Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Denné horoskopy pre všetkých

Pripravuje astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie.

Horoskopy a predpovede na rok 2021

 

5.5.st

Nemám rád kampaňovitosť. Samozrejme, netýka sa to poľnohospodárskych prác, lebo tam nám kampane poskytujú istoty prežitia. Takže zemiakovú či repnú kampaň, ktorých som sa plynule zúčastňoval počas školských a študijných liet, som chápal ako dôležitý element udržania potravinovej sebestačnosti štátu. Na brigády sa už nechodí, lebo si môžeme kúpiť zemiaky z Poľska a Holandska a ..., neviem, odkiaľ dovážame cukrovú repu, keďže mnoho cukrovarov zaniklo. To mi ani tak nevadí, nakoľko nie som nadšeným konzumentom ani jednej z týchto komodít, ale mnohí ľudia v mojom okolí sú. A musia nakupovať draho, a často nekvalitný tovar. Oveľa viac ma nahnevá, keď v obchodoch sľubujúcich domáci tovar nájdem paradajky zo Senegalu a jablká bohvieskade, a ... Ale nie o tom som chcel písať. Súčasná odstupovo-rúškovo-umývacia kampaň mi lezie na nervy pre jej nesystematickosť, vyslovenú kampaňovitosť. A istú násilnosť presadzovania. Akoby problém, pre ktorý sa rozbehla, bol len čímsi časným, výsostne aktuálnym, čo onedlho pominie a my sa nebudeme musieť opäť správať zodpovedne. Lebo tak sa mi to v ostatných desiatkach rokov, ale predovšetkým mesiacov zazdalo. Hlavne hygiena akoby bola vypadla z nášho každodenného programu. Pritom máme pre ňu vytvorené všetky podmienky. Keď som sa naučil písať a čítať – bolo to na prelome rokov 1959/60 – jedna z vecí, ktorá mi dennodenne udierala do očí, boli dve tabuľky v spoločnom vécku, ktoré sme používali tri rodiny – „Čistota – základ zdravia“ a „Po použití záchodu umyte si ruky“. Možno to bola socialistická propaganda, ktorá sa aj takouto formou prejavovala v našom živote, možno aj to bola kampaň. Ale prejavená oveľa racionálnejšie, než v dnes sladkasto gýčovito spracovanej slovenskej pesničke, ktorú som mal kedysi celkom rád. Tá o troch slovách z filmu Neberte nám princeznú. Tam odznela v úplne inom kontexte a mala svoj integrujúci význam. (Mám ju rád, ale len v pôvodnom podaní Mariky a Mekyho.) Dnes zaznieva v  nových súvislostiach ako hlúpo zneužité dielko v podobe odporného presladeného paškvilu, podceňujúceho inteligenciu celej populácie.

Dnes slávime Svetový deň hygieny rúk.

Luna vstupuje do vodného znamenia Ryby osem minút po štvrtej nadránom. Ešte šťastie, že vtáčiky v takú skorú rannú hodinu spievajú svoje autentické pesničky, a azda len niektoré papagáje a štátne meinstrímové média sú ochotné do zblbnutia  papagájovať „tri slová“. Luna v kvadratúre s Merkúrom v nejednom dezorientovanom čitateľovi a poslucháčovi vyvolá konflikt medzi mysľou a intelektom, čoho dôsledkom býva prebásňovanie skutočnosti na aktuálne príjemnú verziu. Alebo „politicky“ trápne nepodarené analyzovanie situácie, kde často víťazia city nad rozumom. Netreba hneď zrána otvárať diskusné témy, ktoré by mohli prebudiť svojou „dráždivosťou“ prehnanú emocionalitu. Lebo by sme sa mohli dočkať urážok, osočovania, zamieňania údajných faktov za číre výmysly. Dnes sa tomu vzletne a moderne hovorí – zamieňať fake za hoaxy, pre neznalých anglickej výslovnosti – aby ich reč nevyznela hlúpo a vymyslene – fejky za houksy.

Situácia sa počas dňa postupne zmení, popoludní a večer už bude ovládajúca energia martická a bude nás pozývať na prechádzku, zabehať si, zabicyklovať, alebo, ak sa nám nechce vyjsť z tepla domova, užiť si príjemné chvíle pri pohybových aktivitách s partnerom. Veď je streda a budeme už aj pod vplyvom zajtrajšieho harmonicky dráždivého prepojenia energií Venuše a Pluta.

