Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Denné horoskopy pre všetkých

Pripravuje astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie.

30.3.po

Začiatok pracovného týždňa je opäť o čosi nepokojnejší, do hláv sa hrnú  myšlienky o tom, ako to bude ďalej s financiami, s hmotnými statkami, ktorých sa zrazu mnohým máli a obávajú sa, že sa stanú obeťou pádu ekonomiky. Merkúr ani Neptún, s ktorými tvorí Luna disharmonické väzby, neposkytujú ani mystické ani optimistické východiská.

Mars sa oslobodzuje od brzdných mechanizmov Kozorožca, popoludní opúšťa znamenie kontrolnej zeme a ponáhľa sa na stretnutie so Saturnom vo Vodnárovi. Znamenie vzduchu mu vyhovuje viac, než jinová ženská energia znamenia, v ktorom pobudol od polovice februára. Do konca druhej dekády apríla ale nebudeme môcť očakávať, že by naše aktivity viedol harmonickými chodníčkami. Skôr od neho očakávajme pomätené revolucionárstvo s nevyspytateľným konaním. Znamenie ho napĺňa ľadovým chladom, takže jeho bezohľadnosť bude zraňujúca. Až v poslednej dekáde mesiaca skúsenosť prerastie jeho egoizmus, a aj keď zostane individualistky zameraným, tak trochu nekonvenčným excentrikom, nebude už ubližovať.  Uvidíme, čo to urobí s kolektívnym vedomím (i nevedomím), čo s jedincami náchylnými k výstrednostiam

31.3.ut

V nedeľu nadránom prebehla chorou časťou sveta „pandémia“ letného času, čo som si vo svojej zaujatosti vesmírnymi udalosťami skoro nevšimol, nebyť iného rozloženia ukazovateľov na mojom budíku a kuchynských hodinách, a inom na mobile a v počítači. Ak sa človek zaoberá podstatnejšími záležitosťami, než sú „spoločenské nemoci“, môže sa stať, že si ich ani poriadne nevšimne. Ale dúfam, že to čitateľa horoskopov mimoriadne nezmiatlo, lebo sa za ten čas neudialo nič, čo by fatálne zmenilo ich zmysel.

Pred trištvrte na dve letného času (v ďalšom texte sa budem tomuto ľudskému výmyslu vyhýbať!) vstupuje Luna po mesiaci domov, potrebuje vyvetrať, poutierať hviezdny prach z políc, prípadne umyť okná vesmíru dokorán, ak jej na takéto a iné taľafatky zostane čas.

Nepríjemným je stretnutie Marsa so Saturnom na prvom stupni Vodnára. O jednom i druhom už vieme svoje, veď sa priamo zúčastňovali kozorožcovských pandemických opatrení minulých týždňov, mesiacov, len netušíme, ako zareagujú v konjunkcii, ktorá zároveň spresňuje kvadrátne spojenie s Uránom v Býkovi. Vodnárska energia napĺňa prvých dvoch určitým druhom neviazanosti, prejavujúcim sa egocentrickým extrémizmom, a to dokáže vyústiť až do „šialenosti“ ťažko kontrolovateľných reformátorských aktivít. Tretí, Urán, sa snaží revolučne meniť hodnotové rebríčky, či láme rebríky k tomu, čo sme považovali za hodnotné, a to sa môže stať nepríjemnou príťažou hlavne pre „arbitrov noriem“, ktorí doteraz určovali, čo hodnotné je, a čo nie. Konjunkcia Marsa, podľa našich predkov Smrtonoša, „Malého nešťastia“ a Saturna, Hladoleta, „Veľkého nešťastia“ neveští zvyčajne nič dobrého. Tam, kde je nahromadené veľa agresivity z dôvodu napätia pre prílišný odpor, môže ju energia spojenia vybudiť do nekontrolovateľnej podoby, ktorá sa vie naplniť priveľkou výbušnou brutalitou. Planéty prebúdzajú strach zo zlyhania a neschopnosti/nemožnosti riešiť životné problémy zdravým sedliackym rozumom. Pokiaľ sa ich vplyvy obrátia dovnútra z dôvodov nútenej aplikácie „politickej korektnosti“, alebo z akýchkoľvek iných socializačných nátlakov, dokážu spôsobiť v organizme jedinca i spoločnosti ťažké nenapraviteľné škody. Ak človek neprešiel školou sabaovládania a nedokáže tieto tlaky kompenzovať, môžu nastúpiť choroby krvi a krviniek, kŕčovité stavy, pľúcna i mozgová embólia, impotencia, problémy s čeľusťami, zubami, opornou sústavou. Nechcem vyvolávať obavy. Nie u všetkých sa tieto i mnohé nespomínané prejavy ukážu. Len u tých, ktorí energie vnášajú do svojho vnútra, namiesto toho, aby ich vybili v zmysluplnom koncentrovaní síl na podstatné veci. Pre lepšie ovládnutie emočného sveta môžeme poradiť Korolen a Regalen, Stimaral, ale i Gynex a Vironal. A k tomu adekvátne doplnky krémov a ostatných prípravkov nielen z pentagramu Energy.

