Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Denné horoskopy pre všetkých

Pripravuje astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie.

 

24.5.ut

Prednedávnom som spomínal „podrazácke“ spojenie Marsa s Neptúnom.

A tu ho máme! Nové napätie, tentoraz v pozmenenej podobe! Kovid už (nateraz?) „dodýchal“, vojna je takisto pre mnohých (teda okrem novinárov a politikov) menej zaujímavá, nuž sa „nadychujú“, opičie kiahne aby zostal ľud v nepokoji. Takže prichádza ďalšia „smrteľná hrozba“ - treba predsa využiť predpripravenosť más na očkovanie a rôzne iné zásahy do pokojného súkromia! Lebo manipulačné „plutónske“ organizácie si potrebujú udržať povedomie nenahraditeľnosti (napríklad WHO a iné). A nielen ony. Užívajú si aj obchodníci so smrťou, nakoľko je im dnešný sextil Merkúra s Marsom priaznivo naklonený. Aspekt výrazne pomáha športovcom, technikom a nedovolí, aby komunikácia prebiehala bez iskry dôvtipu, alebo bez akéhokoľvek iného iskrenia. Aspekt je naklonený väčšine žiakov, pre ktorých už nie je postrachom a nepopulárnym predmetom matematika či fyzika, ale, čuduj sa svete, teleska. Trochu sa mi zatočila hlava, keď som sa dozvedel, že sa dostala z najnižšieho miesta neobľúbenosti na popredné. Možno sa to týka iba väčšinovej veľkomestskej mládeže, ale možno je to už celoslovenský trend – „len sa nepohnúť od elektronických miláčikov = otrokárov“. A vraj neber drogy, zober loptu! – divný svet to dnes žijeme. Aspekt má kvôli „slučkovaniu“ Merkúra nevídane (pre posla bohov) dlhé trvanie – môžeme ho zaznamenať od poslednej dekády apríla a končí v polke júna. Možno aj preto sa mužstvám na hokejových majstrovstvách tak darí. Teda okrem embargovaných a slovenských hokejistov. Jedni nehrajú, a druhí spomínaní takisto (žeby to bolo tým strašiakom telesnej výchovy?). Ani tranzitový horoskop SR nesvedčí, že by stav mal byť iný. Takže stav nemusí mrzieť ani zarytých fanúšikov „gladiátorských“ zápasov. A možno sa hokejistom nedarí aj preto, lebo Slováci akosi pozabudli zabodnúť do svojich áut vlastenecké trikolórne vlajočky - dnes sú u nás v móde vlajky iných farieb.

Druhým silným planetárnym spojením je desaťdňový sextil Venuše so Saturnom. Tentoraz sa asi nebude týkať kontrolovaných ženských vnád ani každodennej partnerskej zodpovednosti tak silno, ako uvedomovania si povinností voči väčším partnerom, ktorí nám boli pridelení „mocnými nemocnými“ a „nemocnými“, ktorí si o sebe myslia, že majú moc. Ich lojalita sa prejavuje na škodu tam, kde dočasne znevýhodňujú domácu väčšinu. Láska sa teda bude môcť postupne/potupne rozvíjať do tých najchudobnejší pomerov. Tak to totiž vyžaduje Saturn – čím chudobnejšie, tým vyhovujúcejšie.(?) Možno by sa patrón obmedzení mohol pri svojej zodpovednosti postarať aspoň o spoločenské skupiny, čo si pozornosť zaslúžia a skutočne potrebujú! Obmedzenia zo strany „sily“ sú síce možno dobrým výchovným prostriedkom, len nesmú trvať pridlho, lebo aj trpezlivosť tých najtrpezlivejších má svoje medze. Iba „malé hlúpučké nízke ja“ si to akosi nechce uvedomiť.

Popoludňajšie spojenie Luny s Neptúnom prinesie do niektorých duší pocit pohodovej empatie, do mnohých však prvok zmätku a neistôt. Pluto s Merkúrom síce tvrdia, že máme dosť rozumu i regeneratívnych síl, aby sme zvládli ťažké každodenné problémy, ale presvedč tých, ktorí sú na pokraji síl!

Predpolnočný Mars a Luna vstupujúca do Barana síce takisto ponúkajú pomocné ohnivé východiská, ale tie pomôžu zrejme len tým, čo sa chcú venovať „povinným“ partnerským pohybovým aktivitám. Väčšinu však k pohybu nepresvedčia, lebo tá vie, že ráno musí ísť zarábať na pre život potrebné komodity. A mnohí aj na to, čo síce nepotrebujú, ale chcú to mať.

 

25.5.st

Vinohradníci dnes budú spolu so svojím patrónom oslavovať sviatok sv. Urbana. Treba im len zaželať, aby sa úroda vydarila, lebo bez vína by bol svet o čosi smutnejší. Mnohým ľuďom by sa nechcelo spievať, a spev má silné regeneračné účinky!

Ani pripomínanie si osudov nezvestných detí, viažuce sa k dnešku, nie je v kontexte terajšej „vyspelej“ spoločnosti celkom zbytočné. Lebo po zverejnených aférach s „obľúbeným talianskym jedlom“ si človek nemôže byť istý osudom žiadnych z ratolestí, ktoré zrazu zmizli alebo boli ukradnuté, predané a nakúpené rôznymi darebákmi na nekalé účely.