 

6.5.št

Ak by sme mali vyzerať všetci ako to ukazujú/odporúčajú zločinné módotvorné agentúry, asi by svet vyzeral oveľa nezaujímavejšie, lebo zdanlivo dokonalejšie. Žiadnej dokonalosti však v tejto oblasti niet. Anatomické odlišnosti z nás robia zaujímavú skupinu biologického života Zeme. Aj medzi štíhlymi a chudými, či vyziabnutými sú veľké rozdiely, a takisto medzi bacuľkami nemožno hovoriť o znakoch jednoty, ktoré by sa dali použiť ako jediné kritéria krásy, perfektnosti. Medzi jednými i druhými, ale aj medzi nekategorizovanými sú takí, o ktorých sa dá pokojne povedať, že sú pekní, ba priam krásni, lebo krása nie je podložená akýmisi nezmyselnými číslami, povedzme u žien 90-60-90. Samozrejme, akosi inak je to s nekontrolovanou tlstotou (nepodarene propagovaná bola v ostatných mesiacoch aj na obrazovkách mienkotvorných médií, ale verím, že pre väčšinu bola skôr antireklamou), a pre ľudí, ktorí sú ňou postihnutí neplatia v žiadnom prípade myšlienky dnešného Medzinárodného dňa bez diét.

Slnko s Lunou v harmonickom sextile napĺňajú dnešok príjemnou náladou, pocitovou vyváženosťou. Núkajú optimizmus, spokojnosť, vitalitu i pocity veselosti.

Včera spomínané planéty Venuša s Pluto pridávajú (od posledných aprílových dní skoro do polovice mája) k spomenutému vášeň a hľadanie až karmických partnerských prepojení, ktoré dokážu svojou intenzitou pôsobenia dokonale zmeniť oboch účastníkov partnerského spojenia. Na úrovni, ktorá v sebe nemá zakódovanú fatalitu, planéty prebúdzajú vášne, sexualitu, z ktorej vyžaruje neodolateľná radosť.

Mundánne pôsobenie aspektu postihuje aj zdravotníctvo, v ktorom sa objavia ďalekosiahle dôsledky, pozitívne môže byť postihnutá celá populácia hospodárskou pomocou, podporou zo strany vlád. Dokáže takisto vynútiť (mierové) zmluvy na medzištátnej úrovni. Či budú prospešné všetkým, ukáže čas.

Empatické spojenie Luny s Neptúnom využijú tí, čo podľahnú sile nutkania venušansko-plutovskej vášne.

 

7.5.pi

Luna na posledných stupňoch vciťujúcich duchovných Rýb vytvára voči včera spomínanej dvojici sextily, takže moc vášne sa prenáša aj do konca týždňa. A akoby Lune nebolo dosť „ohnivých“ zážitkov, prechádza osem minút pred druhou popoludní do Barana.

 

8.5.so

Deň vtákov a „vtákovín“ je spojený s prvým aprílom. Na dnes pripadá ďalšia podobná oslava – dnes slávia vtáky, ktoré sa sťahujú, ale i sťahovaví vtáci– je teda Medzinárodný deň sťahovavých vtákov.

Ráno vytvára Luna napäťovú kvadratúru s Marsom. Aspekt je o to mocnejší, že planéty sú v recepcii, na vzájomnej návšteve – Luna v marsovskom Baranovi, Mars v lunárnom Rakovi. Od soboty má však človek iné požiadavky, než utlmovať výbuchy hnevu, nekontrolovanej agresivity, afektovaného správania. Spoločnosť je postihnutá obmedzeniami predošlého obdobia, niektoré z nich pretrvávajú, takže sa netreba čudovať pomstychtivým pudovým reakciám citlivejších a podráždenejších jedincov. Žiaľ, polohy planét naznačujú, že doplácať na to môžu predovšetkým rodiny, ženy, matky, deti. Potlačené hnevy a zlosti sa zvyčajne, ak je stav napätia pridlhý, zvnútorňujú v podobe ochorení (spoluúčastníkom aspektu je aj Chirón) – vysoký krvný tlak, migrenózne bolesti hlavy, problémy dýchacieho systému, žalúdka, ženských orgánov. Tak sa tomu radšej vyhnime a skúsme svoje zlosti vykričať, vydupať, vyboxovať, odryľovať, prerúbať a prerezať, vypáliť. Tí, ktorým chýba dom či záhrada, kde sú niektoré z aktivít teraz na jar priam prepotrebné, by mali vypadnúť do lesa. Len pozor, aby sa v niekom neprebudil pyroman, lesy si zaslúžia našu ochranu a pozornosť!

