Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Kozie mlieko

Vhodnejšie kozie mlieko?

 

Tak ako na všetko v živote, aj na pitie kravského mlieka existuje viacero protichodných názorov. Prečo? Údajne už v minulosti chudobní ľudia pili tento nápoj málokedy, pretože ho odovzdávali ako poddanskú daň. Napriek tomu vraj bývali zdravší ako ich páni.

Aké sú názory druhej strany?

 

Pri nadmernom požití mlieka a hlavne syrov sa nám prekysľuje vnútorné prostredie. Na neutralizáciu pH potrebuje organizmus minerály. V prvom rade ich uvoľňuje zo zubov a kostí. Preto sa konzumentom mlieka a cukru kazia zuby a zhoršuje sa osteoporóza. Toto vysvetľuje prečo u konzumentov mlieka namerali vyšší obsah vápnika v moči ako bolo množstvo vápnika prijatého.

 

Človek je jediná živá bytosť, ktorá pije odlišné materské mlieko po celý svoj život. Ani si neuvedomuje, že ide proti zákonom prírody. Ak už mamičky nemôžu svoje dieťa dojčiť a ako náhradu podávajú svojim ratolestiam zvieracie mlieko, stimulujú tým vlastnosti, ktoré sú pre tieto živočíchy potrebné. Pri zvieratách je dôležitý hlavne rýchly rast končatín. U človeka je najvýznamnejší rozvoj rozumových schopností. V ľudskom tele laktózu (mliečny cukor) štiepi enzým laktáza. Tá sa začína vytrácať už  po odstavení dieťaťa. Človek teda nemá schopnosť spracovať laktózu pre svoje potreby.

 

O niečo lepšie je kozie mlieko, ale ak by sme ho konzumovali v rovnakom množstve a rovnaký čas ako kravské mlieko, dopracovali by sme sa k podobným problémom. Ďalšou ťažko stráviteľnou zložkou je mliečna bielkovina. Mlieko obsahuje hlien - mucín, ktorý sa usádza v telesných dutinách, črevách či pľúcach, vytvára ložiská, ktoré tvoria základ pre budúce cysty. Práve srvátka – pre mnohých odpadová časť - má schopnosť eliminovať z organizmu škodliviny, ktoré mlieko obsahuje. vá časť- má schopnosť eliminovať z organizmu škodliviny, ktoré mlieko obsahuje.