Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Denné horoskopy pre všetkých

Pripravuje astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie.

25.10.ne

„Šialenstvo“ letného času by vraj malo pominúť na budúci rok. Schizofréniu časov si vymysleli najskôr vojaci spolu s ekonómami v rokoch 1916 a potom od roku 1940. Nakoniec sa na tejto „zvrhlosti“ dohodli manipulátori, čo chceli porúčať vetru, dažďu, ba azda i celému Vesmíru (v bývalom Československu bol zavedený od roku 1979. V  súvislosti s tým som si spomenul na Puškinovu rozprávku O rybárovi a rybke. Stojí zato si ju opäť prečítať!) Najsmutnejšie na tom je, že si ľud nechal za tie roky nahovoriť, že letný sa mení na zimný, čím sa mu pridáva istá „pejoratívna hodnota“.  Lebo nejde o čas spätý s obdobím chladu a zimy, ale o stredoeurópsky čas -  SEČ, viazaný na pätnásty poludník, nad ktorým vrcholí Slnko v čase prirodzeného poludnia. Poludník ako miestny meridián prechádza na severe cez Nórsko a Švédsko, strednou Európou východne okolo hranice medzi Nemeckom a Poľskom, Českom v blízkosti Liberca, tesne míňa Mnichovo Hradište, Nymburk, prechádza Jindřichovým Hradcom, aby sa v smere na juh vnoril do Rakúska, Slovinska, Chorvátska a južného Talianska, východnej časti Sicílie a následne do Afriky. Takže pevne verím, že od budúceho roka zabudneme nafurt na nezmyselný pojem zimného času a vrátime sa k starým tradíciám. Aspoň v tomto.

Merkúr sa v spätnom pohybe dostáva do konjunkcie so Slnkom, no či budeme vedieť využiť jeho informácie, ktoré nám v podobe Herma Psychopompa prináša z „podsvetia“ Škorpióna, je veľmi otázne. Lebo plutovsko-saturnská temná energia nám opantala náš „modus vivendi“. Teda mnohým z obyvateľov sveta.

Osemnásť minút po desiatej večer sa vnorí Luna do empatických vôd znamenia Ryby.

 

26.10.po

Energetická situácia vo svete archetypov sa postupne na istý čas upokojuje. Impulzy, ktoré pohli obyvateľstvom sveta, však zostávajú ako jed či liek v každom z nás. Samozrejme v rôznych pomeroch, u niekoho viac jedno, u iných to druhé. No dotkli sa všetkých. A je len na nás, ako sa v čase, kedy na nás nebudú archetypy vyvíjať taký enormný tlak, s nimi vyrovnáme, ako si ich usporiadame, ako ich použijeme, či ako sa nimi necháme naďalej zneužívať.

Pondelkové prepojenia Luny sú harmonické. Trigón so Slnkom umožňuje prežiť začiatok pracovného týždňa vcelku harmonicky, optimisticky, tvorivo. Popoludňajší Urán ponúkne množstvo nových revolučných nápadov, ako sa zbaviť odpadu, ktorý sa v nás a okolo nás za ostatné týždne a mesiace nahromadil. A že je takýchto „environmentálnych“ úloh dosť, sa môžeme presvedčiť pri bežnom hodnotení situácie i pri sledovaní informačných tokov z okolitého priestoru. Ak však „špinu“ neodstránime, bude nás zahlcovať viac a viac, takže keď sa Mars pustí o pár týždňov do opätovných atakov (od druhej polovice novembra!), ktovie koľkí jeho ofenzívu zvládnu.

 

