Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Denné horoskopy pre všetkých

Pripravuje astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie.

 

6.7.so

Po včerajšom objímaní by mohla dnes nastať veľká bozkávačka. Tak tomu aspoň napovedá dnešný medzinárodný deň. Ak včerajšie objatie nikomu neublížilo, isto sa tak nestane ani pri dnešných pocelovaniach, poľúbeniach.

Lunárny nov nastáva tri minúty pred jednou po polnoci, začína tým ďalší solilunárny cyklus.

Venuša v kvadratúre s Chirónom nebude brať do úvahy liečivú silu objatí a bozkávania, aspoň nie u tých, ktorých partneri trpia takým neduhom, či skôr chorobou, akou je nekontrolovaná žiarlivosť. U takých budú včerajšie a predvčerajšie aktivity pôsobiť zraňujúco a nie životodarne.

Saturn a Mars dnes vplývajú na Lunu povzbudivo, dávajú jej dosť energie i výdrže, takže pod vplyvom aspektov sme schopní splniť nielen pracovné, ale aj športové predsavzatia. Večer sa síce môže ozvať ráňajúci Chirón svalovkou a únavou, ale to sa dá za niekoľko hodín zvládnuť. Ak si doprajeme dobrú masáž, tak aj za kratšie.

Luna s Venušou a Uránom nakoniec predostierajú celkom príjemný plán na nežné a originálne strávenie večerných chvíľ. Samozrejme len v takom prípade, ak sa vyhneme spomínaným chirónskym atakom.

 

7.7.ne

Kto nemá alergiu na čokoládu, môže si ju pri príležitosti jej sviatku pokojne dopriať. Ale len takú skutočnú, čiernu, horkú, do ktorej nie sú namiešané kadejaké „šmakocinky“ na vyšperkovanie chuti pre pahltné jazýčky.

Neptún dodáva rannej atmosfére duchovný rozmer, čokoláda by ho mohla u mnohých doplniť o pocit nebeského blaha.

Situáciu trochu zmení vstup Luny do ohnivého poľa Leva, lebo by sa mohol kúsok čiernej sladkohorkej dobroty rozpustiť skôr, než ho vložíme do úst, ale ani tak nestratí svoje čaro. Pluto nás pritom upozorňuje, že priveľa každého dobra dokáže zrodiť závislosti.

Luna sa neskoro večer stretáva na besiedke s Merkúrom, aby zhodnotili a uzavreli predošlý týždeň na racionálnej i emočnej úrovni.

 

8.7.po

Kto nedostal z včerajšej kakaovej dobroty alergiu, pochopil, že si ju môže dopriať aj inokedy, hoci na pokračovanie aj dnes. Tí, ktorých postihla negatívna reakcia, so smútkom oslavujú dnešný Svetový deň alergií.

Sextily Venuše a Merkúra na Urána a Jupitera síce nemajú dlhé trvanie, no vnášajú do prvých dovolenkových dní optimizmus, pocity voľnosti, oslobodenia od väzieb na obmedzujúcu rutinu. Ako hovoríme u nás na východe – „śvet gombička!“. Venuša je síce ešte vždy ovplyvňovaná kúzlom rodiny, ale už cíti potrebu vykašlať sa na všetky konvencie a dopriať si rôznorodosti radostí leta, Merkúr túži po dobrodružnom cestovaní, nákupoch v cudzích destináciách. A obaja milenci sa už tešia na spoločne strávené chvíle v objatí, ale to už až v Panne, ktorá stretnutie zrejme ovplyvní prílišnou potrebou hygieny, systému, poriadku, čo uvoľnenej letnej láske veľmi nesvedčí. Musia si na to počkať do začiatku augusta. Ktovie, čo všetko sa udeje dovtedy.

Teraz si doprajme radostí, ktoré nám ponúkajú.

Predpolnočná bitkárska kvadratúra Luny s Marsom postihne nespratníkov, ktorí sa pozabudli niekde, kde o facku navyše nie je núdza.

 

9.7.ut

V ostatných rokoch došlo k mohutnému odzbrojovaniu civilného obyvateľstva, vyhlásená bola takzvaná zbraňová amnestia. Nie azda preto, žeby majitelia takejto výzbroje znamenali nejaké mimoriadne nebezpečenstvo pre široké masy, žeby nejako ohrozovali bežnú populáciu. Myslím, že to bolo zo strachu mocných pred právom nahnevaného obyvateľstva, a aj kvôli naplánovanému zníženiu obranyschopnosti proti systémom organizovaným protivníkom, teroristom rôznej proveniencie. A vidíme, že to vôbec nepomohlo, a ani nepomôže. Mafiáni budú neustále mať čím odstaviť protivníkov, pomätenci si budú aj naďalej vedieť nájsť príležitosť aj terč. Problém totiž nie je v zbraniach! Takže ani dnešný medzinárodný deň zameraný proti malým a ľahkým zbraniam nemá okrem propagandistického žiaden iný význam!

