Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Denné horoskopy pre všetkých

Pripravuje astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie.

Horoskopy a predpovede na rok 2021

 

5.12.ne

Oslavy svetového dňa pôdy budú spadať aj pod starostlivosť zemského znamenia Kozorožec, do ktorého Luna vstupuje o pol jednej poobede. Dovtedy sa optimisticky pod vplyvom harmonického spojenia s Jupiterom premáva Strelcom.

 

6.12.po

Na svätého Mikuláša neučí sa, neskúša sa. Toto heslo, dobre si to pamätám, sme mávali napísané na tabuli v triede v dobe „najvypuklejšieho ateizmu“, v čase o ktorom drístajú mnohí historickí hlupáci, čo okrem „slniečkového prevratu“ nezažili nič „historicky dôležité“. Pokojne ich v tom my starší nechávame, lebo i názor, že spoločnosť sa začala rozvíjať až po osemdesiatom deviatom, majú vsugerovaný systémom, a nik im tieto vymysleniny v rámci pokrivenej korektnosti nevyvracia. Aj komunisti dobre vedeli, že bez starých sviatkov, často oveľa starších než kresťanstvo samo, bez ich slávenia by boli skapali. Je pravdou, že i medzi nimi bolo množstvo hlupákov, čo sa o to pokúšali, ale od múdrejších súdruhov dostali „hubovej polievky" a pekne-krásne stiahli chvosty. Dnes akoby chýbali tieto korekčné hlasy, takže hlupáci so svojim „myšlienkovým“ svetom dorastajú často do obludných rozmerov, Asi to patrí do „folklóru“ našej krajiny, nášho historického povedomia. Akurát s tou zmenou, že duchovný a „krojovaný“ svet je nahrádzaný svetom takzvanej vedy, nevidiacej si ďalej od nosa. Na vlastnú škodu a na škodu nasledujúcich pokolení,

Do nového pracovného týždňa vstúpime s optimistickým pocitom naplnenia dňa slobodou a jedinečnosťou. To má pod palcom ranný Urán.

Mars s Plutom budú v harmonickom sextile pôsobiť do začiatku druhej polovice decembra. Aj napriek tomu, že aspekt nemá priamo škodlivý charakter, predsa len spojenie archetypov nedáva predpoklad, že by sme sa pod jeho vplyvom cítili mimoriadne pohodovo. Možno bude personifikovať len ďalšie vzopätie síl zdochýnajúceho koňa, ktorý sa bojí skonu, zdochnutia. Pluto symbolizuje široké masy, ktoré sa marticky dvíhajú proti útlaku, a to systém nevidí rád. Možné vzopätie skrytej propagandy ovplyvní masy, ktorým už dávno lezú na nervy bezzubé „riešenia“ spoločenskej situácie zo strany tých, ktorí sa bezmocne potácajú na hrane, za ktorou ich čaká už len fatálny pád do hlbín totálneho spoločenského nebytia. Lebo oni už dávno padli, a len ich „duchovia“ sa tvária, že sú všemocní. Aspekt je plný rozhodného fascinujúceho vzdoru. Žiaľ, energetické podnety spojenia planét môžu mať spoločensky neovládnuteľný charakter aj s fatálnymi dôsledkami. No zrejme i to naša spoločnosť potrebuje. Prinajlepšom sa archetypy môžu podieľať na spoločensky prospešných reformách. Viem, je to také moje osobné malé pium desiderium.

Najviac však prospieva pôsobenie aspektu trustom, veľkým kartelom, mocným spoločnostiam. Pred sviatkami sa ani veľmi nečudujem.

Večerné hodiny naplní Neptún empatickým duchovným oparom.

 

7.12.ut

Rád by som sa pri písaní denných horoskopov vyhol takým augmentatívam až pejoratívneho charakteru, akých som sa dopustil hneď v úvode po svojom návrate z nemocničného pobytu. No vtedy to nešlo. Slová sa neodbytne tlačili na jazyk, do končekov prstov, ktoré ich vtĺkali ako razidlá do klávesnice počítača. Rád by som ..., ale ani niektoré aspekty nastupujúceho týždňa nemajú odobrovací charakter. Len sa budem snažiť vyhnúť jazykovej hrubosti. Aj keď Merkúr neustále provokuje a bude provokovať i v ďalších dňoch.

