Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Vodnár

Vodnárska energia napĺňa túžbou po oslobodení. Len nebyť viazaný, upútaný k čomukoľvek a komukoľvek – to je vidina skutočného života typického predstaviteľa znamenia. Vodnári by najradšej urobili veľkú svetovú revolúciu slobody pre všetkých. Ak to nejde, ak sa im do cesty postavia akékoľvek prekážky, stávajú sa z ich anarchisti, ochotní hľadať voľnosť aj otvoreným bojom. To, či je jeho výsledok pozitívny, či negatívny, sa ťažko dá posúdiť momentálne. Typickými príkladmi prejavu tejto energie sú hipisáci, predstavitelia hnutia Greenpeace, ktorí sú pre tých, čo idú za hmotnými, majetkovými úspechmi a hromadením na úkor ostaných, „bláznami“, nepriateľmi číslo jeden. Aj keď majú záujem o ľudstvo, kolektívny spôsob života, sú to zvyčajne osamelí pútnici životom, solitéri, hľadajúci svoje postavenie rovného medzi rovnými, tvoriacimi fyzickú i duchovnú nezávislosť. Nemajú radi konvenčnosť, skôr idú za výstrednosťami, ktorými sa potom odlišujú od ostatného „nemého davu“. Ani ich záujmy nebývajú zvyčajné, skôr sú zamerané inam a inak – obľubujú astronómiu, astrológiu, ufológiu, vedeckú fantastiku, holistickú medicínu. Vedia byť počítačovými maniakmi, vizionármi budúcich, či virtuálnych svetov. Zaujíma ich všetko moderné, zjednocujúce, rýchle, elektronizované, metalizované. Výstrednosť a tajomnosť by sa mala dostať i do pobytu na dovolenke, ale aj do sexuálnych praktík. Nuda vo vzťahu ho núti rozísť sa s partnerom, ustáli sa zvyčajne až vo vyššom veku. Najvhodnejším partnerom, ktorý ho naučí individualizovať sa, je asi jedinec s levou energiou. Stresový život, ktorý vedie, napadne najskôr srdcocievny systém a chrbticu, ale aj oblasť predkolenia, problémy nastupujú rýchlo, rýchlo odchádzajú. Korolen a Ruticelit sa mu stávajú dobrými spoločníkmi na ceste zdravia. 

Mgr. Miroslav Kostelnik

 

Znamenie Vodnár 21. 1. – 19. 2., vládnuce planéty Saturn a Urán
Povinnosťou Vodnára je rozvíjať svoje intuitívne schopnosti a vytvoriť dobré vzťahy k jednotlivcom. V podstate je nosičom „vody“ – z amfory vylieva vodu života, energiu, vznešené myšlienky, ídey, pokrok, múdrosť hviezd a to všetko veľkodušne poskytuje celému svetu. Všeobecne je optimisticky naladený avšak často aj mrzutý, ak mu priatelia a rodina nerozumia a nevedia ho pochopiť. Ľudia narodení v tomto znamení – nového kozmického cyklu (Éra Vodnára – nemýliť si s New Age!), dostali od Stvoriteľa Hospodina tento dar: „Tebe – Vodnár dávam predstavu o budúcnosti, aby ľudia mohli vidieť aj iné možnosti. Spoznáš bolesť samoty, lebo ti nedovolím, aby si personifikoval Moju lásku.

Ale preto, že ľuďom ukážeš nové možnosti, dostaneš dar slobody, aby si pomocou nej mohol slúžiť ľuďom, kedykoľvek ťa budú potrebovať“. V tomto znamení sa rodí veľa duchovných liečiteľov, a tvrdí sa, že v podstate je každý Vodnár je od prírody liečiteľom, hoci si to iba máloktorý uvedomuje. Niet pochýb o tom, že môže zvláštnym spôsobom a uspokojujúco pôsobiť na ľudí citovo rozrušených. Dokonca aj mentálne postihnutí pacienti reagujú upokojujúco na jeho prítomnosť. Paradoxom však je, že Vodnári majú sklon k nešťastným a citovo neoplácaným manželstvám. Čiastočne preto, že nevedia ukázať cit a často sú nespokojní prenášať na jednotlivcov rovnako intenzívnu náklonnosť a záujem, akú pociťujú k ľudstvu v širokom zmysle. Jeho názor na svet je charakterizovaný filozofickou objektivitou a nekonečnosťou. Vodnár má „dar ducha“ a hlbokú intuíciu, čo ho robí dobrým znalcom charakteru iných. Jeho myseľ je zvedavá a prenikavá. Vládnuca planéta Urán prináša tendencie slabej cirkulácie krvi v cievach, obličkách a nohách. Preto je dôležité dopĺňať stravu vitamínom „C“ a bioflaneoidmi vrátane rutínu, aby sa posilnil venózny systém organizmu. V prevencii kardiovaskulárnych chorôb je dôležité užívať aj vitamín „E“ po 35. roku veku Vodnára. Denne na jedálnom stole by malo byť čerstvé ovocie – pomaranče, citróny, jablká, broskyne, hrušky, hrozno, ananas. Potrava musí byť bohatá na calcium – mlieko, tvrdé syry, horčica, sojové bôby, melasa z trniek a mandle. Bunkovou soľou Vodnára je chlorid sodný (obyčajná soľ), ktorý v tele zastáva funkciu priťahovania vody, ktorú dopravuje črevným traktom a tkanivami. Jej nedostatok zapríčiňuje nesprávnu kontrolu a distribúciu, čo sa prejaví vodnateľnosťou, katarom, hnačkami a v krajnom prípade delíriom. Pozor, obyčajná soľ sa nedostáva do krvného obehu! Nadbytok soli je príčinou tvrdnutia artérii, škaredej pleti, mŕtvice alebo problémov s obličkami. Chlorid sodný obsahuje: kapusta, špenát, špargľa, zeler, reďkovky, karotka, kukurica, šošovica, jahody, jablká, figy a morské ryby.

František Šteffek