Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Denné horoskopy pre všetkých

Pripravuje astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie.

Horoskopy a predpovede na rok 2021

 

13.6.ne

Duchovný náboj nedele pripomína ranný Neptún. Venuša v dnes vrcholiacom desaťdňovom aspekte s Uránom túto informáciu kozmu - drahokamu neruší, len ju dopĺňa o fazetu slobodnej lásky, originality vo vzťahoch, túžbu po experimente. Planéty tvrdia, že ľúbostné city môžu existovať len medzi skutočne slobodnými bytosťami.

Aspekt praje chemikom – objaviteľom, moderným literátom a umelcom vôbec, oslobodzuje spoločenskú myseľ od deprivujúcich nefunkčných vzťahov.

Poludňajší Pluto v opozite na Lunu môže mať nepríjemné účinky na rodinné väzby, ktoré ešte neopustili rigidné manipulačné spôsoby života.

Dvadsaťdva minút po ôsmej večer sa presúva Luna za Marsom do Leva, aby sa s ním hodinu pred polnocou mohla stretnúť v konjunkcii. Včerajšia schôdzka Luny - Mesiaca s Venušou bola na oblohe pomerne prehliadnuteľná, Venuša je večer prinízko nad obzorom a Luna bola primladá, no dnešná konjunkcia by už mohla byť viditeľnejšia, alebo aspoň priblíženie Luny s Marsom po deviatej, pol desiatej večer nad západným obzorom. Akurát Mars bude na presvetlenej oblohe vľavo od Mesiaca pomerne slabo viditeľný. No aktívne pocítiť toto priblíženie bude môcť nejeden zamilovaný či milujúci pár. A mali by to urobiť skôr, než ich milostnú energiu nezruší zajtrajšia presná kvadratúra Slnka s Neptúnom.

 

14.6.po

Dnes je síce Svetový deň darcov krvi, ale aspekt Slnka voči Neptúnovi toto darcovstvo neveľmi odporúča. Aby nedošlo k oslabeniu energetiky srdca. A energetiky celého tela, a čakier, a meridiánov a tak. Neviem, ako je to dnes, ale kedysi odporúčali odbercovia, aby si človek na doplnenie „krvi“ vypil za pohár červeného vína. O tom hovoria planéty aj dnes, len upozorňujú, že by to nemalo byť pitie nadmieru, lebo cez špiritus nedoplníme spirituálne potreby duše. A nielen pitie omamných nápojov patrí do mámiacej kategórie, ale aj iné omamovadlá, uvádzajúce človeka do sveta neskutočna – napríklad televízne a rozhlasové vysielanie, správy meinstrímových médií, prejavy politikov a im oddaných „vedecky a kriticky“ (ne)mysliacich nohsledov, antikonšpirátorov, konšpirátorov, antihoukserov a houkserov a kadejakej inej zavádzajúcej hávede. Niektorí neprajníci dokonca tvrdia, že medzi takých patria aj astrológovia. S tým súhlasím. Mnohí áno!

Najmocnejším a najnepríjemnejším dôsledkom pôsobenia kvadratúry býva chameleónska strata identity citlivejších jedincov, čo sa navonok prejavuje neúprimnosťou, nespoľahlivosťou, a u politikov či úradníkov na vyšších postoch ochotou nechať sa skorumpovať. Aspekt celkovo psuje štruktúry vlád, vytvárajúc v nich chaos liberálno ľavicového charakteru. A to, že proti nám chystajú ďalší komplot, už dali verejne na vedomie vo svojich vyhláseniach o chystanej cunami, ktorú nazývajú ďalšou jesennou vlnou. Pracujú s vlnovými dĺžkami, ktoré poškodzujú naše psychické i fyzické „prijímače“.

