Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Kozorožec

Energia Kozorožca rozvíja u tých,k torým prevažuje, koncept serióznosti a pragmatickosti. Sú to ľudia, pre ktorých odpočinok a sladké ničnerobenie je zbytočným mrhaním času. Oni prišli na svet preto, aby neustálym úsilím stúpali na ceste prekážok až k vrcholom, ktoré sa dajú dosiahnuť. Ich cieľavedomosť a húževnatosť je pre ostatných ťažko pochopiteľná. Základným heslom je „Per aspera ad astra“ (lat. – Cez ťažkosti k hviezdam). Mnohí typickí predstavitelia energie Kozorožca dosiahnu vrcholy v horolezectve, iní vedia šplhať po chrbátoch tých, ktorí zaostávajú. Vedia sa realizovať v spoločenskom, hlavne politickom zázemí. Nie sú im cudzie ani povolania, kde sa realizuje predovšetkým veľký sedací sval, teda administratívni pracovníci, dlhoroční úradníci zrastení so svojimi kancelárskymi stoličkami. Dôležitá pre ich sebarealizáciu je štruktúra, kryštalizácia, práca s pevnými materiálmi, s realitou histórie i súčasnosti. Túžba stať sa vrcholom sveta sa prejavuje už od detstva. V láske potrebujú stabilitu, oddanosť a tradičný „zväzok manželský“ (neradi sa rozvádzajú), sexualitu upevňujú výdržou. Zodpovedný vzťah k hmote a istotám z nich robí občas „strýkov Držgrošov“, ktorí, keď sa dostanú na vedúce ekonomické postavenie, môžu byť pre ostatných hotovou pohromou. Rekreáciu spájajú s horami, prekonávaním prekážok, skúmaním historických pamiatok. Z orgánov tela najviac trpia tie, ktoré majú funkciu pevných oporných a ochranných štruktúr, teda kosti, kĺby a koža. Pomôcť nájsť samých seba im potom pomôžu hlavne citliví Raci,alebo RenolRegalenArtrin na ukonané nohy, či Balneol na únavou polámané telo. 

Mgr. Miroslav Kostelnik

 

Znamenie Kozorožca 22. 12. – 20. 01., vládnuca planéta Saturn
Kozorožci sa rodia „starí“ a postupom rokov „mladnú“… Skutočnosť je taká, že v rannom detstve sa tento zrodenec zdá byť často príliš vážny a dospelý na svoj vek. Čím je však starší, stráca postupne niečo zo svojej triezlivosti, ktorá ho charakterizovala v mladosti. Preto by sa mal usilovať prekonať vplyv svojho znamenia, ktorý sa často nad ním vznáša ako neviditeľná aura, a jeho priateľov veľmi deprimuje… Ľudia si často neuvedomujú, že za chmúrnym zovňajškom Kozorožca sa skrývajú rýdze kvality charakteru a často sa od neho odvracajú. Prispievajú tak k tendencii, aby sa cítil martýrom. Spôsobuje to Saturn (pán času a karmy). Ak je v horoskope retrográdny, potom tiež prezrádza, že ide o veľmi starú dušu (z pohľadu reinkarnácie).Z toho následne vyplývajú jeho emočné zábrany (čo je charakteristický vplyv Saturna) a tie ovplyvňujú jeho zdravie a dopomáhajú ku kryštalizácii, kedže Kozorožec je spojený s nerastami v tele ako: koža, spojovacie tkanivá, mukózne povrchy a sympatické periférne nervy. Znamenie vládne kolenám, celej kostre, šľachám a chrupavkám, ktoré všetko drží pokope. Kozorožec máva často nehody – zlomeniny kostí, podliatiny, vytknutia a zranenia kolien. Pri normálnej životospráve sa dožíva vysokého veku a nepodľahne ľahko náhlej chorobe, ale skôr pomaly vznikajúcim a chronickým – (opäť vplyv Saturna). Cirkulácia krvi v tkanivách môže ochabnúť, takže sa toxíny a odpadové látky hromadia v tele. Môže dôjsť k reflexnej akcii na žalúdok ovládaný opozičným znamením Raka. 

Vytváranie kalciových usadenin, reumatizmus, artritis a neuralgia sú typycké poruchy zdravia u Kozorožca. Labužnícke pochúťky, bohaté na tuky, nie sú pre neho. Jeho strava má byť bohatá na proteiny a doplnená minerálnymi soľami a vitamínmi. Bunkovou soľou Kozorožca je fosfát calcia, ktorý zúžitkuje bielkoviny zo stravy a pomáha vytvárať a udržiavať kostnú štruktúru tela. Pri nedostatku tejto soli, sa bielkoviny vylúčia von z tela obličkami. Následne sa dostavia ťažkosti s obličkami, reumatizmus a kyslé trávenie. Nevyužité bielkoviny zapríčiňujú aj vyrážky a vriedky na koži a ak sa akumulujú v uchu, môžu viesť k hluchote… Potrava, ktorá dodá Kozorožcom zásobu fosfátu kalcia je: hlávková kapusta, špargľa, špenát, šošovica, hnedá fazuľa, celer, uhorky, mandle, krúpy, vaječné žľtky, celá pšenica, jahody, figy, čučoriedky a slivky. Medzi jedením by mal piť veľa vody (pramenitej – nie z vodovodu! ) – chlór používaný vo väčšine vodovodov ničí vitamín „E“, pre Kozorožcov tak veľmi potrebný…! Preto by mal radšej piť vodu prevarenú alebo fľaškovú…!

 František Šteffek