Ani úroveň vonkajšieho sveta nebýva konjunkciou nepostihnutá – prejavuje sa v podobe zemetrasení, banských nešťastí, požiarov, veľkých kríz, vojen, násilia, chorôb,  povstaní, straníckych bojov, ale i vrážd a úmrtia významných osobností. A v spojení s Uránom prinášajú tiež riziká uplatnenia stanného práva, rozsudkov bez súdov.

1.4.st

Sú zimy, kedy sa vtáci kamsi strácajú. Aspoň pre mňa. Sú také, kedy sa ich na mojom balkóne, kde si môžu z vyschnutých hlávok slnečníc vyzobkať semiačok do vôle, vystriedajú za deň desiatky, ak nie stovky. Samozrejme, na jar potom vymetám vyzobané obaly semienok spoza každého kvetináča, každej škatule. Nevadí. Som rád týmto zimným návštevníkom, najčastejšie sýkorkám, lebo ma potom prídu občas obšťastniť aj v lete, a možno sa starajú aj o to, aby mi húsenice nezožrali liečivky. Dnes oslávim ich deň možno aj tým, že sa z chuti zasmejem na ich akrobatických huncútstvach. Veď je prvý apríl.

Po poludní by sme sa mali prispôsobiť účinkovaniu prvej lunárnej štvrte, odporúčam joginský pôst, čím len poistíme charakter pôstneho obdobia pred sviatkami jari.

Večer si nájdem príležitosť, aby som pod vplyvom Merkúra rozprúdil nejakú neobvyklú debatnú tému so zaujímavými ľuďmi (samozrejme cez dostupné médiá!, nie osobne!, to sa nemá!). A možno to bude o umení, nakoľko je Merkúr v Rybách.

2.4.št

Mesiac knihy skončil pred dvomi dňami, takže dnešný sviatok detskej knihy už doň nezapadá. Asi vyberiem z knižnice niektorú z rozprávkových knižiek a prečítam si niečo na odľahčenie chvíľ prikázanej izolácie. Neobávam sa, že by som sa cítil sám, lebo takýchto papierových dobrých priateľov mám na policiach svojej knižnice na niekoľko rokov čítania, aj keby som prečítal každú za deň, dva. A niektoré sa tak zhltnúť ani nedajú, nesmú! Skúsený čitateľ vie prečo.

Luna prechádza domovom a cez okno v dome oproti, v Kozorožcovi, vidí Jupitera a Pluta, s ktorými musí nadviazať konverzáciu. Nie sú to pokojné chvíle, lebo jeden nás jej prostredníctvom presviedča, že pýchy nie je nikdy dosť, a ten druhý nás priam núti, aby sme sa pokúsili niekým manipulovať, lebo inak hrozí, že s nami bude niekto narábať ako s otiepkou slamy.

Akurát podvečerná Venuša vyjde v ústrety každému, komu záleží na udržaní príjemných vzťahov (každý večer, ak mi to počasie dovolí, sa s radosťou dívam na jej rozžiarenú fyzickú „tvár“ nad západným obzorom).

Pred pol deviatou večer Luna prechádza do ohnivého Leva, aby odtiaľ, súc napadnutá disharmonickým vplyvom Saturna, vyliala na nás vlnu smútku.

3.4.pi

Urán nás ráno obdarí nošou nápadov, ktoré sa síce zdajú byť pokrokové a revolučné, ale nedajú sa nijakovsky realizovať. Chirón pomáha liečiť dušu i telo, len akurát nám neposkytuje radu, ako sa zľahka dostať k prípravkom Energy, ak nemáme skúsenosti s internetovým obchodom, lebo múdri mocní (alebo skôr nemúdri nemocní) kontrolujú, či sa nadmerne nepohybujeme po nimi neodporúčaných trajektóriách. Šikovní si však poradia a zoženú preparáty, ktoré potrebujú.

Desať minút po siedmej večer Venuša opúšťa svoj domov, odchádza na potulky vzdušnými Blížencami. V znamení sa jej azda rozviaže umelecké nadanie jazyka, získa na šarmantnosti, hoci jej okolnosti bránia v osobnom nadväzovaní nových kontaktov. Cez mobily a iné médiá je to predsa len ako lízať med cez sklo. Takže si svoj tranzit asi naplno neužije, aj keď sa v znamení komunikácie zdrží pomerne dlho, do prvej tretiny augusta. Do toho času sa azda situácia umúdri a ona, milovníčka lásky i flirtovania si užije aj dostatok mileneckých zážitkov.

Harmonické stretnutie Luny a Slnka nás večer obdarí optimistickou víkendovou náladou.

