Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Denné horoskopy pre všetkých

Pripravuje astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie.

Horoskopy a predpovede na rok 2021

 

15.1.so

Svetový deň armády sa stáva výsmechom hrdinských „Velikánov“ a „Dlhostrážnych“, ktorí našu armádu i zdravotníctvo vedú od desiatich k piatim. (Pri interpretácii uvedených „hrdinských“ mien sa dá využiť maďarský slovník a poznanie starých názvov spišských dedín z okolia Levoče.)

Desať minút po piatej popoludní prekračuje Luna prah vlastného domova, vstupuje do Raka, čo ale neznamená, že tam ide oddychovať. Veď uvidíme v najbližších dňoch.

Prehľad permanentných presunov vojenskej techniky NATO cez naše územie aj v týchto dňoch

16.1.ne

Predpoludním sa Chirón ohlási v podobe poplašných správ o stúpajúcich číslach a s tým spojenými opatreniami. Začujú to však len tí, čo sa už od skorého rána nastavujú na každodennú predna.ranosť počúvaním mediálnych“správ“. Urán sa však snaží ponúknuť aj prekvapujúco netradičné opatrenia na zvládnutie stavu. Len ho treba vypočuť a akceptovať.

Poobede prejde Slnko pomerne tesnou konjunkciou okolo Pluta. Aspekt sa spresňuje od prvých januárových dní, vyvoláva „záchvaty“ panovačnosti a zvyšuje už aj tak zbytočné sebavedomie tých, čo si myslia, že si takúto „sebaistotu“ môžu dovoliť. Vyvoláva to obojstranný teror na rovine mocní – masy. Výbuchy hnevu smerujú ku katastrofe, protivné udalosti sú striedané ešte nepríjemnejšími. No ešte nie je isté, kto z uvedenej „dvojice“ získa viac. Energie sú však tentoraz na strane más, ktoré začínajú chápať a prijímať svoju moc.

Len večerná Venuša ešte má tendenciu ľudí rozkmotrovať.

 

17.1.po

Týždeň začíname romanticky a empaticky v opare vplyvu Neptúna.

Neskoré večerné manipulačné tendencie Pluta už budeme poväčšine prežívať v spánku alebo v príprave naň. Nedajme sa ním opantať, aj keď sa prejaví v podobe nepokoja či mátožných snov. Jeho manipulačnú silu totiž zosilňuje Slnko a popolnočná splnová angažovanosť opozícia „svetiel“.

 

18.1.ut

Manipulácia systému zvyšuje obrátky. Jej obeťami sa stávajú už aj rodiny s malými detičkami. Študovaní hlupáci v „normalizačných komisiách“ rozhodujú o dĺžke trvania zdravotnej odolnosti, skracujú ju napríklad z pol roka na tri mesiace v prospech napätia, strachu, „túžby“ po umelej nefunkčnej imunizácii. Lebo už i túžby a „osobné potreby“ sa dajú do ľudskej psychy vmanipulovať! A maloverných, ktorí podľahnú, je ešte vždy dosť, držia sa totiž overeného reklamného hesla – čím viac pásikov, tým viac adidas.

Napätie opozície svetiel, ako sme spomínali včera, sa dotkne mnohých citlivejších jedincov, ich mužskej i ženskej duše. Lebo plutovská pridaná hodnota tenzie zosilňuje.

Luna získa ohnivý zápal vstupom do Leva dve minúty po piatej. A Merkúr v sextile s Chirónom rozprúdia debaty o múdrych rozhodnutiach o vlastnom zdraví tých, čo nepodľahli tlaku mocných nemocných.

Po mesiacoch retrográdneho pochodovania Býkom sa „rozhodol“ Urán, že sa vydá zemským znamením hodnôt priamym smerom. Tendencie premeny hodnotového sveta, ktoré aj on zo znamenia podporuje, po mesiacoch revízií a inventúr opäť aktivizuje. Bude provokovať všetkých slobodychtivých slobodomyseľných, aby dali svoje požiadavky navonok znať nielen blízkemu okoliu, ale celému svetu. (Osobne môžem potvrdiť - tým, že mám Urána vo svojom horoskope v dôležitom desiatom dome, pociťujem istý čas pribrzdenie jeho účinkovania a teším sa, že sa rozbieha v doprednom pohybe, posilňujúc oslobodzovacie tendencie.) A k ponižujúcim opatreniam, ktorými nás chce ktosi obmedziť a ktoré chcú mnohí iní zrušiť, azda len toľko – nemožno zrušiť niečo, čo neexistuje. Tak!

Merkúr síce spolu s Chirónom podporuje rozhovory o zdraví a skutočnej vnútornej zodpovednosti, len sa neskoro popoludní a večer bude musieť kontrolovať. Lebo Luna ho=nás síce podporuje, zároveň však provokuje k zbytočným emočným reakciám.

 

19.1.st

Ranný nepokoj a chuť správať sa avanturisticky je dielom Urána, no k poludniu sa bude zoslabovať. Do diania sa totiž zapája Saturn, ktorý tvrdí, že sebakontrola je mnoho razy v spoločenskom živote užitočnejšia, než túžba po neobmedzenej nekontrolovateľnej slobode.