Mars si domova užije veľmi krátko. Naplno si svoju ohnivú energiu bude môcť vychutnať len do začiatku júla, kedy sa presunie do nasledujúceho znamenia, do Býka. Možno sa odo dneška postará o nepríjemne horúce a suché počasie, ale ani to nedokáže z dôvodov skleníkovo počiaranej oblohy zaručiť. On by aj chcel, ale „vládcovia“ počasia a meteorológie urobia aj tak, čo budú oni chcieť. No napriek tomu sa pokúsi počas pobytu v Baranovi vliať do nás dostatok ohňa pre zvládanie problémov, čo sme sa na seba navalili.

Luna sa pozitívne angažuje od skorého rána – spája sa v uspokojujúcej konjunkcii s Jupiterom, možno spolu inšpirujú „vládcov“ k rozhodnutiam kladne nakloneným ľudu. A ten s pokojom v duši navštívi rôzne obchody, možno aj nákupné centrá (tam predsa bývajú kadejaké zľavy, no nie?!), aby si doplnil zásoby. Aj Slnko bude k takýmto aktivitám nastavené priaznivo sa usmievajúcou tvárou.

Merkúr s Plutom sa stretli už koncom apríla a do začiatku tretej dekády júna „pôsobia“ na nás svojím harmonickým sextilom. No predstava súladu u oboch protagonistov aspektu je značne odlišná. Merkúr sa v retrográdnom pohybe  Býkom sústreďuje na slovo, ktoré má hĺbku a analytické hodnotiace charakteristiky, Pluto zase na to, ako týmto slovom ovplyvniť čo najširšie masy. Neberie pritom ohľady na prípadné následky ich spoločného konania. Obaja však môžu pomôcť odhaliť to, čo chce zostať ukryté, aj keď niekedy nepríjemnými nátlakovými metódami. Agitátorské úderky budú pod vplyvom aspektu na koni, pričom na ovplyvňovanie más využijú všetky dostupné médiá.

 

26.5.št

Luna sa bude snažiť počas dnešného spojenia s Chirónom ponúknuť čo najväčší komfort zdravia a múdrych rozhodnutí a neskoro večer spečatí spojením so Saturnom istoty, na ktoré nás skoro ráno spolu s Chirónom nakriatla.

 

27.5.pi

Je síce piatok, zvíkendieva sa, ale aspekty planét nám dnes nebudú nejako mimoriadne priaznivo naklonené. Stretnutie Luny s Venušou by od skorého rána mohlo ponúknuť chvíle „ženskej“ pohody, to by sa ale nesmela ani jedna spájať s manipulátorom Plutom. A robia to obe dynamickou disharmonickou kvadratúrou. Po vstupe Luny do Býka osem minút pred pol deviatou spresňuje Venuša svoje poškodzujúce spojenie s vládcom „podsvetia“. Ono síce nebude mať pridlhé trvanie, na Medzinárodný deň detí ho už skoro nezaregistrujeme, ale vie byť veľmi nepríjemné pre prežívanie posledných dní mesiaca lásky, ktorého je Venuša prirodzenou patrónkou. Zaplietajú nás spolu do mocenských psychických bojov o nadvládu, do manipulačných aktivít, ktoré poškodzujú partnerský vzťah. Kto by už chcel byť na niekom psychicky, fyzicky, sexuálne či materiálne závislý? Leda ak milovník S-M praktík, ktorý si nechá rád „stúpať opätkom ženskej topánky po bruchu“, ako to pri sexuálnych hrách so svojou „Venušou v kožuchu“ obľuboval rakúsky šľachtic, spisovateľ, novinár, filosemita a feminista von Sacher–Masoch alebo markíz de Sade, vyznávač sadistických praktík.

Na mundánnej úrovni aspekt „poškodzuje“ medzinárodné jednania, nastavuje mocenské puče, zhoršuje morálku, prostituujú sa nielen novinári - šíria tak choroby spôsobené vzniknutým stavom spoločnosti – jednoducho možno konštatovať, že toto spojenie bohyne lásky a vládcu podsvetia má katastrofické pôsobenie s možnými katastrofálnymi dôsledkami. Ešte šťastie, že len na čas asi desiatich - jedenástich dní.

 

28.5.so

Spojenie Luny s Uránom nie je ovplyvnené žiadnym ďalším aspektom ani jedného z nich. Najviac bude ovplyvňovať ženy – reformátorky. Tie, ktoré sú „reprezentované“ parlamentom, nebudú zrejme celkom úspešné, lebo sa pod vplyvom Urána priveľmi maskulinizujú, pomužštievajú, no a čo už z takej muženy (a ešte aj političky)!?! Také sú vhodné akurát tak na vytváranie náhlych kríz. Ešte šťastie, že je sobota, a parlament dnes nebude zrejme rokovať.

Tak, ako Mars v Baranovi, ani Venuša si tentoraz neužije veľmi dlhý pobyt v domovskom Býkovi, do ktorého popoludní vstupuje. Zo zemského znamenia odíde už dvadsiateho tretieho júna. Ale jej pobyt doma aj tak „narušia“ Pluto, Urán a Saturn. No, uvidíme.