Nevyspytateľné správanie niektorých jedincov môžeme pokojne pripísať na vrub lunárno-uránskej kvadratúry. Do poludnia sa jej vplyv vytratí.

Dve minúty po trištvrte na štyri poobede odchádza Luna z Leva do Panny.

 

10.7.st

Na vianočné „radujme sa, veseľme sa“ si budeme ešte musieť nejaký čas počkať, zato z Medzinárodného dňa radosti sa môžeme veseliť už dnes. Nuž, radujme sa, veseľme sa, aj keď nám takýto spôsob prežívania veľkej časti dňa nedopraje ani kvadratúra Luny s Jupiterom.

 

11.7.št

Pred tridsiatimi siedmimi rokmi žilo na svete päť miliárd ľudí. V momente, kedy píšem tento text je nás oficiálne temer osem miliárd a stodvadsať miliónov. Pri prudkom náraste počtov sa bude toto číslo v čase čítania denného horoskopu pomaly približovať realite. Nuž, podmienky pre rast sú výborné, akurát by sme sa mali naučiť efektívne narábať so zdrojmi, ktoré nám svet poskytuje a prestať kapitalisticky v rámci rastu dividend akcionárov nadvyrábať pre sklady a smetiská. Pripomína nám to dnešný Svetový deň populácie.

Slnko v harmonickom spojení so Saturnom to naplno potvrdzuje. Potenciály aj riziká. Aspekt pomáha stabilizovať dosiahnuté výsledky vlád, vyzýva k podpore poľnohospodárstva (na západe ani veľmi nie, tamojšie kravy vraj nadmerne pr.ia, teda produkujú metán, tak ich treba vybiť, u nás je podpora zatiaľ na úrovni politických proklamácií), posilňuje konzervatívcov a národniarov na celom takzvanom kultúrnom svete, stará sa o spomínané zdroje, suroviny. Tiež dáva rozumné podnety k obmedzovaniu zbytočných výdavkov vlád na nezmysly. Je čas na premenu peňazí na stabilnejšie hodnoty – kovy, nehnuteľnosti, veci trvalej hodnoty. Silu aspektu pociťujeme od poslednej dekády júna a jej účinnosť sa uzatvára koncom druhej dekády júla.

Luna sa síce ráno stavia do opozície voči Saturnovi, no pri nej nevieme, či chce spomenuté úmysly podporiť, alebo podkopať. Zrejme „po a“ bude správne, lebo je tento provokatívny aspekt v postupe dňa nahrádzaný samými harmonickými energiami. Luna so Slnkom napĺňa svet harmóniou a úsmevom, s Marsom sa postará o dynamizáciu činností, o chuť do roboty, no a večerný Urán nás prekvapí množstvom myšlienok oslobodených od konvencií.

Do večera sa však ešte do presného trigónu s Neptúnom dostáva Venuša. Azda poskytnú širokým masám väčšiu možnosť slobodného nádychu, možno planéty vnesú viac duchovného rozmeru do rodinného života. Pozývajú nás pritom na rodinné návštevy kultúrnych podujatí, koncerty.

Venuša má dobrý vplyv na vzťahy, takže by chcela prehĺbiť priateľské medzinárodné väzby, upokojiť ideologické rozpory. Okrem toho podnecuje vplyvné osobnosti k zlepšeniu činnosti zdravotníckych zariadení.

Vyše štvrť hodiny po šiestej večer sa potom posilnená rodinným prostredím presťahuje vládkyňa lásky a medziľudských spojení z Raka do Leva. Pridáva sa tak k Merkúrovi, ktorý si letnú ohnivú energiu užíva už zopár dní. Charakter Venuše v znamení sa mení. Z romantičky plnej túžob sa premieňa na hravú znalkyňu bežných životných radostí, srdečnú, sebavedomú, naplnenú erotickým nábojom. Stavia sa na stranu umelcov, tvoriacich diela plné optimizmu, nemá rada tých, čo vytvárajú hnusné obrazy plné násilia, umeleckej povrchnosti efektov pre efekt. Ona má totiž život rada z jeho optimistického uhla pohľadu. Jej prvé dni v znamení budú možno pod vplyvom opozície od Pluta naplnené aroganciou, ba až sprostotou, no a kvadratúra s Uránom v prvých dňoch augusta ju zmení na nevyspytateľnú patrónku. V ďalších dňoch sa však bude usilovať o vytváranie nálad plných optimizmu, mierových snáh, diplomatických stretnutí.

