Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Denné horoskopy pre všetkých

Pripravuje astrológ  Mgr. Miroslav Kostelnik  - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. 

16.1.št

Merkúr sa nedokázal stotožniť s kozorožcovským vplyvom, preto je nadšený, že bude môcť druhú polovicu januára a prvé februárové dni plávať vzdušným oceánom Vodnára. Znamenie mu uvoľní myšlienkové pochody, prebudí jeho zvedavosť a originálne spracovanie intelektuálnych podnetov. Umožní nám spájať nespojiteľné, poskytne vynaliezavosť, takže vynálezcovia budú „mac žňiva", ako sa hovorí na východe. Tranzit prospieva všetkým, ktorí pracujú v oblasti vzdelávania, komunikácie, poskytujúc intuíciu, bleskové nápady a myšlienkovú toleranciu.


17.1.pi

Nečakajme, že by nás piatkové predvíkendové chvíle chceli zbaviť povinností. Aspoň z energetického pôsobenia aspektov to tak nevyzerá. Luna sa od skorého rána do pozdných večerných hodín spája s ďalšími planétami len v disharmonických a provokatívnych aspektoch. Prechádza síce harmonizujúcim poľom Váh a večer po štvrť na osem Škorpiónom, no tvorí pritom kvadrátne spojenia so skupinou planét v Kozorožcovi, Vodnárovi a postaví sa do opozície voči Uránovi.

Prvá polovica dňa bude ovplyvňovaná manipulačnými a depresívnymi silami Pluta so Saturnom. Snažme sa vyhnúť situáciám i ľuďom postihnutým spomenutými tenznými charakteristikami, alebo ich zvládajme s pokojnou mysľou. Pokiaľ by sme my sami chceli kohosi ovládať a dostávať do smútku, mali by sme si uvedomiť, že i zdanlivo slabým podnetom dokážeme spustiť lavínu, ktorá môže mať veľmi ničivý charakter. K spomínanému treba pridať do úvahy aj disharmonický vplyv kvadratúry tretej lunárnej štvrte – Luna z Váh sa spája popoludní so Slnkom v Kozorožcovi.

Po „prestupe“ Luny do škorpiónskeho mančaftu možno čakať i oveľa emotívnejšie pôsobenie jej kvadratúry s Merkúrom a opozície s Uránom v T-kvadratúre, ktorá dokáže spôsobiť množstvo skratových situácií v nervovom systéme, teda v reakciách na podnety, ktoré by sa nám inokedy zdali ako smiešne malicherné.

18.1.so

Merkúr s Chirónom nás presviedčajú, že by sme mali urobiť niečo múdre, čím by sme vyliečili nedobrými rozhodnutiami ubolenú dušu. Na návštevu klubov, centier Energy je neskoro, veď je sobota. Ale v domácej lekárničke máme isto aspoň Spiron či Relaxin, ktoré dokážu ponaprávať škody na dušičke. Aj Venuša z raných ranných hodín bude ochotným a láskavým pomocníkom na v procese náprav.

Len si musíme uvedomiť jedno – Merkúr s Uránom, ktorých včera atakovala Luna, nie sú archetypmi, ktorých pôsobenie trvá len zopár hodín. Dnes ich provokatívna opozícia vrcholí a zmätok v myšlienkových procesoch dokáže vyvolať ešte väčší v komunikácii. Aj keby boli myšlienky, na ktorých sa budú obaja aktéri aspektu podieľať, akokoľvek geniálne, komerčné spoločenské vedomie ovplyvnene mozgomiškárskym pôsobením médií a politickej scény ich zrejme nedokáže prijať. Ani do vážnych debát s „dôležitými“ jedincami sa dnes nepúšťajme – budú nám skákať do reči, presviedčajúc (často len sami seba) o jediných pravdách a jediných správnych názoroch. My skúsenejší tieto veci poznáme už z rokov „oných čias“, len vtedy sa zdali byť menej vypuklé, než sú dnes. Aj keď sa to mnohým „mladým merurikom“ a avanturistickým „uránskym neoliberálom“ nemusí zdať. Ich myšlienky sú síce zdanlivo moderné a pokrokové, ale majú skôr charakter módnosti a krátkodychej pominuteľnosti. Všetci, čo si na nás takto veľkohubo a neokrôchane vyskakujú, by si mali dať pozor na achilovky i rozhodnutia mozgu, ktorým chýba srdce. Radšej nech siahnu po Korolene, Spirone, Stimarale, Relaxine, Artrine a ďalších prípravkoch Energy, aby nedošli k zdravotnej ujme. To im radí aj múdry Jupiter zo zodpovedného energetického poľa Kozorožca.

19.1.ne

Pokojný charakter dňa určujú harmonické prepojenia Luny s Plutom a Saturnom v prvej polovici dňa, napĺňajúce energetické pole regeneráciou a zodpovedným prístupom k riešeným úlohám. Nie je ich nejako veľa, veď je nedeľa.

Neskoro večer sa k pozitívnym vplyvom pridáva aj Slnko v sextile s Lunou, a uzatvára tak vcelku úspešný deň.

Dvadsať minút pred polnocou vstúpi Luna do ohnivého Strelca.

20.1.po

Tranzitujúc Strelcom vytvorí Luna počas pondelka niekoľko rôznorodých aspektov. Predpoludnie je pod vplyvom múdreho Chiróna a Merkúra, ktorý sa už vymanil spod vplyvu Slnka, takže je schopný samostatného „myslenia“. Prichádza to vhod všetkým, čo potrebujú narábať jazykom – učiteľom i ich žiakom, hovorcom a rečníkom takisto ako poslucháčom, všetkým, ktorí potrebujú niečo dohodnúť, napísať, podpísať. Popoludní už všetky tieto aktivity ovplyvní Venuša, no jej vplyv bude mať skôr opačné účinky, nakoľko prispeje rozkolísanou emocionalitou, precitlivenosťou, zatajovaním faktov. Neradno chodiť pod jej napäťovým vplyvom ani na väčšie nákupy, lebo by sa nemusela vedieť zdržať nadmerného míňania financií.

Slnko dnes končí svoju púť Kozorožcom. Na jednej strane sa to prejaví značne predĺženým dňom, trvajúcim osem a trištvrte hodiny, na strane druhej zvyšujúcou sa polohou Slnka. A že dni bývajú chladnejšie je dôsledkom podchladenia zeme i atmosféry. Aj keď dnes už skoro nič z dlhodobých meteorologických predpovedí ani pranostík neplatí. Slnko vstupuje do Vodnára šesť minút pred štvrtou popoludní.

Večerné stretnutie Luny s Marsom v niekom vyvolá potrebu ísť si zacvičiť, alebo vykonať nejaké iné príjemné telesné aktivity, no je možné, že v niekom vzbĺkne plameň hnevu a bude sa chcieť pobiť či pohádať. Takým sa treba naďaleko vyhýbať.