Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Denné horoskopy pre všetkých

Pripravuje astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie.

 

27.6.po

Dnes budú svoj sviatok sláviť rybári prostredníctvom pripomienky „rybára ľudských duší“, Petra. Ten bude mať o chvíľu mena.

Stretnutie Luny s Merkúrom naplní pondelok rôznorodými myšlienkami, najčastejšie budeme asi hovoriť o zdraví. Nabáda ma k tomu vedomie prepojenia Luny aj Merkúra s Chirónom. Verím, že to, čo sa povie, bude mať hlavu a pätu a nebude to len také prostoduché táranie sprostredkované propagandou prihlúplych médií. Tie sa už natárali o stave zdravia priveľa, bezo zmyslu. Nastáva čas fundovaných debát, čo sa už objavilo v neoficiálnych mediálnych zdrojoch. V nich sa konajú debaty fundovaných odborníkov, vyvracajúcich propagandistické hlúposti matematikov, obchodníkov s nemocami, pandémiami a vakcínami v osobách „vševedných“ doktorov, ...

 

28.6.ut

Mars so Saturnom v harmonickej väzbe praje všetkým, čo chcú svoju energiu využiť cielene a koordinovane, pustiť sa do činností, ktoré by mohli priniesť trvalé výsledky. Planéty sú naklonené remeselníkom spracúvajúcim materiál – drevo, kameň, kov, hlinu, ...

Pod ich patronátom je možné viesť úspešné rokovanie o veciach vojny a mieru a urobiť prospešné zodpovedné rozhodnutia. Saturn síce nepraje spontaneite jednaní, môžu sa objaviť prieťahy pre jeho retrograditu, ale výsledky majú charakter trvácnosti. Vlády by mali rokovať o dôležitých podstatných veciach a nebojovať, tak ako je to u nás, sami proti sebe, kedy najväčšie boje prepukli medzi vládnou koalíciou a koalíciou. Mocenský problém tiež zveličuje a nadsadzuje aspektácia Slnka a Jupitera, ktorá bude tiež vrcholiť v najbližších hodinách, dňoch.

Prebúdzame sa do dňa majúceho pod vplyvom Saturna a Marsa v podstate pozitívny charakter. Len musíme rátať s „podrazáckymi“ aktivitami Neptúna, ktorý všetko zahaľuje do nepriehľadnej ružovej hmly neistoty. Vládca „vodnej a podvodnej ríše“ má veľkú silu, nakoľko sa v ranných a predpoludňajších hodinách zastavuje, aby sa na nasledujúceho skoro pol roka pohyboval retrográdne, čím sa postupne oslabí jeho pôsobenie, alebo bude viacmenej ťažšie postihnuteľné a pochopiteľné. Zvýši sa síce jeho empatické pôsobenie, no bude mať charakter skôr iluzívny a nie nápomocný.

Sedem minút pred druhou poobede Luna prechádza vstupnými dverami vlastného domova, vstupuje do pitvora Raka.

 

29.6.st

Ako sme boli spomínali, bude nás na osobnej i mundánnej úrovni nepríjemne „omínať“ kvadratúra medzi Slnkom v Rakovi a Jupiterom v ohnivom Baranovi. Obidva archetypy, Slnko i Jupiter sú ohnivej letory, preto na tom bude v konflikte lepšie Jupiter. Slnko je síce na svojej púti zodiakom na najvyššom mieste, aké len môže dosiahnuť, aj keď už pár dní klesá, ale voda znamenia mu neumožňuje správať sa príslušne svojmu charakteru. (Okrem toho je s ním v konjunkcii Lilith, archetyp odporu voči mocenským mužským energiám, čo ho tiež hendikepuje!) Takže v kvadratúre voči Jupiterovi rozšafne zvyšuje tenzný charakter aspektu. Spoločnými silami vyvolávajú nezhody v duši človeka a na úrovni vlád posilňujú túžbu po výdavkoch nie v prospech štátu, ale prospešných jedincom – ministrom a vládnym činiteľom, ktorí ich navrhujú a presadzujú. Slnko v Rakovi si však uvedomuje, že tieto výdaje sú nasmerované proti vlasti, rodinám. Luxus, ktorý plodia, sa sústreďuje na mocných nemocných, takže treba dávať veľký pozor na prsty všetkých s veľkou štátnickou hubou!, nakoľko nás (široké vrstvy obyvateľstva) budú chcieť zadlžiť. Pod kontrolou treba mať predovšetkým nezmyselné výdavky na ozbrojené zložky štátu, Jupiter v Baranovi ich chce márnotratne rozhadzovať. Aspekt sa najviac aktivizuje medzi slnovratom a koncom prvej júlovej dekády a nepraje ani ukladaniu financií do bánk, ani obchodu so zahraničím.