Venuša sa v ostatných dňoch angažuje na viacero strán. Predvčerom sme spomínali jej spojenie s Plutom, dnes spresňuje neharmonickú väzbu s Jupiterom. Ako sa takéto spojenie Veľkého a Malého šťastia môže prejaviť? Zbavuje nás miery a posilňuje ľahkomyseľnosť. Akoby človek strácal schopnosť odhadnúť svoje možnosti. „Latku“ si kladie privysoko, má na seba privysoké nároky, ale nenechá na pokoji ani ostatných. V jedení, milovaní, radostiach sa prejavuje ako namyslený a sebecký požívačník, V radostných a milostných aktivitách sa to dá odpustiť, v prežieraní už dosť ťažko. Na to treba veľmi veľa síl.

Ísť na veľké nákupy? Zlá myšlienka! Obchody budú dnes zatvorené, lebo oslavujeme deviateho mája. To nič, že je ešte len ôsmeho! Už sme si zvykli aj na ďaleko horšie veci!

Aspekt Venuše a Jupitera poškodzuje hospodárstvo, takže pozitívne plutovské úmysly môžu vyjsť úplne nazmar. Dokonca zlé debaty o daniach všetkého druhu, ktoré prenasledujú spoločnosť v spojitosti s liberálnym bezvládím, môžu dostať reálne kontúry. A rád sa ich zúčastní aj „tajnostkár“ a manipulátor Pluto. Ten podporí bohatých luxusom, podvodne oberie o peniaze chudobných. Ani si to bežná populácia nevšimne!

Poobede sa bude snažiť Saturn všetko dorovnať, pripomínajúc nám NAŠU zodpovednosť!

 

9.5.ne

Patrím medzi Slovákov, ktorí žijú od istého času v Európskej únii, do ktorej sme boli ako štát vstúpení v čase, kedy sme akurát chceli začať prežívať prvé chvíle „puberty“, v máji roku 2004. Nevyšlo to. V Európe, ktorá má dnes sviatok, však žijem od svojho narodenia tak, ako moji predkovia a prapredkovia. Takže toto oslávim. To ostatné je len akási nadbytočná „okrasa“. (Som Slovák, žijúci v Európe, nie Európan, žijúci na Slovensku!)

Dnes nezabudnime na sviatok matiek!

Venuša dnes skoro ráno mení svoj „charakter“. Odchádza z domu (z Býka) na dobrodružnú cestu merkúrovskými končinami, vstúpi  do Blížencov. Koncom mája sa stretne v znamení vzduchu s Merkúrom, jedným zo svojich milencov, s ktorým má aj jedného zo svojich synov, krásneho Hermafrodita. Ale o tejto „aférke“ si porozprávame  až keď na to príde čas. Vo vzdušných Blížencoch bude môcť ukázať svoju šarmantnosť, obľubu zábavných kontaktov a kontaktérov, samozrejme, bez potreby dlhodobých väzieb. Flirt predsa nemáva dlhého trvania! V čase stretnutia s Merkúrom ale ukáže i odvrátenú tvár svojho charakteru, vyzdvihujúc nestálosť, neuchytiteľnosť i nepochopiteľnosť nestabilne budovaných vzťahov. Aj na to si však ešte počkáme.

Podvečerné a večerné chvíle podfarbí temnotou manipulácie Pluto. Snažme sa nepokaziť koniec víkendu, aby sme do nového pracovného týždňa vstúpili aspoň trochu posilnení chvíľami pokoja a oddychu.

 

10.5.po

Tí, čo počas víkendu zabudli na zdravý pohyb, si ho dnes budú môcť pripomenúť aspoň oslavou jeho svetového dňa.

Tesne po trištvrte na dve v noci mení Luna svoju energetickú charakteristiku, z Barana sa presunie do zemského Býka. Väčšinu dňa bude po voľných dňoch odpočívať, až neskôr večer nadviaže spojenie s Marsom, no na jeho pohybové výzvy už bude pomerne neskoro. Ráno treba vstať odpočinutý aspoň tak ako Luna.