Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Denné horoskopy pre všetkých

Pripravuje astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik - spolupracovník Regeneračného centra EZOfit. V prípade záujmu sa môžete objednať na osobné konzultácie.

Horoskopy a predpovede na rok 2021

 

17.1.ne

K nepokojným aspektom pribudne dnes ďalší. Tí, čo by o mne chceli tvrdiť, že som nositeľom zlých správ, Láthspellom, ako nazval Červivec čarodejníka Gandalfa v Tolkienovom Pánovi prsteňov, odpoviem jednoducho. Nie je mojou úlohou prostredníctvom dynamických aspektov strašiť čitateľa, lebo tieto sú skôr nesplnenými úlohami, ktoré sa na nás valia po tridsiatich rokoch povolenia úzd silám Sarumanovej a Sauronovej temnoty, ale chcem upozorniť na nebezpečenstvá, ktorým budeme musieť čeliť, keď upustíme od svojej ostražitosti.

Ráno a podvečer budú ovplyvňovať prežívanie Neptún a Pluto, s ktorými tvorí Luna vcelku harmonické aspekty.

V neskorých nočných hodinách vrcholí pôsobenie kvadratúry medzi Jupiterom a Uránom. Je to jeden z dlhotrvajúcich energetických vplyvov, ktorý pôsobí už od polovice minuloročného decembra a jeho vplyv pocítime do začiatku marca. Účinkovanie oboch osobitne sa dá chápať veľmi pozitívne, lebo obaja majú rozvojové a oslobodzujúce charakteristiky. Trochu menej pohodlné je ich účinkovanie pre režim, keď sú v dynamickom, napäťovom vzťahu. Systém si s nimi nevie poradiť a vytvára voči ich pôsobeniu rôzne obštrukcie. Planéty v nás prebúdzajú protest voči prijatým/nanúteným spoločenským hodnotám, vytvárajúc potrebu zbaviť sa ... nátlaku, niektorých ľudí, zlých zákonov, nefunkčných šéfov na všetkých úrovniach, ... Výstrednosť sa stavia proti nestálym výstrednostiam, presadzujú sa nerealizovateľné ciele. No chápať dianie vo svete len ako sled dobrodružstiev nepomôže cielenému postupu, zlé vytýčenie cieľov vyvoláva chaos a deštrukciu, takže sa nemožno čudovať ani s tým spojenými násilenstvami. V genealógii antických bohov sú Urán a Jupiter vo vzťahu starého otca a vnuka. Nečudo, keď vidíme, ako negatívne planetárne spojenie prebúdza medzigeneračné rozkoly aj v štruktúrach, ktoré sú si v iných podmienkach a za iných okolností sociálne veľmi blízke, v rodinách. Reformy a zmeny zákonov zrodené počas trvania aspektu mávajú nebezpečné dopady a ohrozené sú nimi v konečnom dôsledku aj/hlavne ich tvorcovia a proklamátori. Ťažkosti vlád potom posilňujú opozíciu, ale i buričov a politických „šarlatánov“.

 

18.1.po

Pondelkové denné aspekty majú zmierlivejší charakter. Luna síce vstúpi sedem minút po ôsmej do ohnivého Barana, ale jej aspekty nenasvedčujú potrebu provokovať k nerozvážnostiam. Matersky ale dôrazne upokojuje Jupitera i Saturna a s pomocou Chiróna vysiela do svojho okolia lúče liečivej energie.

 

19.1.ut

Utorkové predpoludnie i časť popoludnia bude pod deprimujúcim vplyvom kvadratúry Luny s Venušou. Možno sa zdajú tieto slová prisilné na denný aspekt (zajtra to bude o čomsi nepríjemnejšom), ale jedna z nich má na starosti rodinu, druhá sa stará o vzťahy, a v týchto dňoch , týždňoch, mesiacoch trpí jedno i druhé Takže aj denné pôsobenie neharmónie môže u citlivejších jedincov vyvolať pocity osudovosti. Popoludní a večer sa síce ozýva aj Merkúr, ktorý rozreční smútkom zatrpknuté duše, ale je to len slabá náplasť na napätia, ktoré prežívame.

Slnko opúšťa prvé zimné znamenie a večer deväť minút po pol desiatej sa pridáva k Merkúrovi, Jupiterovi a Saturnovi na pochod Vodnárom.

 

20.1.st

Ráno a predpoludním nám Luna sprostredkúva plutovské posolstvá. Mnohých pritom prepadne nutkanie manipulovať svojím okolím, iní budú viac vnímať potrebu vnútornej premeny, ako nám ju napríklad sprostredkúvajú literáti vo svojich dielach – „autor dáva možnosť hlavnému hrdinovi morálne sa preporodiť“.