Luna sa v záležitostiach aspektu takisto angažuje, vytvárajúc s Jupiterom kvadratúru a spájajúc sa so Slnkom v novovej konjunkcii.

Aj keď sa to nezdá, lebo to nemáme možnosť zmyslami postihnúť, deň sa už oproti slnovratu skrátil asi o tri minúty. To znamená, že jeho pád k jesennej rovnodennosti a následne k zime sa nezadržateľne začal.

Kratšie trvanie než predošlý aspekt bude mať vplyv harmonického sextilu Venuše voči Jupiterovi. Podporí jeho nadnesené nákupné maniery, ale v bežnej populácii, nezaoberajúcej sa veľkými štátnickými a hospodárskymi témami, ponúka možnosť pošantiť si, prežívať úspechy a nechať si nahovoriť vízie blahobytu, zlepšenia morálky a skvalitnenia zákonov. Možno by stačilo nedívať sa pár hodín, dní na správy v médiách, nepočúvať rozhlas, a ponúkaný dokonalý iluzívny „obraz reality“ by sa ľuďom rozsypal na márne čriepky mnohofarebnej nezmyselnej mäteže.

 

30.6.št

Luna v trigóne s Neptúnom zjemní pôsobenie večerných energií, ktoré budú negatívne naladené prostredníctvom zosilňujúcej kvadratúry Marsa s Plutom. Dnes večer je Luna s obomi protagonistami silových manipulácií v disharmonických aspektoch.

 

1.7.pi

Deväť minút po pol tretej nadránom prechádza Luna do ohnivého Leva. Zo znamenia sa v popoludňajších a nočných hodinách napája v odobrujúcich spojeniach s Jupiterom a Venušou, čo naplní predvíkendové chvíle príjemnou atmosférou šťastia a lásky.

 

2.7.so

Začiatok nového mesiaca sa ponesie v znamení disharmónií a napätí, ale i opačných, harmonizujúco pôsobiacich síl. Závisí len od nás, či podľahneme tým alebo oným.

Necelé tri týždne bude na nás účinkovať neblahá kvadratúra medzi Marsom a Plutom. Oproti v predošlých dňoch spomínaným pokusom o riešenie mocenských konfliktov, sa títo dvaja pokúsia o úplný opak. Mars na konci Barana a Pluto na posledných stupňoch Kozorožca, kde započal svoje dielo reformácie spoločnosti na hodnotovej úrovni už niekedy v rokoch 2007 – 2008, budú mať tendenciu k unáhleným mocenským alebo vojenským rozhodnutiam. Vytvárajú riziko roznietenie vojenskej brutality, čo vedie k ničeniu možných dosiahnutých pozitívnych výsledkov a dohôd medzi bojujúcimi stranami. Planéty hrozia demonštráciami, vzburami a katastrofami. Opäť sa aktivujú myšlienky na otváranie lágrov, kasární, väzení pre nežiaduce osoby. A médiá v podobe Merkúra v harmonickom spojení so Saturnom a disharmónii voči Neptúnovi budú o dianí opäť ponúkať veľmi protichodné informácie – saturnsky seriózne aj neptunicky hnilobné, rozkladné. Ba správy, ktoré sa objavia, budú jednými chápané tak, inými úplne opačne. Podľa toho, ako je v tejto dobe polarizácie spôsobenej systémom nastavené ich vnímanie.

 

3.7.ne

Denné aspekty Luny naladia nedeľu na príjemnú frekvenciu. Ráno nás rozreční Merkúr, od obeda Mars pozýva k pohybovým aktivitám

Tesne po pol tretej popoludní prechádza Luna hranicami pragmatickej Panny.

 

4.7.po

Pondelňajší trigón svetiel načína nový pracovný týždeň v príjemných tónoch, akurát sa večer bude angažovať Venuša nie celkom harmonickým spôsobom – možno sa objavia spory o trávení dovoleniek, možno sa prebudí napätie spôsobené narušením pracovných návykov v podobe migrén či iných prejavov psychiky, ktorá ešte  nevie, čo si počať s nasledujúcimi týždňami dovoleniek.