(Nemyslím, že som sám, čo podlieha vplyvu energií, až na to, že u mňa nie sú „hrubosti“ výpovede spojené so strachom, že nevyplývajú z istoty, že strácam/stratil som pôdu pod nohami a nebude mi odpustené. Nikdy, nikým!)

Tlak Luny s Plutom pocítime od skorého rána, od chvíľ vstávania – budú nás vyzývať, aby sme skúsili popracovať so svojou žiarlivosťou, túžbou manipulovať – a už samotný tento fakt v mnohých vyvolá mocný citový rozruch. Len skutočne silný človek tomu odolá. Mars nás pozýva zacvičiť si, a sú i takí, čo ho vypočujú, a keď už nič iného, idú si aspoň zabehať. Do chladného rána, dýchajúc čerstvý „kyslík“. Tri minúty po trištvrte na jednu poobede sa Luna premiestňuje do vzdušného znamenia Vodnár.

Na začiatku som čosi spomínal vo vzťahu k Merkúrovi. Ten sa dnes stretáva v presnej kvadratúre s Neptúnom. Sila aspektu síce nevydrží dlho, ale bude o to nepríjemnejšia. Desať dní „pod patronátom“ kvadratúry Merkúra s Neptúnom nejako znesieme. Veď akoby sme sa s pôsobením aspektu stretávali na spoločenskej úrovni minimálne tri desaťročia, no akumulovalo sa to do posledných dvoch - troch liet, kedy banda „psychicky bezprízorných“  bytostí ovládla naše najvyššie úrady, parlament. Ich hlboká bezmyšlienkovitosť, ktorá sa dá pokojne pripísať mozgomiškárskemu pôsobeniu systému, brániacemu používať akékoľvek bežné myšlienkové postupy, už ani nezaráža. Skôr ma obťažuje neschopnosť či skôr neochota más, ľudu s tým čosi spraviť, aj keď je jasné, že takto spoločnosť nedokáže urobiť ani krok dopredu. Neptunické fantastické svety, v ktorých žijú/žijeme, nedávajú žiadnu možnosť vidieť realitu vo všetkých jej podobách. V nej sú prostredníctvom zlých šouprogramov mnohí ochotní „zapredať“ otca, mater, vlastné deti za pomyselnú misu šošovice Tak ako kedysi v minulosti možno ani nie za plnú do, povedzme, vyvoleného vojska janičiarov!

Aspekt Merkúra s Neptúnom sa postará o urýchľovanie úpadku mravov i práva, rozšírenia náruživostí a závislostí na „toxínoch“ všetkého druhu. Spojenie planét je zlé pre obchodovanie, odobrujúc korupciu, a tá sa tu vzmáha viac, než kedykoľvek predtým.

Vznikajú nerealizovateľné hospodárske projekty. Obviňuje sa kdekto z kdečoho a podieľa sa na tom často spoločenská svoloč tak, ako tomu bolo v čase normalizácie sedemdesiatych, osemdesiatych rokov minulého storočia. Je nás veľa, ktorí tu žijeme ako pamätníci, aby sme o tom mohli rozprávať. Len už nás málokto chce počúvať – starých „ufrflancov“, ktorí už nemajú byť čím in a kúl a ... Ani psychológia si aspektu neužíva, lebo nemá dosť síl na hatanie negativity, čo sa tak mohutne šíri. Niektoré(?) ministerstvá sú pred pádom, obchod už padá, aj keď sa zdá, že hospodárstvo je na tom celkom fajn. Ani ľud, hlavná poškodená postava mocenských hier, nie je vo svojich postojoch a „názoroch“ jednotný. Výtržnosti v parlamente sú zrkadlom inteligenčnej a intelektuálnej úrovne jeho osadenstva, ale i tých, ktorých zastupuje.

Musíme byť o mnoho silnejší a inteligentnejší, než kedykoľvek v pamätanej minulosti!

 

8.12.st

Luna v konjunkcii so Saturnom nás napĺňa potrebou sústrediť sa, zmocniť sa slobodne zodpovednosti za vlastné činy, zato kvadrátny Urán provokuje v širokých vrstvách obyvateľov potrebu vzbúriť sa, postaviť sa proti tým, čo by nás chceli o slobodu pripraviť. Sextil Luny so Slnkom nás presviedča, aby sme to brali viac s nadhľadom, optimisticky.

