Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Denné horoskopy pre všetkých

Pripravuje astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie.

10.8.po

Po víkende si potrebuje Luna odpočinúť od prebytku energií „ohňa a zeme “, vstupuje ráno pred pol štvrtou do spriateleného znamenia, venušanského Býka. Spolu s vládkyňou znamenia vytvorí príjemný sextil recepcie, vzájomnej návštevy. Venuša sa totiž nachádza v Rakovi, domovskom znamení Luny.

Napäťový aspekt Merkúra s Uránom postihne najviac sektor finančný (o účinkovaní revolučného Urána v ekonomikou zaťaženom Býkovi sme už čosi boli povedali), ale pozor by si mali dávať všetci tí, ktorých práca je spojená s najmodernejšími výdobytkami elektroniky (a ktorá dnes nie je?). Komunikácia sa zadrháva, prípadne sa v nej objavujú skraty. Nielen kvôli hľadaniu myšlienkových skratiek, ale hlavne pre nevyspytateľnosť oboch aktérov spojenia. Takže treba rátať s rizikami v doprave, letectve, na burze, ...

Zhoršovať sa môže i zdravotný stav u tých, čo trpia dýchacími ťažkosťami, nervovými poruchami, problémami v činnosti mozgových centier. Pri nekontrolovateľnej túžbe „vzlietnuť“ hrozí aj poškodenie achilovky.

11.8.ut

Možno ešte pocítime počas prebúdzania slabnúci vplyv Merkúra, a nakoľko je v napäťovom prepojení s Lunou, mali by sme dávať pozor na to, na čo myslíme, ako premýšľame, ale hlavne na to, aké slová vypustíme z úst, aby sme hneď zrána nevytvárali zbytočné napätie.

Popoludní sa síce bude angažovať Jupiter a bude chcieť navodiť optimistické nálady, no mnohí zareagujú oveľa silnejšie na kvadratúru tretej lunárnej štvrte a nálady rozkolíšu, pričom jazýček váh posunú skôr na neharmonickú stranu.

Večer nás pripraví Neptún na vnímanie umenia, takže by sme naše médiá nemali pustiť k slovu, lebo tam bohvieaké majstrovstvo slova či výrazu asi nezažijeme. Sme vnímavejší voči vonkajším i vnútorným popudom, takže ani exkurzie do duchovných sfér by nemuseli byť beznádejné.

12.8.st

Na nočný trigón Luny s Plutom nadviaže saturnský vplyv, ktorý pomôže nielen regenerovať sily, ale naplní naše počínanie zodpovedným prístupom k plneniu povinností.

O trištvrte na štyri popoludní prechádza Luna do vzdušných Blížencov, aby nás naplnila potrebou pohovoriť si, prípadne sa pustiť aj do intímnejších debát, ak máme s kým. Zvedavosť sa tak môže skĺbiť s chuťou po dotykových zážitkoch, Veď je streda!

13.8.št

Je zaujímavé, že ľavákov je v ľudskej populácii minimálne desať percent, pričom svoju odlišnosť vôbec nepotrebujú zvýrazňovať na nejakých pochodoch mestami „kultúrnych krajín“ sveta, ako to robí istá štvorpercentná menšina. Tá mi zato pripomína vesmír, ako ho v súčasnosti vykladajú astrofyzici, ktorí zistili, že svietiacej hmoty v univerze sú takisto asi štyri percentá, pričom sa ale vôbec nesnaží pretlačiť nad ostatok vesmíru a diktovať mu. Hm!

Najsilnejším aspektom, ktorý dnes vrcholí, je kvadratúra Marsa s Plutom. Predošlé disharmonické spojenie bojovníka – bitkára s Jupiterom sa vyjavilo v podobe výbuchov v Libanone. Čo nám chce pripraviť teraz? Lebo Pluto pôsobí oveľa kontroverznejšou silou, než vládca Olympu. Jeho podsvetné aktivity v sebe nesú silný prvok temnoty, fatálnosti, extrému. Voluntarizmus tejto moci má v sebe prvok fanatizmu, pomstychtivosti. Ešte aj sexualitu transformuje do podoby totálnej rozkoše prostredníctvom mocenského násilia a ponižovania partnera. Spoločnosť ale takéto prejavy potláča, takže jeho sadistická stránka sa môže prejaviť nevedome, alebo sa obracia dovnútra, pričom poškodzuje organizmus na somatickej úrovni, prípadne prebúdza silný strach z násilia. Potláčané agresie sa prejavujú v podobe alergií, autoimúnnych ochorení, zvyšuje sa nebezpečenstvo boreliózy, kde „neviditeľný“ plutovský kliešť môže spôsobiť množstvo až fatálnych komplikácií. Na to máme prípravok Tick-a-tack.