27.10.ut

O krehkosti audiovizuálneho dedičstva sa presviedčame a budeme môcť presviedčať i naďalej, ak dovolíme soldateske samozvancov vyhadzovať z nášho kultúrneho odkazu tie diela (a platí to aj o literatúre a iných oblastiach umenia), ktoré sa im nepozdávajú pre rôzne znaky, ktoré boli úplne normálne a prirodzené v čase, kedy boli vytvorené. A je jedno, či ide o diela naplnené takzvanými „predsudkami“ s rôznymi módnymi názvami - rasové, genderové, ... Obdoby takýchto „kultúrnych“ počinov už poznáme z histórie napríklad v podobe vypálenia alexandrijskej knižnice v roku 642 moslimami, kedy dobyvateľ mesta Chalka Omar rozhodol o jej osude: "Ak sú tieto grécke knihy v súlade s božími knihami, sú zbytočné a nemusia sa uchovávať. Ak sú s nimi v rozpore, sú škodlivé a musia byť zničené." Zvitky a knihy z knižnice boli potom použité na kúrenie v kúpeľoch. Fanatický kazateľ Girolamo Savonalora spálil v renesančnej Florencii pätnásteho storočia obrovské množstvo vzácnych umeleckých diel a kníh, aby sám v hneve obyvateľov mesta nakoniec zhorel na hranici. Antonín Koniáš, český jezuitský kazateľ, trpiaci ťažkými záchvatmi migrény a zrejme i epilepsie, hlavne keď sa vyžíval v kázňach o pekelných hrôzach, dvestopäťdesiat rokov neskôr zabavoval protestantské a nekatolícke „bludárske“ knihy, aby ich následne teatrálne spálil. Páleniu kníh, nezhodujúcich sa s nacistickou ideológiou, sa venovali mladí nadšení členovia nemeckej NSDAP hlavne v roku 1933 (viac ako 25000 zväzkov „nenemeckých kníh). V roku 2016 spálili v Rusku publikácie vydané s podporou sorosovskej OFS, v Poľsku zase predstavitelia cirkvi zastúpení niekoľkými kňazmi spálili v roku 2019 desiatky „kacírskych“ kníh, medzi ktorými boli aj diela J.K.Rowlingovej  s hlavným hrdinom Harry Potterom. To isté sa stalo s knihami o mladom čarodejníkovi v ostatných rokoch aj v USA. V niektorých západných krajinách sa v mene genderovej ideológie odstránili zo školských knižníc „nevhodné“ rozprávkové knihy o Červenej karkulke, Šípkovej Ruženke, Popoluške, Malej morskej víle. Tak sa nielen knihy, ale aj „nevhodné“ audiovizuálne diela dodnes stávajú „obeťami fanatikov“ všetkého druhu, ktorí takto túžia gumovať istú, pre nich nepohodlnú časť kultúrnej pamäti ľudstva. Aj cestou pripomenutia oslavujeme Svetový deň audiovizuálneho dedičstva.

Luna v konjunkcii s Neptúnom tomu nie celkom rozumie, ale to sa jej v súčasnosti stáva už pomerne často – že nerozumie ľudstvu, ženám ani mužom, ich hlúpym počinom. Jupiter s Plutom sa jej snažia fanaticky a manipulátorsky nahnať do duše trochu  nanúteného optimizmu.

Keď som včera spomenul, že energie sa na čas upokoja, myslel som tým na intenzitu pôsobenia agresívneho zurvalca Marsa, nie na situáciu celkove. Tá sa bude ako permanentný konflikt prejavovať počas celého účinkovania stélia Jupiter-Pluto-Saturn.

 

28.10.st

Merkúr sa v retrogradite vracia ráno po pol tretej zo Škorpióna do Váh. Len netuším, ako „odkazy z podsvetia“ preloží do harmonických umeleckých slov, aké vyžaduje vládkyňa znamenia Venuša. Azda v novej „božskej komédii“, či morbiditách iných autorov, akými boli napríklad markíz de Sade, Sacher Masoch a ďalší? Možno i súčasné –démie podnietia niekoho k napísaniu diel o „pekle“ doby. Je na to správny čas, kým si Merkúr pamätá a nenechá sa opantať meinstrímovými vysvetľovačmi a vykladačmi „jediného správneho videnia“ situácie. Zo znamenia hlbokých ponorov do nevedomia si prináša aj veľmi dôležitý poznatok – len z múdrych hláv pochádzajú múdre rozhodnutia, invalidné nariadenia pochádzajú z tých chorých.

Venuša mu chce vyjsť v ústrety, takže takisto vstupuje do domovského znamenia Váhy z opačnej strany o pár minút neskôr. No tentoraz sa nestretnú, lebo Merkúr sa už po dvoch týždňoch poponáhľa späť do Škorpióna a nenechá sa svojou „milenkou“ dobehnúť. Venuša si takisto neužije pohody počas pobytu v domovskom znamení, lebo bude konfrontovaná planétami z Barana. Ale i tak sa teší, že sa môže opäť poobliekať do pestrofarebného šatu jesenného lístia, sem-tam sa prizdobí vejárom ihličiek srieňa. Pretože ona sa rada fintí už od chvíle, kedy sa ako „z morskej peny zrodená“ Afrodita doplavila na mušli na Cyprus.

