Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Ryby

Subtílna energia Rýb je najcitlivejšou a najvnímavejšou v celom horoskope. Potreba rozdať sa iným môže viesť až dezintegrácii osobnosti. Je však pravdou tiež to, že medzi znameniami nenájdeme takých pragmatikov a realistov, ako sú niektorí jedinci so silnou energiou Rýb. Privádza ich k tomu strach z možnej straty samých seba. Poväčšine sú však súcitní a chápaví, vnímaví k potrebám druhých. Svet predstáv a fantázie má u nich dominantnú úlohu, takže sa mnohokrát utiekajú k  meniu ako kompenzácii neistôt reálneho sveta. Vhĺbenie sa do vlastného vnútra je ochranou proti zlobe sveta. Romantickosť prežívania sa odráža i v oblečení, či miestach, kde sa radi zdržiavajú. Skôr než do partnera sa zamilovávajú do lásky samotnej, takže zo vzťahu ľahko vyplávu, aby splynuli s ďalším. Záujem o mystično, okultné vedy, ezoteriku, či prírodné liečiteľstvo vyplýva z ich zvýšenej vnímavosti. Hovorí sa o nich, že majú najviac priepustnú auru, energetický obal sa tak nestáva dôslednou ochranou, prenikajú cezeň psychické i fyzické podnety. Sú teda citlivejší, a tak skôr ochorejú, ale vedia vnímať aj energetické polia iných a nájsť potom vhodné spôsoby liečenia ich problémov. Oslabenú imunitu a zvýšenú vnímavosť na choroby riešia buď prírodnou medicínou alebo reflexnou masážou. Sú vnímavejší na vplyv alkoholu a drog všeobecne. S tým všetkým súvisí aj výber povolaní, ktoré môžu efektívne vykonávať – umelci, fotografi, terapeuti, hypnotizéri, kňazi, liečitelia, vysvetľovači archetypálnych štruktúr a symbolov (tarot, astrológia), pracovníci protialkoholických a protidrogových poradní, ... Láska k „vode“ ich vedie k rybáreniu, plaveniu sa po mori, ale aj po moriach umeleckých artefaktov, prežívaniu sveta pod vplyvom prostriedkov otvárajúcich „náhradný raj“. Sú veľmi vnímaví na energie, takže vhodným je pre nich celý pentagram prípravkov Energy (KorolenRegalenGynex,RenolVironal).

Mgr. Miroslav Kostelnik

 

Znamenie Ryby 20. 2. – 20. 3., vládnuce planéty Neptún a Jupiter
Ľudia narodení v znamení Rýb sú zložité a výstredné osobnosti. Pretože sú najsúcitnejší na svete, Neptún im tiež dáva vnútorné vnímanie vymykajúce sa zmyslovému poznaniu a nadpozemskú citlivosť. Nezištne vyhovejú cudzím prianiam, sú neobyčajne emocionálni a po svojom vášniví. Ich silné emócie a vášne, ak sú usmernené pozitívne, sú mocnými nástrojmi tvorby, ale ak sú oslabené, môžu tieto kvality Ryby dohnať k sebazničeniu. Od ranej mladosti by sa Ryby mali vyhýbať vzťahom s krajne emocionálnymi jedincami, ktorí akokoľvek podporujú ich nestálosť. V ich osobnosti je prebytok pravdy, ktorou by mohli vyhrať, keby k nej pridali trochu realizmu, disciplíny a praktickosti. Rybám vyhovuje úloha mučeníka. Musia sa vystríhať sklonu k sebaľútosti a malej sebaúcte. Majú sklon znepokojovať sa a silne prežívať každú maličkosť. Ryby sú veľmi závislé na ľuďoch, s ktorými sú v blízkych vzťahoch a pritom sú dôverčivé, ľahko ich preto možno oklamať. Keď však pochopia, že boli oklamané, môžu sa stať neobyčajne podozrievavé a uzavreté. Ich intelekt kolíše ako plameň sviečky. Napriek tomu prosperujú vo všetkých oblastiach umenia. Stávajú sa z nich vynikajúci hudobníci, spisovatelia, básnici, herci, výtvarníci a speváci. Ryby sa najviac zo všetkých znamení starajú o svoj blahobyt. Vo vzťahu muža a ženy majú sklon k typu otrok a pán. Zväčša sa oddajú do vôle niekoho silného (sklon k masochizmu…). Ryby sú často hnané fantáziami a životom ako bludičky, až kým ich smrť neoslobodí od chaosu ich existencie… Ryby potrebujú stravu bohatú na proteíny, ktoré im dodávajú energiu, aby bunky v tele správne fungovali a nezadržiavali vodu v tkanivách.
V období, keď v ich jedálnom lístku prevládnu tuky a cukry, trpí držanie tela – plecia sa začnú zaokrúhľovať, brušné svaly ochabnú, čo nepriaznivo ovplyvní žalúdok, črevá, trávenie… Musia konzumovať jedlá bohaté na proteíny – nemastné mäso, vajcia, syry, jogurty a orechy. Dôležitá bunková soľ Rýb je fosfát železitý. Jej nedostatok vyvoláva anémiu, nízky tlak, depresie, poruchy žliaz, vodnatieľku, tupé bolesti hlavy, dýchavičnosť a pocit všeobecnej únavy. Jedlá bohaté na fosfát železa, ktoré sa dajú jesť predovšetkým surové, sú: šalát, jahody, reďkovky, uhorky, mandle, orechy a hrozienka. A z varených to sú: špenát, hovädzia pečeň, fazuľa a chudá hovädzina. Viac ženy a deti trpia nedostatkom tejto dôležitej soli. Ženy ju strácajú menštruáciou a deti ju potrebujú pre rast. Ryby by mali telu dodávať aj vitamíny C, D, E a konzumovať veľa morských rýb, ktoré obsahujú jód, pre správnu funkciu štítnej žľazy.

František Šteffek