4.4.so

Zatvorená klietka domácnosti vyvoláva u mnohých „ponorkový efekt“, ktorý môže zrodiť aj domáce násilie. Ľudia v strachu reagujú aj na nepodstatné podnety neadekvátne, hlavne ak nie sú zvyknutí na prežívanie chvíľ v uzavretej komunite. A k vzniku konfliktu je teraz množstvo podnetov. Uvidíme, ako obstojíme v tejto skúške, a či sa z nej poučíme, či pochopíme, aké úlohy zastávame v rodinnej pospolitosti. Dnes slávime Medzinárodný deň bez násilia.

Pomáhať zvládnuť tieto úlohy nám budú dva silné aspekty, konjunkcia Merkúra s Neptúnom a trigón Venuše so Saturnom. Ten prvý vnesie do komunikačných situácií množstvo empatie, schopnosti vcítiť sa do potrieb okolia, vloží do úst také slová, ktorými nedokážeme raniť.

Venuša zmäkčuje prísnosť a strohosť Saturna, dávajúc na vedomie zodpovednosť za všetkých, ktorých sme akýmkoľvek spôsobom prijali do svojho „spoločenstva“. Zdôrazňuje potrebu zrelosti každého účastníka medziľudských vzťahov hlavne v sťažených situáciách. Vyzýva nás k tomu, aby sme sa k druhým správali tak, ako chceme, aby sa oni správali k nám.

Po štvrť na dvanásť už väčšina z nás prespí vstup Luny do Panny.

5.4.ne

Ak som na konci predošlého mesiaca hodnotil spojenie Marsa so Saturnom ako veľmi nepriaznivé s možnými negatívnymi dôsledkami, prihliadal som na ich kvadrátnu väzbu na Urána. Je tu však aj možnosť, že by mohla byť ich konjunkcia podnetnou pre vyspelejšie osobnosti, zrelších politikov, vyvoláva tiež možný tlak na tých, čo rozhodujú o prijatých krokoch. Lebo konjunkcia tlačí pred sebou aj potrebu jednaní o vojenských či priemyslových opatreniach, nutnosť robiť významné pozitívne rozhodnutia. Napadlo mi to v momente, kedy som si uvedomil, že do podstatných aspektov vstupovali aj ďalší aktéri diania.

Medzi dôležité patrí aj dnešná konjunkcia Jupitera s Plutom. Starí astrológovia síce tvrdia, že Pluto ukrýva za chrbtom aj v tých najharmonickejších spojeniach tromfy z „podsvetia“, ktorými vie do veľkých vesmírnych hier bohov vniesť nevedomé temné úskoky, no tie sa môžu obrátiť voči všetkým hráčom, lebo oblasť nevedomia je tak široko nedozerná, že nevieme, čo všetko sa v nej skrýva a neobsiahnu ju ani bohovia poznateľného sveta. Ak Jupiter zastupuje okrem iných oblastí aj bankový sektor, veľkí majitelia bankových domov a tí, čo za nimi stoja, zrejme z tohto stretnutia nemajú dobrý pocit, aj ich musí premknúť strach z rizika možného pádu. A ak by široké masy pochopili machinácie, ktorými dosahujú svoje majetky, Pluto by im ich ako zástupca masového života v zmysle známeho „všetko alebo nič“ odniesol späť do svojej podsvetnej ríše. Ak sa ale nič také neudeje, môže ľud rátať s ešte väčším ožobráčením a ďalším prerozdeľovaním majetku v prospech tých najbohatších, ktorí sa nebudú dívať na dôsledky použitých spôsobov, ako sa ešte viac obohatiť (vojny, organizovaná bieda, zneužitie moci, zbavenie práv, ...). Ani pozitívny pohľad na uplatnenie aspektu však nesľubuje veľa kladov. Stretnutie týchto dvoch silných božstiev v súvislostiach dneška sa vie prejaviť pretvárkou, vnútenou spoluprácou, ale takisto organizovanou sociálnou pomocou. Sociálnu pomoc ponúkajú bohatí športovci a takí, čo k bohatstvu prišli viacmenej poctivou cestou. No oligarchovia a plutokrati sa do takýchto „riskantných podnikov“ radšej nepúšťajú. S obavami čakajú, ako sa budú finančné záležitosti kozorožcovsky lámať. Lebo svet sa zo dňa na deň mení a ich dominancia je čo deň ohrozenejšia. Boja sa, aby nemuseli žiť tak, ako väčšina – zo dňa na deň. Lebo oni viac ako iní majú schopnosť poznať všetko hlboké a veci v pozadí.

Ranná Luna v trigóne s Uránom otvára obzory originálnych riešení, ako stráviť koniec víkendu.

6.4.po

Čo platilo pre každodenný život včera, nemusí platiť dnes. Ranný Neptún ponúka viac hmly, než racionálnych výhľadov na strávenie dňa a Merkúr sa k nemu rád pridáva,

Až poobede preberá Luna istú mieru velikášstva od Jupitera a regeneračnú energiu od Pluta.

Trištvrte hodiny pred polnocou sa presúva do Váh.