklus. Znovuobjaviť a dôkladne objasniť tento dejinný cyklus sa podarilo bývalému pracovníkovi Slovenskej akadémie vied, dnes riaditeľovi neziskovej organizácie Sophia pre integrálne štúdie, Dr. Emilovi Pálešovi.

Úvodná prednáška v sobotu na VITALfeste zdravia a znania

Na seminári autor bližšie predstaví aj tretí zväzok knihy Angelológia dejín a budete si môcť zakúpiť aj všetky jeho knihy.

Ďakujeme vopred, že nám pomôžete v propagácii tohto seminára, aj keď nie ste z príslušného mesta. Jeho zdieľaním na Vašom facebookovom profile sa tak o seminári môže dozvedieť niekto, koho to môže zaujímať. Prostredníctvom fb môžete konkrétne osoby priamo pozvať na toto podujatie.

Na seminár, kvôli obmedzenej kapacite miestnosti, je potrebné prihlásiť sa vopred.

Miesto seminára (širšie centrum mesta Košice) oznámime prihláseným mailom.

Informácie

Začiatok: 26.5.2024 o 09:30
Koniec: o 14:30
Miesto: Košice
Príspevok: v prihláške €

Lektor

RNDr. Emil Páleš, CSc.

Lektor
Aktuálne Prednáša: 1

Emil Páleš charakterizuje svoju prácu ako sofiológiu, čo je úsilie o syntézu rôznych prameňov poznania (zjavenia, rozumu a zmyslovej skúsenosti). Premosťuje vedu, umenie a náboženské tradície, hľadá zlaté zrná pravdy v starej múdrosti. Viac o jeho práci nájdete na jeho stránke.

Iné udalosti