Päť minút pred ôsmou večer nachádzame Lunu na začiatku Býka, odkiaľ sa spojí v kvadratúre prvej štvrti so Slnkom. Citlivejší jedinci pocítia aspekt na vlastnom tele, či skôr v duši, tí, čo sa riadia kozmickými rytmami ho prijmú ako výzvu k celodennému pôstu.

Najsilnejším a najmenej príjemným bude stretnutie Marsa s Uránom v konjunkcii. Nie azda preto, žeby mala konjunkcia – tesné priblíženie – v sebe čosi zlovestného, ale charakter planét má v informačnom poli čosi nepredvídateľné a zároveň agresívne. Okrem toho sa obaja nachádzajú ešte vždy v područí kvadratúr na Jupitera a Saturna, pričom najmä druhý spomenutý, Saturn, je spätý s princípom depresie a neblahosti. Takže spomenutá konjunkcia tak zapadá do skupiny aspektov, ktoré nás budú svojou nepriazňou prenasledovať ešte nejaký ten týždeň, spoločenské napätia len tak ľahko nepominú.

Ako sa teda dá chápať účinkovanie planetárneho spojenia v spomenutom kontexte? Účinky stretnutia archetypov sú ťažko predvídateľné, tým aj neovládateľné. Výbuchy agresie majú tak v sebe až príznaky fatality. Už som viackrát spomínal syndróm splašeného či zdochýnajúceho koňa – aspekt mu plne vyhovuje v jeho depresivizujúcom (Saturn) i panovačnom (Jupiter) účinkovaní. Protivenie a obmedzovanie sú pre jedinca postihnutého aspektom prejavom nepriateľskosti, proti ktorému treba bojovať hoci aj silou. Aspekt zvyšuje nervozitu a netrpezlivosť spojenú so skratovými reakciami, ústiacimi často do nehôd a katastrof. Jedincov, trpiacich akoukoľvek chorobnou formou „–patie“, dovádza aspekt až k správaniu sa na hrane únosnosti.

Nie je naklonený vládnucim štruktúram spoločnosti na lokálnej ani globálnej úrovni. Potreba slobody u tých, na ktorých padá tiaž nátlakov rôzneho druhu, ich tlačí k búrlivému odporu, ba až k zločinnému explozívnemu správaniu. Niekedy sa, žiaľ, obracia agresia aj dovnútra a môže vyústiť do aktov sebapoškodzovania až autodeštrukcie.

Dôsledkom planetárneho spojenia bývajú aj katastrofy, nešťastia rôzneho charakteru. Na vine môže byť znížená pozornosť, porucha na technike a elektronike, ale tiež nevyspytateľné prírodné sily, ... Akútnu silu dnes vrcholiaceho aspektu pociťujeme od začiatku januára a pretrvá do polky prvej dekády februára. Budú sa na ňu napájať tenzné sily prepojení ďalších planét.

 

21.1.št

Saturnské depresivizujúce sily pocítime aj dnes, kedy sa s „pánom času“ spája Luna skoro ráno, ale je nútená konfrontovať sa s jeho mocou skoro celý deň, lebo sa postupne viaže v predovšetkým disharmonických aspektoch takisto s Uránom, Marsom a Jupiterom v rovnakom zmysle, ako sme to spomínali včera.

 

22.1.pi

Luna sa posunula oproti včerajšku o hodný kus dopredu. Je síce ešte vždy v Býkovi, ale dnešné aspekty sa už neviažu na neblaho účinkujúcich aktérov z minulých dní. Predpoludnie v spolupráci s Neptúnom a Venušou otvára našu dušu, naše srdcia duchovnej energii, ktorou môžeme napĺňať vzťahovú oblasť života. Aj zvýšená schopnosť vnímať umenie pritiahne tých, čo „musia zo svojvôle mocných sedieť doma“ k dobrej hudbe, knihe, možno i k reprodukciám umeleckých diel, keď už „nesmieme“ navštíviť žiadnu obrazáreň, galériu, múzeum.

Popoludní sa vyhnime hádkam, ku ktorým bude vyzývať Merkúr, lebo i tak nedokážeme nájsť dostatočne rozumné argumenty ku zmysluplnej verbálnej konfrontácii.

Regeneračná sila Pluta sa sústredí na naše organizmy len v takom prípade, ak noc využijeme na kvalitný spánok.