Večer by chcel pomáhať Chirón, núkajúc nám múdre zdravotné rady, no Urán so Saturnom ho v kvadratúre na Lunu „prevalcujú“ napäťovým prepojení

 

15.6.ut

Presná kvadratúra Saturna s Uránom sa ohlasuje tohto roku druhýkrát. Prvý raz to bolo v polovici februára, keď boli obe planéty v priamom pohybe. Tentoraz je brzdný mechanizmus Saturna silnejší, lebo je výrazne kontrolovaný jeho retrograditou. Takže kvadratúra hrozí väčšou výbušnosťou – svária sa konzervativizmus s liberalizmom, staré s novým, s tým, že je povážlivé, čo môže byť v situácii, ktorú prežívame, lepšie. Sebakontrola sa snúbi s veľkou túžbou po oslobodení. Lebo i sloboda sa môže stať istou formou neslobody. Je to jeden z najnepríjemnejších tohtoročných aspektov, a je o to nepríjemnejší, že jeho trvanie je dlhodobé, pretrvávajúc až do konca budúceho roku. Sloboda, ktorá sa nám ponúkla, tak v sebe nesie hrozbu ďalších lokdaunov,  a ďalšieho uvoľnenia s rizikom následnej uzávery. Nuž, tí, čo o pôsobení spomínaných planetárnych síl vedia (a to si buďme istí, že vedia), dokážu túto energoinformačnú situáciu dokonale využiť proti nevedomým, neznalým masám. A som si istí, že to, čo môžu, to aj urobia! Lebo to robia vo svoj prospech! Tu si už len stačí pripomenúť Cicerovu okrídlenú vetu – Quo usque tandem abutere patientia nostra?

Luna s Merkúrom nás ráno rozhovoria, k večeru sa k aspektom pripája aj Slnko svojou optimizujúcou náladou.

 

16.6.st

Opodstatnenosť pripomínania významu Medzinárodného dňa afrického dieťaťa sa žiaľ zmenila na zneužiteľný fenomén. A ako som včera spomenul, ak sa niečo dá v tejto „tekutej“ dobe urobiť, tak sa to urobí. A deklarovaný humanizmus spolu s roznecovaným súcitom sú veľmi dobré psychologické  veličiny na odôvodnenie skoro akéhokoľvek počinu zo strany zneužívajúcich.

Minútu po piatej ráno vstúpi Luna do zemského znamenia Panna, odkiaľ vytvorí nepríjemnú opozíciu voči Jupiterovi. Prebúdza v nás neúprimnosť voči sebe samým, sebapreceňovanie, vyžadovanie nadmernej nezaslúženej pozornosti. U niekoho sa prejaví v podobe lenivosti, ale i arogancie. Samozrejme, len u slabých jedincov, ktorí ešte nenašli v sebe vnútornú silu odolávať takýmto „banálnym“ nástrahám.

 

17.6.št

Proces dezertifikácie má isté logické odôvodnenie, ale môže byť riadený aj cielene, ľudskými aktivitami (opäť pripomínam to už okrídleneé – ak sa niečo dá urobiť, tak to urobíme – heslo istej časti vedeckej komunity, ktorá sa pokúša o bohorovnosť v rôznych oblastiach ľudského pobytu na Zemi – počasím počnúc, cez genetiku, zneužívanie jadrovej energie, ...). Dnes si pripomíname Svetový deň boja proti rozširovaniu púští a sucha

Lunárne denné aspekty budú striedať harmonické energie s napäťovými, takže to bude také pele-mele. Ranný Urán sa chce s nami podeliť o dobré nápady, na obed ich bude retrográdny Merkúr chcieť presadiť hlava-nehlava, aj keď nebudú použiteľné. Poobede sa do kolotoča síl zapája Venuša s ponukou lásky a radostí zo života, aby boli tieto potešenia večer rozpustené (povedzme organickými rozpúšťadlami v podobe alkoholu) v bahne klamstiev ilúzií, o ktoré sa postará Neptún. Nuž, sínusoida ako vymaľovaná.

 

18.6.pi

Je piatok, takže pikniky, ktoré majú dnes svoj deň, sa môžu rozbehnúť naplno. Len si na ne treba vybrať príhodné miesto, aby sme neobťažovali susedov alebo lesnú zver.

Ranný Pluto nutkavo núka svoju regeneračnú silu, ale vstupuje mu do toho Slnko, ktoré kvadratúrou prvej lunárnej štvrte kazí náladu, vnucujúc pôstne opatrenia.

Sedem minút pred jedenástou predpoludním nájdeme Lunu na začiatku Váh. Do večera bude spresňovať svoj harmonický vzťah k Marsovi, podporujúc tak ohnivé slávnosti piknikových grilovačiek. Nuž, nezostáva mi iné, len popriať dobrú náladu. A účastníci by nemali zabudnúť zaspievať si nejaké pesničky, hoci aj ľudové. Spievanie má výrazne ozdravné účinky!