Dovolenkové excesy v podobe nevhodne vyberaných jedál a nápojov dokážu poškodiť žlčník a spôsobiť zápaly čriev. Takže aspekt akoby presne zapadal do súčasnej problematickej doby, nuž by sme nemali zabúdať do dovolenkovej batožiny (hlavne ak sa vyberieme do „rizikových“ oblastí) priložiť prinajmenšom Regalen a Cistus, prípadne aj Peralgin od firmy Energy.

Veľa ťažkostí dokáže aspekt spôsobiť aj na mundánnej úrovni, kde je v súčasnosti situácia veľmi náchylná na extrémne reakcie. Jeho dôsledkom môžu byť unáhlené vojenské rozhodnutia, demonštrácie plné násilia, vzbury, rôzne katastrofy. Ako sme spomenuli, do jeho „kompetencií“ viacmenej spadajú aj výbuchy v predošlých dňoch, ktoré mali také fatálne dôsledky, množstvo úmrtí, utrpenia. Len aby sa k tomu nepripojili aj katastrofálne udalosti prírodného pôvodu!

Luna s Chirónom dnes potvrdzujú možné zdravotné dôsledky udalostí, ale odporúčajú aj riešenia. Niektoré z nich sme už spomínali. Tie ďalšie často ponúkne intuícia a poznatky z prírodnej medicíny.

14.8.pi

Ranné pocity neistoty, ťažkej zaraditeľnosti do kontextu dňa bude mať pod kuratelou Neptún. Riešiť ich drogami, chemickými preparátmi, by asi bolo tým najnevhodnejším počinom. Možno pomôže dobrý pitný program, možno dostatok sily prečkať nepriazeň.

Hojnosť sily na prekonanie ponúknu aj aspekty Luny so Slnkom a Marsom, vlievajúce „do žíl“ vysoké dávky kreatívneho ohňa.

15.8.so

Po pol druhej po polnoci sa Luna vracia po mesiaci domov, vstupuje do Raka, takže citlivú vodnú energiu znamenia dokážeme využiť od skorého rána.

V znamení sa stretáva Luna s Venušou, isto si dámy budú mať po dlhšom čase o čom poklebetiť. Možno premôžu aj neharmonicky pôsobiaceho Chiróna, dokonca hádam využijú jeho napäťovú energiu na hľadanie východísk z rôznych zdravotných problémov spôsobených nástrahami leta.

Večer sa spája Luna s Uránom, ktorý sa po niekoľkohodinovej zastávke pripravuje pred pol piatou popoludní na retrográdny pohyb. Azda by bolo dobré prehodnotiť, čo s financiami, ktoré sú na účtoch, prípadne ukryté v pančuche pod vankúšom. Lebo Urán sa v Býkovi zaoberá práve alternatívnym narábaním s peniažkami.

16.8.ne

Predpoludňajší Jupiter je presvedčený o svojej pravde a o potrebe presadiť ju za každých okolností do praxe. Že jeho panovačnosť dostáva mnohých menej presvedčivých do „vývrtky“, neberie vo svojej neochvejnej pýche vôbec do úvahy.

Popoludnie praje vodným hrám a športom, zato večer sa napĺňa pod vplyvom disharmonických aspektov Pluta a Marsa udalosťami pomerne rizikovými, hlavne ak sa vyberieme na miesta, kde sa schádzajú živly, bitkári, mafiáni a iná háveď.

17.8.po

Keď sme spomínali stretnutie Luny s Venušou a ich prepojenie na Chiróna, doplnili sme, že by spoločne mohli hľadať a nachádzať riešenia zdravotných neduhov. Dnes je situácia úplne iná. Venuša je ráňaná Chirónom, jej predstava harmónie a lásky sa oslabuje, dokonca sa môžu objaviť aj kadejaké problémy s orgánovými systémami, ktoré má Venuša na starosti. V Rakovi je to predovšetkým horná časť tráviaceho traktu – žalúdok, dvanástnik, ale aj prsia, pľúca, endokrinné žľazy. Je dobré mať naporúdzi Gynex, Droserin, Cytovital, Cistus komplex.

Merkúr nás spolu s Marsom vyzývajú do najbližších dní  k súťaži v zdolávaní seba samých v športových disciplínach. Kto sa na to necíti, nech si aspoň len tak trochu zacvičí. Komunikačne zruční jedinci si môžu precvičiť jeden z najviac namáhaných svalov – jazyk, aj keď tesná konjunkcia Merkúra s egoistickým Slnkom ho čiastočne oberá o vlastné sebavyjadrenie

Osem minút po pol ôsmej ráno prestupuje Luna hranicu ohnivého Leva, aby s jeho energiou vyšla v ústrety a pomohla Merkúrovi a Marsovi v ich výzvach, ktorých cieľom je nielen zlepšovanie kondície, ale hlavne starostlivosť o zdravie.