 

20.1.št

Nadránom, deväť minút po pol štvrtej sa Slnko presúva do druhého zimného znamenia. Ráno sa prebudíme už pod vplyvom jeho vzdušných aktivít – vstupuje do Vodnára. Kedysi bol tranzit Slnka týmto znamení spojený s holomrazmi, kedy už toho veľa nenasnežilo, ale ani nebolo treba. Snehu bolo v prírode dosť. Tekutosť dnešnej doby sa však prejavuje aj pri počasí. Snehu na mnohých miestach niet, ešte že ho v niektorých horstvách napadalo primerane. Lebo bez vlahy v takejto „vybielenej“ podobe nebude ani úroda. Poľnohospodári to vedia. Obdobie konca januára a februára bolo charakterizované vetrami, ktoré zrážali zo stromov suché konáre (dedinskí ľudia ich chodili zbierať na kúrenie - aby im nevychladli pece, lebo koniec zimy bol ešte „v nedohľadne“). V tomto čase sa príroda čistila od všetkého, čo by jej bránilo v jarnom rozpuku. Asi by sme sa mali z tohto múdra poučiť a popremýšľať, čoho sa i my máme pozbavovať, aby nás to nebrzdilo v ďalšom rozmachu.

Mars svojou ohnivou energiou povzbudzuje k zdarnému zvládnutiu pracovných úloh a Luna, vstúpivšia dve minúty po tretej poobede do Panny, len potvrdzuje jeho úsilia.

 

21.1.pi

Piatok sa ponesie v znamení harmonicky prúdiacej zemskej energie medzi planétami vo Veľkom trigóne. Je to síce len jednodenná konštelácia medzi Lunou, Venušou a Uránom, ale naplní koniec týždňa schopnosťou prakticky zavŕšiť pracovné povinnosti, urobiť dobré rozhodnutia do budúcnosti, týkajúce sa financií, ísť na nákupy, navštíviť kultúrne podujatia, ... Samozrejme, len ak to nám alebo „vyvolencom“ banda samozvancov normalizačnej komisie a jej nohsledovia dovolí. Alebo sa na tento spoločenský odpad vykašleme a začneme robiť to, čo vieme, že je dobré. Nájde sa v nás dosť sily a dobrej vôle postaviť sa proti zvoli?

 

22.1.so

Ranný Neptún nás dovádza do neistoty, či včerajšie myšlienky na oslobodenie neboli len mámivým snom, túžbou. Lebo štátom platení úradníci majú zrejme dostatok moci prekrúcať zákony podľa svojich potrieb aj napriek prebúdzajúcemu sa spoločenskému vedomiu. Kolaboranti v národe nevyhynuli – boli tu v čase vojen, prevratov, normalizácie, sú tu aj dnes. A ich vplyv sa zdá byť nekonečným. Ale i oni raz narazia a budú, verím, spravodlivo „odmenení“.

Popoludňajší Pluto dodá dostatok regeneračnej energie i schopnosti odkrývať rôzne tajomstvá života, čo budú mnohí potrebovať, aby odolali večernej „bitkárskej“ energii Marsa.

Dve minúty po jedenástej v noci vidíme Lunu ako otvára bránu Váh.

 

23.1.ne

Ktovie, akú vlasť budú pri príležitosti dnešného Dňa patriotizmu oslavovať politickí činitelia, podpisujúci a odsúhlasujúci pakty, ktorými nás dostávajú do područia mocností. Pretože patriotizmus je slovo, ktoré zodpovedá slovenskému pojmu vlastenectvo, láska k otcovizni či dedovizni, k rodnému kraju, kolektívnemu dedičstvu. Ich dedovia, ak už nie sú medzi nami, sa musia v hroboch obracať od hanby za svojich vnukov. Možno sa pri spomienke na nich budú červenať ich deti či vnuci, ak ešte nejakí budú. Alebo si to len namýšľam, nakoľko historická pamäť národa je taká krátka (a oni s tým rátajú), že sa na tieto biľagy zakrátko zabudne. Lebo i to je, ak človek načrie do staršej i nedávnej minulosti, možné. Žeby bol patriotizmus známy len starým Grékom a Rimanom či niektorým našim predkom a postupne sa z kolektívneho vedomia vytratil? Či vykorenenosť, taká vlastná západnému liberalizmu a v mohutných vlnách prúdiaca k nám ostatných vyše tridsať rokov sa stávala súčasťou aj nášho „národného folklóru“? Uvidíme!

Luna si so Slnkom a Merkúrom od skorého rána vymieňa pozitívne informácie. Merkúr je síce na pár hodín, deň-dva hendikepovaný ohňom Slnka, nemá dostatok vlastnej vôle reprezentovať svoju komunikačnú moc, ale neškodí a už onedlho bude schopný podať dobré intelektuálne a rečnícke výkony. Možno už zajtra ho budeme vedieť využiť pri uzatváraní dobrých obchodných dohôd.

Popoludnie dokážu pokaziť Chirón i Venuša – ten prvý pocitmi, že na nás „čosi lezie“, tá druhá tým, že nás nikto nebude chcieť pritom poľutovať, potuľkať.

 

24.1.po

Mars asi nebude chcieť prijať komplimenty za svoj vstup do Kozorožca, a to i napriek tomu, že prejavy úcty majú dnes svoj deň. Energia znamenia ho naplní vytrvalosťou, ktorou on ako bojovník a bitkár príliš neoplýva. Občas dokáže skoncentrovať svoju silu, ktorá silnie s rastúcim odporom, a ak má pred sebou vhodný cieľ, skoncentruje sa na jeho dosiahnutie. No v momente, kedy svoju energiu nedokáže kontrolovať, pripomína tak trochu smiešnu oplechovanú postavičku „vojvodcu“ z Pekárovho cisára alebo kráľa Kazisveta z Princeznej so zlatou hviezdou, ako nám ich zosobnili staré české filmy.

Neskoro večer si nenechajme vnútiť manipulatívnu plutovskú silu, nechcime si pokaziť začiatok týždňa.