Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Lev

Energia Leva je energiou stabilizovaného ohňa. Jedinci poznačení touto energiou sa potrebujú predviesť vo veľkom dramatickom geste.
Chcú, aby si ich všimli všetci,veď predsa oni nesú svoj kráľovský majestát na obdiv a nechávajú sa oslavovať a obdivovať (ale len preto, že si ešte nie sú celkom istí svojou osobnosťou a mnohokrát trpia nedostatkom sebadôvery). Zdôrazňovanie ega môže mať u nich pozitívny, ale aj negatívny charakter. Závisí to od toho, na akú úroveň sa dostala ich osobnosť vo vývoji. Ich láska, tvorivosť a nadšenie, organizačný talent pôsobí na okolie euforizujúco, podnetne a keď ich okolie pochváli, vedia byť na seba veľmi pyšní. Nebývajú „podrazákmi“, to by im nedovolila dôstojnosť a priamosť, s ktorou pôsobia na okolie. Ale keď im levia energia prerastie cez hlavu, stávajú sa arogantnými chválenkármi, túžiacimi ovládať svojou mocou ostatných. Zvyčajne sú hraví a kreatívni, ale ak ich princíp hry ovládne, prejaví sa náruživosť, silná túžba po zaháľke, zábavkách a potešeniach tela. Stávajú sa „salónnymi levmi“ v tej najúbohejšej podobe, plnej veľkých teatrálnych gest, ťažkých zlatých reťazí okolo krku, mohutných prsteňov na každom prste (možno by stálo za to pozrieť im aj pod ponožky). Aj milovanie sa s nimi tak môže mať dve podoby – radostnú, hravú, alebo plnú arogancie, pýchy, chválenkárstva a pritom slabého výkonu. Potreba ovládať sa potom odráža i v povolaniach. Šéf podniku, riaditeľ banky, herec, žiariaca hudobná alebo športová hviezda (veľa razy ovešaná ako vianočný stromček, ale dutá ako bambus), významný politik – to sú miesta, kde sa cítia najistejšie. Ak nezvládajú nápor, ktorý sa na nich kladie, zlyhá srdce, celý srdcocievny systém, ak postavenie, poškodí sa chrbtica. Korolen je najlepším prípravkom pre leví charakter. Celistvosť osobnosti môžu dosiahnuť s kolektivistickým Vodnárom. 

Mgr. Miroslav Kostelnik 

 

Znamenie Leva 23. 7. – 23. 8., vládnuca planéta Slnko
Lev je znakom kráľovským a človek tohto znamenia sa tak aj správa. Avšak tento hrdý
a panovačný človek je neprávom vychvaľovaný prívlastkami naj…V podstate je to dravec a ten zostáva šelmou vždy. Keď sa ho niečo dotkne, vie byť namyslene arogantný skôr ako pyšný, skôr nazúrený ako prísny, skôr citový ako zaľúbený. Hoci nie je nikdy úmyselne krutý, jeho neuznanlivosť voči právam iných môže viezť k najhoršiemu druhu nátlaku a týrania, hlavne ak sa ocitne v úradnom, politickom alebo vládnom postavení.
I najvznešenejší ľudia znamenia Leva majú chvíle lenivosti a odkladania povinností. Dôvera v šťastné hviezdy ich niekedy zavedie k hazardu v kasínach alebo k špekuláciám na burze či v obchodovaní. Lev by si mal osvojiť výživný režim, bohatý na proteíny a veľmi chudobný na cukor a škroby.Má predispozíciu k chorobám srdcovo cievnym a s ním súvisiacimi ťažkosťami. Mal by sa vyhýbať nadváhe, stresu a nesprávnej diéte. Varujúce signály, aby zlepšil svoje životné zvyky je krátkosť dychu, ostrá bolesť za hrudnou kosťou, malátnosť a závrat. Potraviny, ktoré mu dodajú proteín a pomôžu napraviť slabý krvný obeh sú: nemastné mäso, hydina, divina, jogurty, syry, vajcia a sójové bôby.Bunkovou soľou Leva je Fosfát magnézia (nedá sa umelo nahradiť…) pre obnovenie nervovej energie, ktorou tak plytvá, k posilneniu svalov a štruktúry kostry. Stimuluje aj tráviace a vylučovacie funkcie, pomáha tvorbe albumínu v krvi a udržuje jej prirodzenú tekutosť. Cennými zdrojmi fosfátu magnézia sú: mandle, raž, hlávkový šalát, jablká, slivky, figy, citróny, kokosové orechy, uhorky, čučoriedky, cibuľa a orechy. Červené víno v malom množstve pri obede mu neuškodí, avšak tvrdý alkohol áno. Najdôležitejšie vitamíny pre Leva sú C a E, získané z prírodných zdrojov…!

 František Šteffek