Najmocnejším z aspektov je ďalšia kvadratúra tohto týždňa – tentoraz medzi Marsom a Jupiterom. Ani ona svojou dĺžkou nepresiahne december a pred Vianocami sa rozpustí v mori ďalších aspektov (vraj by sme slovo Vianoce mali vypustiť z európskeho slovníka, lebo niekoho uráža, tak si to predstavovala nejaká europoslankyňa; nuž nedokážem si predstaviť, ako by to prijali tí, čo sú s týmto sviatkom zviazaní mocným citovým a ideologickým putom).

Zdá sa, že tí, ktorým už akosi „nejdú karty“ a nevedia, „kam z konopí“, začínajú vsádzať na zaručené „tromfy“. Zneužívajú pritom otvorenú bojovú propagandu, účelovo krivia právo, tvoria zákony na svoj pokrivený „obraz Doriana Graya“. Lebo vo svojej chamtivosti nepoznajú miery, takže akákoľvek dogma akokoľvek násilne vnucovaná spoločnosti, je pre nich dobrá. Tvária sa pritom ako rytieri jedinej pravdy, zachraňujúci ohňom a mečom prinajmenšom „boží hrob“. Svätý účel im ospravedlňuje všetky použité prostriedky.

Aspekt dostáva do rozporov právnikov, lekárov, finančníkov, vojsko  (hroziac rizikom vojny!). Ozbrojené zložky sa stávajú obeťou systému a môžu byť zneužité násilnou formou v jeho prospech – prejavujúc sa “výchovou“ trestaním a donucovaním.

 

9.12št

Dnešný Medzinárodný deň boja proti korupcii sa pod vplyvom spoločenského vývoja stáva bezcenným paškvilom, výsmechom samého seba. Lebo najviac kričia „chyťte zlodeja“ rozkrádači, čo akože bojujú proti korupcii.

Luna s Jupiterom nestoja bokom, ale ich účasť na „oslavách“ je dosť problematická – v konjunkcii podporujú obe strany „korupčného“ konfliktu. Ba dokonca prostredníctvom martickej energie sú ochotní postaviť sa aj do bojového šíku. Ktorejkoľvek strany, len nech sa bojuje!

Sedem minút pred štvrtou popoludní vstúpi Luna do empatických Rýb.

 

10.12pi

Mnohí ani len netušia, že jestvuje listina, ktorá hovorí o ľudských právach a patrí medzi základné, najstaršie z dielne OSN - VŠEOBECNÁ DEKLARÁCIA ĽUDSKÝCH PRÁV. Sme tými, čo by s jej znením mali pracovať každodenne. Samozrejme v koordinácii s Ústavou štátu. V súčasnosti by asi mali byť stredobodom nášho záujmu dva z článkov – Článok 12. a 19.  – samozrejme v kontexte s ostatnými. Lebo práve/nielen tieto sú v súčasnosti mohutne porušované! Takými, čo by mali byť ich posvätnými ochrancami, našimi bezvládnymi „vládcami“, mocnými nemocnými! Dnes oslavujeme Deň ľudských práv.

Luna s Uránom potvrdzujú, že práve sloboda je tým elementom, ktorý nás zaraďuje do sféry plnohodnotných počlovečených ľudských bytostí.

 

11.12.so

Kvadratúra prvej lunárnej štvrte dodá dňu zvláštny charakter, diétny, pôstny až hladovkový. Ráno, počas prebúdzania a vstávania sa postarajú Neptún s Lunou, aby sme boli vnímavejší voči požiadavkám a potrebám okolia. Poobedňajšia Venuša a Pluto zase nabijú priestor eroticko-sexuálnym nábojom. Pre mnohých je víkend možno jediný čas v týždni, kedy dokážu takéto impulzy „premeniť na drobné“. Len sa nenechať Merkúrom, ktorý bude pokúšať k nerozumným slovným reakciám na podnety, ktoré by sme inokedy bez ťažkostí prehliadli.