 

12.7.pi

Päť minút po štvrtej ráno vstupuje Luna do Váh, ale ešte tesne predtým vytvára presnú opozíciu voči Neptúnovi. Jej rozptyľujúci vplyv pocítia predovšetkým „ranní vtáci“, ale tiež by si na ňu mali dávať pozor tí, čo končia nočné zmeny. Aby svojou nesústredenosťou, nedajbože, neurobili niečo nepatričné.

Predpoludnie bude plynúť pod harmonickými energiami spôsobenými Venušou a Plutom – jedna by nás mohla napĺňať láskou, tá druhá schopnosťou prenikavo vnikať do jadra problémov. To by ale Venuša nesmela súčasne vytvárať provokatívnu opozíciu voči Plutovi. Pod vplyvom planét sa prebúdza a stupňuje arogancia politickej opozície, ktorá sa pod vplyvom mocného sponzora chce opäť násilne prihlasovať o moc. Nakoľko je však trvanie aspektu pomerne krátke – od siedmeho do sedemnásteho júla, asi toho nedokážu zopsuť až tak veľa.

 

13.7.so

Prvá Rubikova kocka, ktoré sa objavila na trhu pred peknými pár rokmi, už nie je pre skúsených „rubikárov“ (neviem, ako sa správne nazývajú) veľmi problematickým hlavolamom, dokážu ho vyriešiť za pár sekúnd. Pritom je vraj možností farebných kombinácií štyridsaťtri kvintiliónov. To číslo si ani neviem predstaviť. Aké čísla potom poskytuje pri riešení najnovšia kocka s označením 15x15x15? Okrem hlavolamov, oslavujúcich svoj medzinárodný deň, dnes oslavujú aj horniny (dôstojní zástupcovia vraj neživej prírody).

Počas dňa budeme môcť využiť komunikatívny sextil Luny s Merkúrom.

 

14.7.ne

Európsky deň kúpania v riekach je pre mnohých výzvou. Niekedy vyžadujúcou aj poriadny kus odvahy, lebo kúpanie v mnohých našich tokoch je značne rizikové. Ani nie tak kvôli prudkým tokom či divokým kaskádam, ale z iných dôvodov – ich prúdy už často obsahujú menej H2O, než iných chemikálií.

Kvadratúra prvej lunárnej štvrte nás bude sprevádzať v podobe návrhov rôznych diétnych opatrení počas celého dňa. Ranná opozícia Luny s Chirónom nás nabáda dodržať pôst predovšetkým zo zdravotných dôvodov, pričom obaja svorne tvrdia, že človek by nemal nikdy pocítiť smäd, no aspoň raz denne by ho mal premknúť pocit hladu.

Osem minút pred popoludňajšou piatou vidíme Lunu vstupovať do vodného znamenia Škorpión, odkiaľ sa spojí v nepríjemnej manipulatívnej kvadratúre s Plutom.

 

15.7.po

Disharmonické spojenie Slnka s Chirónom v sebe nesie dvojaké napätie – na jednej strane vytvára riziká nemúdrych rozhodnutí mocných, na druhej nariadenia, ktoré poškodzujú verejné zdravie. Obávam sa, že tieto tendencie budú pôsobiť veľmi nepríjemne, lebo sa pridružujú ku spresnenej konjunkcii Marsa s Uránom. Aj keď sú obidve planéty naviazané s blízkym i vzdialenejším okolím harmonickými aspektmi, je v ich spojení veľa nevyspytateľnej, nepredvídateľnej výbušnosti. A v dnešnej explozívnej situácii vo svete stačí malá iskierka na zažatie veľkého ohňa. Toto energetické spojenie trvá skoro tri týždne s dnešným vyvrcholením a provokuje k unáhleným rozhodnutiam zhoršujúcim predovšetkým činy účastníkov vojenskej mašinérie. Explozívny charakter energie sa môže odraziť aj v letectve, raketovej technike, katastrofách spôsobených výbuchmi, ohňom. Situácia ovplyvňuje naše konanie, treba dávať veľký pozor na úrazy v cestnej doprave, ktorých spúšťačom býva elektronika v počítačoch „ohnivých tátošov“ (teraz už aj elektrických drakov, ktoré dokážu chrliť neuhasiteľné ohňostroje).

Aspekt vplýva nepriaznivo takisto na vládne kabinety, v ľude prebúdza povstalecké nálady, zvyšuje zločinnosť a násilie, provokuje k činu hrdlorezov i samovrahov.