 

19.6.so

Tým, čo to včera večer prehnali s jedením a pitím, bude možno krútiť tráviacim traktom neznáma sila „žongléra“, ktorá nie celkom zvláda „náčinie“, ktoré sme mu boli ponúkali. Chirón svojou silou zintenzívni pocity, že nabudúce by sme sa mali voči sebe správať ohľaduplnejšie.

Luna počas strednej časti dňa vytvára spolu so Saturnom a Merkúrom harmonický vzdušný trigón, ktorý vyčistí hlavy, vyfúkne z nich „zlé“ myšlienky, pofúka psychické rany a zlepší náladu. Neskoro večer by som sa nepohrával s energiou Venuše, nebude nám priaznivo naklonená, Radšej si poriadne odpočiňme.

 

20.6.ne

Deň žien, Deň matiek, Deň detí – už ich máme za sebou. Takže logicky už musí prísť len Deň otcov. A ten pripadá na dnešok. Tak si k nemu pripijem dobrým vínom.

Od rána nami bude chcieť manipulovať Pluto. To si radšej sadnime k oknu,  a ak bude pekne, vyjdime kdesi na priedomie, aby sme sa radšej nechali ovplyvňovať spevom vtákov. Obedňajšiu optimistickú náladu zabezpečí harmonické spojenie svetiel, sextil Slnka s Lunou.

Tri minúty pred druhou poobede odchádza Luna z Váh do Škorpióna.

Oveľa dôležitejším faktom však bude, že sa zastavuje Jupiter, aby sa mohol vrátiť z Rýb do Vodnára a dokončiť svoju oslobodzujúcu misiu, pripomínajúc, že vek Vodnára už cítiť všade naokolo, že slobodu si nepotrebujeme vykúpiť svojou slobodou, že ona je v nás ako bytostná súčasť našej duše. Že nám ju nikto nemusí natrepávať demagogicky do hláv v podobe hlúpych propagandistických bigfarmáckych hesiel. Tí, čo v sebe našli skutočnú zodpovednosť a bytostnú silu, sú slobodnými bytosťami aj bez účasti politikov, médií, ... Sloboda je slobodou bez podmienkovania! Jupiter teda urobí revíziu toho, o čo sa zaslúžil od svojho spoločného vstupu so Saturnom do vzdušného Vodnára koncom minulého roku. Ale aj to až od chvíle, kedy opustí na čas Ryby, aby v znamení vzduchu pobudol od konca júla do konca roka, kedy sa do Rýb opäť vráti.

Luna všetko toto potvrdzuje popoludňajším harmonickým spojením s „vládcom Olympu“,

 

21.6.po

Dnes by sme spevom, hudbou a kvetmi mali osláviť to, že Slnko na svojej ceste zodiakom dosiahlo na severnej pologuli svoje najvyššie postavenie, vstupuje do Raka dve minúty po pol šiestej ráno (nad obzorom ho máme celých šestnásť hodín!). V tejto najvyššej polohe zostane „zavesené“ pár dní, aby sa potom čoraz znateľnejšie začalo „kotúľať dolu briežkom“ k slnovratu zimy, tak ako zapálené slamené kolesá, ktoré spúšťali mládenci počas jánskej noci kdesi za dedinou. Do Jána však ešte chýbajú tri dni, takže na prípravu rekvizít osláv leta ešte máme dosť času.

Luna ako pastier dozerá na skupinu planét v opačnej polovici horoskopu, vytvára s nimi viacero aspektov a planetárnych konfigurácií. Dnes bude napríklad najvýraznejšou napäťová T-kvadratúra spolu s Uránom a Saturnom, ktorej sa ešte spoluúčastní Mars z predošlej polnoci, pripomínajúc neustále fakt, že „ponúkanú kovidovú slobodu“ by sme mali zatiaľ chápať iba ako niečo veľmi nestabilné.

Zato dvojtýždňový dnes vrcholiaci trigón medzi Venušou a Neptúnom symbolicky svojim emotívnym posolstvom lásky podporuje a podnecuje  chystané preskakovanie ohňov a následné radosti tiel krátkej svätojánskej noci.