Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Strelec


Energia Strelca prináša hľadačov zmyslu a filozofie života. Sú to cestovatelia na dlhých cestách za vzdelaním, za vytvorením vlastného svetonázoru, náboženstva cez poznanie ďalekých svetov a ich múdrostí, za duchovnom. V nich je najsilnejšie prepojené fyzično a „božstvo“ človeka. Sú to ľudia cieľavedome hľadajúci filozofiu pravdy a lásky, tú sú ale potom ochotní „ohňom a mečom“ brániť, čo ich mnohokrát môže priviesť až do stavu fanatizmu inkvizítorov. Majú radi dve polohy – slobodu a voľnosť so silným vzťahom k prírode a zvieratám (hlavne koňom), na druhej strane obdivujú protokolárne spoločenské správanie. Láska k slobode oslobodzuje ich lásky, dávajú voľnosť zväzku, do ktorého vstúpia, s tým, že ju žiadajú i pre seba. Milostné pletky patria do ich života, z čoho vyplýva i množstvo rozvodov jedincov s energiou znamenia. Dobre sa cítia v povolaniach, kde môžu prejaviť svoj filozofický postoj a múdrosť, uplatniť znalosti cudzích rečí (pokiaľ nie sú príliš leniví sa ich naučiť). Láska k prírode ich môže doviesť aj do úlohy džokejov, cvičiteľov koní a iných zvierat, turistických sprievodcov a pracovníkov cestovných kancelárií. V prípade trávenia voľného času na dovolenke nemajú radi dlhý pobyt na jednom mieste bez zmien, radšej poznávajú okolie „vlastnými nohami alebo bicyklom“, zo športov obľubujú skôr tímové. Dobrými partnermi môžu byť pre nich Blíženci, ktorí im pomôžu verbalizovať ich idey a voviesť ich do praktického života. Najcitlivejšie sú u nich orgány rozmermi najväščie – teda stehná, stehenné svaly a kosti, kĺby, pečeň, srdcocievny obeh, ale aj pľúca. Spoľahlivým pomocníkom sa potom stáva Korolen s Ruticelitom Artrin na boľačky stehien, Spiron na predýchanie. 

Mgr. Miroslav Kostelnik

 

Znamenie Strelca 23. 11. – 21. 12., vládnuca planéta Jupiter, spoluvládca Mars
Ľudia tohto znamenia by sa mali vzoprieť proti vrodenej túžbe po náhlivosti a dobrodružstve. Od prírody sú náchylní k nehodám a takéto impulzívne tendencie môžu byť pre nich pohromou. Jupiter podrobuje Strelca ťažkými skúškami. Preto musí preplávať sedem morí pri hľadaní ideálu, ktorý je v skutočnosti uložený v jeho vnútri. Strelec však obtiažne prichádza k záveru, že jeho vnútorný pokoj závisí na vlastnom rozumovom pochopení sveta. Chce vidieť, skúsiť, pocítiť a poznať všetko na svete a o to sa bude usilovať až do konca života. Jupiter mu veští nielen materiálne statky, ale i duchovné bohatstvo, preto je zväčša Strelec naladený krajne nábožensky a filozoficky a vedie veľmi aktívny život. Má priamu povahu, optimizmus, odvahu a je altruisticky založený. Skôr je opatrný ako bezstarostný, viac utiahnutý ako priamy, skôr rezervovaný ako úprimný. Vytvára si svoj svet a očakáva od iných, aby v ňom videli to, čo vidí on. Preto aj manželstvo je pre Strelca nešťastnou skúsenosťou. Iba zriedka nájde partnera/ku, ktorý má pochopenie pre jeho hlboko koreniacu túžbu po slobode a dokáže sa s ňou vyrovnať. Pocit, že je okolnosťami obmedzovaný alebo viazaný citovými zväzkami pôsobí skôr či neskôr na zdravie Strelca. Rôzne formy nervových a cirkulačných porúch, majú veľmi často psychogénny pôvod. Strelec by mal rozvinúť takt, sebadisciplínu a vytrvalosť. 
Jeho telo potrebuje bunkovú soľ kremienku (silica), ktorá sa vyskytuje v kryštalizovaných formách ako kremeň obecný a podstatné množstvo obsahuje pankreas, nachádza sa v kostiach, tkanive svalstva, mozgu, pošve a obale nervov. Táto soľ pomáha rozkladať hnis a pôsobí ako liečivý agens na mieste vyrážky. Nedostatok soli v tele sa odrazí lámavosťou nechtov, na strate lesku vlasov, zápale ďasní a viečok. Zdrojom tejto soli sú: používateľné šupky ovocia a zeleniny, figy, jahody, slivky, škótsky ovos, paštrnák, nelúpaná ryža, zrelé čerešne. Dôležitý je aj prísun vitamínu C pre boj s jedmi v tele a B-komplex, hlavne cholin, ktorý pomáha telu využiť tuky. Nedostatok cholínu zapríčiňuje degeneratívne zmeny v pečeni a odumieranie jej buniek. Cholin sa nachádza v kličkoch pšenice, v teľacej pečeni, vajciach a v lecitíne sojových bôbov.

 František Šteffek