 

23.1.so

Dve minúty pred trištvrte na deväť ráno vzlietne Luna na perutiach vzduchu Blížencov. Znamenie prejasní ovzdušie, prečistí komunikačné kanály. Bude nám to treba, aby sme odolali nutkaniam konfrontácií prebúdzaných kvadratúrou Marsa s Jupiterom. „Krčmového“ bitkára sme posledne spomenuli, keď prechádzal Uránom. Jeho kvadratúru s Jupiterom zaznamenávame už od tretej dekády minuloročného novembra, kedy ju v roku 2020 vytvoril druhýkrát po krátkej letnej prestávke. No ich „nezhody“ sa začali prejavovať už koncom marca, kedy sa počas tranzitu Kozorožcom začal prejavovať vo svojej nepríjemnej poškodzujúcej podobe vo chvíli, keď sa s „vládcom Olympu“ stretol v konjunkcii a zároveň začal spresňovať kvadratúru s Uránom. Obštrukcie v spoločnosti spojené s prepukajúcou epidémiou, ktorá vyvrcholila do pandémie ničiacej dovtedajší spôsob života celosvetovej society, sa u nás začala prejavovať naplno.

Vtedy som o tejto konjunkcii napísal: „Oveľa mocnejšie ale bude pôsobiť konjunkcia Marsa s Jupiterom. V kontexte toho, čo sme o planétach v Kozorožcovi boli popísali, je možné tento aspekt prijať ako pozitívny, ale aj ako problematický. Potenciál optimistického bojovníka sa v nás prebudí len ak sme schopní prijať zodpovednosť za výsledok nášho boja, ak dokážeme byť dostatočne otvorení, úprimní a angažovaní aj po dosiahnutí svojho cieľa. Platí to pre jedinca, politika a partaj, ktorú zastupuje, ale i celú spoločnosť. Nakoľko sú obaja protagonisti konjunkcie v blízkosti Pluta, môže sa toto spojenie prejaviť aj bojovými pokrikmi, štátnou či straníckou svojvôľou, ktorá sa vie na začiatku skrývať za propagandistické reči, pôsobiť prostredníctvom más, manipulácie „podsvetných“ síl. Mocní sa pod vplyvom pôsobenia nevedomých energií nemusia dokázať „vmestiť do vlastnej kože“! V súčasnej krízovej etape vývoja svetovej spoločnosti môže byť toto spojenie kozmických síl zdrojom mocenských konfliktov, prejaviť sa spolu s ostatnými dlhodobými vplyvmi aj deštruktívnymi aktivitami. Zostáva len veriť, že ľudstvo dokáže reagovať dostatočne múdro, i keď história tomu neveľmi nasvedčuje.“

To som ešte nemohol vedieť (aj keď som tušil), ktorý variant bude reálny. Misiu, ktorú načal v roku 2008 Pluto, vstúpivší do mocného zemského znamenia Kozorožec zreálniac tak krízu hodnôt, doviedol Mars v spolupráci s Jupiterom a Saturnom do vrcholnej fázy. Dnes však vnímame tento zástoj planét provokovaných krčmovým zurvalcom skôr v podobe kopania zdochýnajúceho koňa. Aj keď strachom trpí väčšinová populácia, teda verní sledovatelia meinstrímových médií, z ktorých strašia hovoriace hlavy číslami a „vedeckými dôkazmi a faktami“, sú medzi nami aj takí, čo nepodľahli vnucovanej „virtuálnej realite“, lebo si uvedomujú jedovatosť demagogickej sily reči globalistických manipulátorov. Zároveň sú si ako alchymisti starých čias vedomí, že sú priamymi účastníkmi procesov transformácie, zušľachťovania kolektívnej duše sveta, pričom dôležitým východiskom tejto premeny je nájsť elixír, liek na jej vyliečenie. Zároveň sa podieľajú na purifikácii, očisťovaní seba samých.

Dosah kvadratúry Marsa s Jupiterom má križiacky charakter, pričom hlavní aktéri vsádzajú všetko na jednu kartu. Bezhlavo, odvážne, agresívne, zároveň zdanlivo veľkoryso a s pochopením. Okrem toho sú ich prejavy späté s plytvaním síl. Tí, čo sú touto kvadratúrou „postihnutí“, sa správajú netolerantne, dogmaticky, fanaticky presvedčení o správnosti svojho konania, s posvätným hnevom ohňom a mečom (zapájajú do toho ozbrojené zložky spoločnosti) bojujúc za údajne spravodlivú vec aj za cenu prekračovania zákona. Že tým trpí politický a hospodársky život spoločnosti neberú do úvahy. Prípadné použitie ozbrojeného násilia vytvára v spoločnosti právnu neistotu (spory právnikov), mnohí sa pritom (oprávnene) obávajú „výchovného pôsobenia“ trestaním a donucovaním. Ohrozené je takisto zdravotníctvo pre spory medzi skutočnými lekármi a samozvanými odborníkmi. Sila aspektu sa bude prejavovať minimálne do druhej polovice februára.