Tesne pred trištvrte na desať vidíme Lunu vstupovať do Barana, odkiaľ sa spája v opozícii s Venušou. Konfrontácie v ženskom svete archetypov však do zotmenia pominú a večerný Chirón sa bude snažiť vyliečiť nám všetky boľačky.

 

29.10.št

Dnešné večerné stretnutie Luny s Marsom len aktivizuje tenzie z predošlých dní a týždňov, a som zvedavý, čo ten nekontrolovateľný bitkár dokáže ešte skaziť.

 

30.10.pi

Mars odovzdal včera večer svoje kompetencie Lune, tá sa dnes správa ako fúria Megera, macocha toho najhrubšieho zrna. Jupiter ju obdarúva pýchou, Pluto zlobou a manipuláciou, Saturn túžbou obmedzovať a Merkúr hádavosťou. Nuž, nebude sa dnes s touto archetypálnou výbavou prežívať koniec týždňa v pohode, ba skôr opak bude pravdou. A len veľmi silné osobnosti odolajú.

Tri minúty po štvrť na jedenásť večer opúšťa Luna Barana, aby pár chvíľ prežila v „spriatelenom“ Býkovi.

 

31.10.so

Svetový deň sporenia by bol mal pre mňa význam ešte pred prevratom, ale to som o ňom nevedel. Potom sa moje príjmy z poctivej práce postupne skrátili natoľko, že nebolo z čoho sporiť. A keď ma ešte aj banka okradla na poplatkoch, prišiel som o všetky ilúzie. Pamätám sa, že keď som kedysi dávno vložil do banky, vlastne ŠTSP povedzme sto korún v januári, v decembri som tam mal nejakú korunku navyše z úrokov. A na výhernej vkladnej knižke som dokonca vyhral pred sobášom osemsto korún na svadobné výdavky. Pred pár rokmi som otvoril osobný účet v istej úspešnej komerčnej banke a aktivizoval ho vkladom desať eur. Po dvoch mesiacoch mi došiel befel, že mám zaplatiť dlh, ktorý mi vznikol z nutných poplatkov  za vedenie účtu, ba dokonca za zrušenie účtu, veď kto by ho za takých podmienok nezrušil, som musel zaplatiť ďalšiu nemalú čiastku, takže v prepočte som mal po dvoch – troch mesiacoch z desiatich vložených eur (300 korún) stratu okolo tisícky v korunách. Ak mi teda bude nejaký okravatený panák v parádnom sáčku v reklame trepať sprostosti o výhodách bankového vkladu, posielam ho v duchu do .... Tam patrí so všetkými ostatnými (nielen bankárskymi) zlodejmi!

Asi som sa trochu nahneval pod vplyvom znepokojujúcej opozície splnu, možno ma k výbušnosti vo vzťahu k peniazom priviedla konjunkcia Luny s Uránom v Býkovi, možno to je opozitné postavenie Slnka zo Škorpióna voči Uránovi. Lebo pod vplyvom takto aspektovaných archetypov sa prebúdza v človeku slobodná revolučná myseľ až do anarchistickej podoby, hraničiacej s hysterickými výbuchmi. Nemožno sa potom diviť ani tomu, že človek v pocite obmedzenia a neslobody nielenže nie je spokojný so súčasným stavom spoločnosti, ale často sa stáva, že trpí osamelosťou, nepochopením okolím. Nečudoval by som sa, keby všetko, čo bolo ešte včera povedané, bude dnes pod vplyvom aspektu odvolané, vyvrátené v zmysle oslobodzovania sa od prílišnej zodpovednosti, jej hádzania na iných alebo z iných skratových dôvodov. To všetko je sprevádzané egocentrizmom, nevyspytateľnosťou, neosobným chladom. V oblasti zákonodarstva to takisto nie je ideálne a výsledkom bývajú zle a narýchlo spichnuté zákony. Následkom môžu byť stávky, vzbury, ba aj pády vlád, obeťou násilností sa však opäť stáva rodina. Rizikovosť správania je spojená so zvýšenou úrazovosťou, hrozbou atentátov na potentátov, príroda sa pod vplyvom aspektov vyhráža katastrofami náhleho výbuchového charakteru. Pokiaľ si v týchto dňoch sadáme za volant, zvýšme pozornosť na podnety vychádzajúce z nášho vnútra i na správanie sa ostatných účastníkom premávky. Nevieme, kto je natoľko citlivý, že mu môže „začať hrabať v bedni“. Hrozba účinkovania aspektu dnes síce vrcholí, no pretrvá do druhej dekády novembra. Tí, čo majú problémy s poruchami srdcového rytmu by mali siahnuť po Korolene alebo Regalene od firmy Energy a masírovať si niekoľkokrát denne aspoň zápästia oboch rúk.