Vráťme sa však k Venuši a Plutovi. Dnes vrcholiaca konjunkcia planét bude mať okrem výziev k pohlavným aktivitám aj deštruktívnejší charakter. U slabších, senzibilnejších či psychicky narušených jedincov sa môžu objaviť túžby po násilnom manipulačnom sebarealizovaní. Ovládnuť a potom sa vysmievať (ešte, že nie je pracovný deň, lebo aspekt je „vodou na mlyn“ pre chorých jedincov, ktorí sú schopní svojím pôsobením doviesť napríklad citlivejších spolužiakov až k suicíde), a takí sú natoľko neovládateľným prvkom, že sa ich často obávajú aj pedagógovia. Teda ich rodičov, ktorí takisto zaujali post na „stolci“ manipulačného „vládcu“ hoci aj nad celým učiteľským zborom. S takými deťmi, ale hlavne rodičmi si dokáže poradiť len veľmi silná osobnosť, alebo častejšie štátne orgány určené na ochranu.

Aspekt vytvára zlé predpoklady pre jednanie so zahraničím, pripravuje naštartovanie pučov, stávok. „Prirodzene“ zhoršuje morálku a stará sa aj o šírenie pohlavných chorôb!

Inak je to so spojením Merkúra s Jupiterom, ktorá má za lubom iné ciele - silnú potrebu rozumne komunikovať a dospieť k skutočným poznatkom. Zlepšujú schopnosť uviesť do súladu zmysel a účel toho, čo robíme. Dobrí rečníci o tom dokážu presvedčiť. Na rozdiel od predošlého aspektu je tento dobrý pre dohody, zmluvy, podpisy dôležitých aktov, ba umožňuje i obojstranne výhodnú komunikáciu vlády s masami. Najideálnejšie dokážeme využiť planetárne spojenie pre nákupy – kde ich však urobiť? Lebo internet nie je vhodnou platformou pre nákupy hlavne šatstva. Ženy si potrebujú tovar nielen poprezerať, ale hlavne opáčiť, omakať, vyskúšať, či sa im bude hodiť k pleti. A túto požiadavku zatiaľ žiaden, ani ten najdokonalejší internet nedokáže splniť.

Večerné spojenie Luny s Marsom zláka nejedného po zdraví bažiaceho človeka do najväčšieho fitka na svete, do prírody. Síce bez železných „protivníkov“, ale s väčšou škálou možností.

Aj Luna vychádza takým v ústrety, o trištvrte na jedenásť vstupuje do Barana, a chce mať na oheň znamenia človeka pripraveného.

 

12.12.ne

Už by som chcel začať písať samé dobré správy, no planéty mi opäť núkajú len jóbovku. Dnes je to vyvrcholenie kvadratúry Slnka s Neptúnom. Planetárne spojenie ukončí svoje účinkovanie  pár dní pred sviatkami, nesúc v sebe oslabovaciu energiu. Pozýva vydať sa na zlé chodníčky, pričom na kompenzáciu nedostatku Spiritu Sancti poukazuje na možnosť nahradiť ho spiritom mundi – dobrým páleným, vínom, pivom, ... Možností je veľa. Planéty tak vytvárajú silnejúce drogové prostredie plné závislostí. Hrozí podľahnutím, nakoľko mnohým chýba pocit vlastného ja a správajú sa dostatočne chameleónsky, beznázorovo. Užijú si ho tí bez chrbtovej kosti, sociopati a psychopati. Slnko v spojení poukazuje na ministerského predsedu či prezidenta, kráľa, hlavu štátu. Neptún robí všetko pre pád vlád, podieľa sa svojou klamúcou časťou „božského ja“ na zneužití štátnych prostriedkov. Najbežnejšou podobou jeho prejavu je demagógia, podieľa sa aj na manipulácii s financiami, menou. Aspekt hrozí katastrofami, spojenými  s tekutinami, plynmi, hmlou.

Téme zdravia a zodpovednosti zaň sa venuje Luna spolu s Chirónom a Saturnom.

 

13.12.po

Mars a Merkúr dnes menia hracie tričká. Nie medzi sebou, ale každý osobitne. Mars prechádza zo škorpiónskeho tímu do družstva ohnivého Strelca a Merkúr prijíma na čas na tričko emblém Kozorožca.

Spojenie Luny so Slnkom napĺňa začiatok týždňa príjemnými úsmevnými zážitkami.