Venuša s Neptúnom nás súbežne presviedčajú o liečivej potrebnosti umenia a duchovných zážitkov pre zušľachťovanie kolektívnej duše, ale aj o potrebe tvorby humánnych zákonov podporujúcich zdravotnú či sociálnu sféru. Ich vplyv sa však vytratí už začiatkom nasledujúceho mesiaca.

Denné aspekty Luny majú viacmenej liečebný charakter, a pokiaľ by nebolo obmedzujúcich opatrení, možno by bolo aj v kontexte s pôsobením Venuše s Neptúnom vhodné navštíviť dobrého terapeuta. Duša i telo sú otvorené pôsobeniu liečivých energetických zásahov.

 

24.1.ne

V utorok vstúpilo Slnko, ako sme to boli spomenuli, do Vodnára, druhého zimného znamenia a dnes sa v ňom stretáva v presnej konjunkcii so Saturnom. Toto planetárne spojenie sa bude prejavovať na spoločenskej i individuálnej úrovni do konca prvej dekády februára a doplní tak účinky disharmónií, ktoré sme v ostatných týždňoch spomínali a ktoré majú na mnohých veľmi devastačné účinky. Dnes spresnený aspekt zvyšuje depresívnosť pocitov, ktoré mnohými lomcujú, oberá ich pre paralyzujúci strach o schopnosť čokoľvek podniknúť. No ani skrytý hnev, ktorý je v ňom zakódovaný, sa zatiaľ nechce naplno vyjaviť navonok, zato sa akumuluje a sústreďuje vnútri, pripravujúc sa na uvoľňujúci akt vybúšenia. Lebo slobodný človek nemôže, nechce chodiť pridlho s ohnutým chrbtom. Tí, ktorým chýba chrbtica, podobné tlaky nepociťujú a radi sa účelovo podriadia. No takých, ktorým už chýba pocit vystretého chrbta, ktorým sa nedostáva hlbokého dúška vzduchu, neklesajú vo svojich istotách na duchu. Hovoriace hlavy v mozgomiškárskych médiách presviedčajú ľudí o ich menejcennosti a nesvojprávnosti, ale ich hlas už nemá taký manipulačný dosah – planéty sa vzďaľujú z okruhu obsedantného plutovského „vysielača“. Mantinelizmus bez-vládnych opatrení sa už javí ako ošúchaný plot, v ktorom sa objavuje priveľa dier, než aby mohol pôsobiť ako kompaktná zábrana tým, čo ho chcú zbúrať. Už sme zažili v relatívne nedávnej minulosti (teda my, postarší, čo si na rozdiel od nevedomých mladcov čosi pamätáme) pády zdanlivo neprekročiteľných, nezbúrateľných stien a plotov. Ale oni padli, iba čo my sme ich pád nerozumne dovolili zneužiť proti sebe. Saturn má múrotvornú charakteristiku, depresivizujúcu, obmedzujúcu pohyb. Slnko zosobňujúce vládu, panovačný, egoisticky pôsobiaci aspekt spoločenského bytia, sa v nasledujúcich dňoch bude stretať aj s ďalšími archetypálnymi štruktúrami, v konjunkcii s Jupiterom a v kvadratúrach s Uránom a Marsom. Uvidíme, ktorá z energií bude postupne prevažovať. Sila Saturna bude musieť ustúpiť slobodnejším energiám, aj keď v ich účinkovaní bude mnoho problematického, výbušného, nevyspytateľného. Zvládnutie situácie bude pre nás azda jednou z posledných výraznejších učebných lekcií tejto postupne doznievajúcej krízy. Len sa ešte budeme musieť vyrovnať s dlhodobým aspektom medzi Saturnom a Uránom. Na jeho zvládnutie si tvoríme mechanizmy už od polovice minuloročného decembra a do konca budúceho roka si ho azda dokážeme „podmaniť“. Ale o tom potom.

Luna sa večer stretáva v napäťovom aspekte s Neptúnom, čo nám môže pokaziť náladu. Namiesto blúznivého snenia by sme sa mali radšej oddať liečivému spánku.

 

25.1.po

Liečivú múdrosť budeme veľmi potrebovať nielen v blízkej budúcnosti, dokedy ju budú povzbudzovať Slnko s Chirónom, ale mali by sme sa ňou zásobiť aj na ďalšie týždne a mesiace, lebo bude treba dávať do poriadku veľa toho, čo sme za ostatný rok zopsuli.

Dnes nám bude na pomoci aj Merkúr túžiaci po poznaní.

Deväť minút pred ôsmou večer Luna prechádza priedomím a vstupuje do domu, kde sa cíti najistejšie, do znamenia Raka.