 

1.11.ne

Hlásim sa k vegetariánstvu, no dnešný Svetový deň vegánov oslavovať nebudem. Moje dôvody neoslavovať sú pragmatické, zdravotné, viažuce sa aj ku klíme zemepisnej šírky, polohe môjho pobytu na Zemi. Ale ak  niekto chce žiť ako vegán, prečo nie?

Luna sa dnes snaží ukázať pod harmonizujúcim vplyvom Neptúna, Jupitera a Pluta v ružových farebných odtieňoch, romantizujúco a rozšafne. Azda jej táto pozitívnosť vydrží čo najdlhšie.

Zato Merkúrom a Venušou „lomcujú“ iné emócie.

Retrográdny Merkúr sa spája so Saturnom kvadratúrou, takže by sme sa nemali čudovať blokom v myslení a reči (nielen u intelektuálne chabých jedincov). Niekomu aspekt spôsobí nárast pesimizmu až deštruktívnych myšlienok, pričom sa objavujú negatívne predstavy o situácii v spoločnosti. Depresívnosť však následne plodí riziko vzniku devastujúcich autodeštruktívnych chorôb, ich množenia a šírenia. Monotónnosť tém prejavov tých, ktorí rozširujú pandémiu strachu a debilizácie, už presahuje mieru únosnosti, takže ich normálna väčšina society prestáva vnímať. Najnepríjemnejší vplyv môže mať aspekt najmä pri kontakte učiteľov a žiakov. Dištančný spôsob vyučovania totiž nevyhovuje jednej ani druhej strane, alebo obom vyhovuje, no len zdanlivo a na istý čas. A tí z „málo-mocných“, čo nás presviedčajú o opaku, buď pod vplyvom digitalizácie zdementneli, alebo sa stali obeťou elektronických koncernov. (Slovo digitálny pochádza s anglického digit – číslo (do 10), a to zase z latinského digitus – prst, palec, aj keď mám občas pocit, že tí, čo permanentne používajú digitálnu elektroniku nevedia ani do desať narátať. Slovo demencia vychádza z latinského dementia a znamená šialenstvo, pomätenosť, nepríčetnosť, pochabosť, nerozum, bláznovstvo. Postihnutých ľudí, a nie sú ojedinelí, je ich masa, stretávam najčastejšie v mestskej doprave, s modrými tvárami agresívne hladiac obrazovky svojich „milášikov“.) Aspekt nespomaľuje len komunikáciu, ale tiež tvorí brzdné mechanizmy na komunikáciách. Mars spolu so synmi Fobom a Deimom – Strachom a Desom, zastupujúc ozbrojené zložky spoločnosti, je ešte vždy akčný, aj keď menej než v predošlých dňoch, týždňoch. Sviatok „všechsvätých“ je zrejme pre spoločnosť veľmi nebezpečný, tak to aspoň vysvetľujú čelní „mocní nemocní“, lebo by sa na sviečkami osvetlených cintorínoch pri hroboch mohlo zhromažďovať viac ľudí, než je povolený limit!

Venuša sa zhodne s Chirónom, stojac s ním v provokatívnej opozícii, že osamelosť spolu s deficitom lásky a rozumu môžu byť zdrojom somatizácie ťažkých civilizačných ochorení. Zrejme práve toto bude konečným cieľom opatrení prijímaných štátnikmi. Slobodní nepodľahnú, väčšina však podľahnúc tomuto ortieľu „slušne“ pritakáva.

 

2.11.po

Ranný Saturn nás síce nepodnecuje k rýchlemu štartu do nového pracovného týždňa, no pridáva vstávaniu punc serióznosti a vedomia zodpovednosti.

Minútu pred jedenástou dopoludnia vstupuje Luna do vzdušného komunikatívneho znamenia Blížencov.

Neskoro večer sa potom sextilom spája s Chirónom, aby spolu urobili do ďalších dní plán, týkajúci sa zdravia a múdrych rozhodnutí.