Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Váhy

Ľudia, žijúci pod vplyvom energie Váh, majú tendenciu hľadať vo svojom živote harmómiu a vyrovnanie.Zmysel pre krásu a umenie podporuje aj farbami hýriaca príroda času jesennej rovnodennosti.
Hľadanie vyváženosti núti k vyhľadaniu partnera, ktorý potom tvorí protiváhu ich osobnosti. Potreba súžitia ich následne vedie k diplomatickému jednaniu, lebo dokážu pochopiť stanovisko druhého človeka. Otvárajú sa spoločenskému dianiu, zaujímajú sa o psychológiu, medziľudské vzťahy. A práve tu sa môžu dostať do ťažkostí. Chcejúc vyjsť v ústrety každému, všetkým požiadavkám, dostávajú sa do situácie, kedy sa nedá nájsť východisko vhodné všetkým – musia si uvedomiť, že „cesta do pekla je vydláždená samými dobrými úmyslami“. Váhajú, ťažko sa rozhodujú, alebo zaujmú kompromisnícky postoj. Zle zvládnutá energia znamenia sa prejaví rozvláčnosťou v reči i konaní, domýšľavosťou, tendenciami vyhýbať sa konfliktom za každú cenu. Takisto prílišné lipnutie na partnerovi, nesamostatnosť, je prejavom napäťovo „prežívaných“ Váh. Do sexuálnych aktivít sa snažia vniesť čo najviac erotiky, chcú, aby sa ten druhý cítil čo najlepšie, z aktu vedia urobiť príjemnú „spoločenskú udalosť“. Dobre sa budú cítiť v povolaniach, ktoré zdôrazňujú estetické chápanie sveta - maliar-natierač, image maker, dizajnér, pracovník modelingu, kaderník, predavač umeleckých predmetov, tiež nájdu uplatnenie v povolaní sudcu, diplomata, sexuálneho terapeuta. Nájsť celistvosť v sebe môžu pomocou baranského partnera, ktorý im do procesu rozhodovania vnesie ráznosť ohňa. Orgánmi kontaktov s okolitým svetom, ktoré majú na starosti partnerské vzťahy, sú párové obličky. Práve narušenie ich funkcie je najháklivejším zdravotným problémom ľudí s prevažujúcou energiou Váh, a to hlavne vtedy, keď vzťahy nefungujú a psychika je v disharmónii. Suverénne víťaziacimi prípravkami, pomáhajúcimi dať veci do poriadku,je Renol a Gynex, pomocníkom, ktorý dodá rozhodnosť, môže byť Regalen

Mgr. Miroslav Kostelnik

 

Znamenie Váh 24. 9. – 24. 10., vládnuca planéta Venuša
Ľudia Váhy, práve tak ako ich symbol váhy majú vo svojom osobnom živote veľa výkyvov hore a dole. Sú to osobnosti čisté a intelektuálne, pretože sú znamením vzduchu. Ich kúzlo je bezhraničné a úsmev neodolateľný. Váhy celý život hľadajú človeka, ktorý by bol ideálnym manželom (riadia dom manželstva), keď ho však nenájdu, sú málokedy šťastné. Váham je vlastná uvážlivosť a priťahujú veľa ľudí, ktorí u nich hľadajú radu.

Sú úprimní priatelia a príčinliví spolupracovníci. Ich nezávislosť je neochvejná, aj keď to dávajú najavo mierne a nenápadne. Ich túžba urobiť ľudí šťastnými zachádza tak ďaleko, že skôr vyhovejú iným než sami sebe. Nie sú to jedinci so slabou vôľou, vzbúria sa, keď niekto uráža ich delikátnu povahu. Váhy majú niekedy samoľúbu sebadôveru, ktorá ich vedie k tomu, že sa pokúšajú plánovať a usmerňovať životy svojich partnerov.Vrodená túžba po harmónii sa môže stať základom paralyzujúcej nerozhodnosti a neistota ohroziť zdravie tým, že vyvoláva emocionálne napätie. To nepriaznivo vplýva na funkciu obličiek a žlčníka. Labužnícke jedlá s exotickým korením, záživné omáčky, paštéty a dezerty pozostávajúce z chutných sladkostí by mali pre Váhy zostať tabu. Konzumácia jedla by mala prebiehať v pokojnom ovzduší, s hudbou v pozadí, aby sa dokázali uvoľniť a povzniesť nad malichernosťami. Bunkovou soľou ľudí znamenia Váhy je fosfát sodný, ktorý udržiava v rovnováhe kyseliny a alkaloidy v tele a pomáha z neho vylučovať odpadové látky. Preto je potrebné, aby do svojho jedálneho lístka zaradili hlavne tieto potraviny: karotku, špargľu, fazuľu, kukuricu, hnedú ryžu, jablká, jahody, broskyne, čučoriedky, mandle a hrozienka.Stravu je potrebné doplniť aj vitamínmi A, E a jódom.
Vitamín E je vynikajúcim detoxikujúcim agensom pre normálnu funkciu pečene. Dôležitú úlohu hrá aj v liečbe porúch kože a žíl (hemoroidy a kŕčové žily). U žien tiež napomáha regulovať menštruačný cyklus. Prirodzeným zdrojom tohto vitamínu sú klíčky pšenice, olej zo sójových bôbov, slad a lucerna (vika). Jód je dôležitý pre funkciu štítnej žľazy, ktorej hormón tyroxín vplýva na bazálny metabolizmus organizmu. Dostatok jódu nájdu v morských rybách a riasach, v reďkovke a tekvici. Ku správnej funkcii nervového systému a tvorbe červených krviniek patrí aj denný prísun medi v reďkovke, ustriciach, uhorkách a v hlávkovom šaláte.

 František Šteffek