Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Blíženci

Jedinci s prevahou energie Blížencov sú veľmi dynamickí. Získavanie a následná výmena informácií sa pre nich stáva dôležitou súčasťou ich každodenného života. Život jepre nich neustály flirt, flirtujú s vecami, slovami, životnými situáciami, prípadnými partnermi. Musia veci pomenúvať, aby ich uchopili a pochopili, stávajú sa (občas) mágmi slova. Neustály pohyb (fyzický i intelektuálny) im nedovolí dlhodobo sa sústrediť na jednu vec, veď naokolo je ešte toľko iných lákavejších podnetov. Ak klamú, tak buď preto, že im robí radosť, ako budú na ich reči ostatní reagovať, alebo preto, že si uvedomujú, že pravdou môže byť i to, čo im v tom momente príde na ich prekombinovanú logickú myseľ, plnú rôznorodých súvislostí. Radi potom okolie ohurujú zdanlivým obrovským množstvom vedomostí, pritom ide len o to, že sa snažia vedieť o všetkom niečo, a o tom potom hovoriť. Na to si ale potrebujú vytvoriť množstvo kontaktov. Hmotné statky majú pre nich zvyčajne malú hodnotu, iba ak nazískavanie ďalších možných intelektuálnych informácií.
Aj láska a sex je pre nich zdrojom množstva zaujímavých informácií, ktoré potom princípom extrapolácie a interpolácie presúvajú do ostatných „šuflíkov“ svojho intelektu. Najvyhovujúcejšími oblasťami života, kde sa môžu plne uplatniť, sú tie povolania, ktoré dovoľujú prejaviť sa ich dynamike myslenia a logike, kde môžu využiť mágiu slova – novinári, učitelia, spisovatelia umeleckej beletrie, či literatúry faktu, ale i klamstvo a ohlupovanie – reklamní manageri, politici a ich hovorcovia. Komunikácie sú cesty sprostredkovania informácie, teda aj nervové dráhy a celý nervový systém, ktorý môže byť, v prípade, že sa priemerný Blíženec nevie realizovať, poškodený. V prípade, že chcú pre seba nájsť skutočnú múdrosť, ako zdroj vnútorného uspokojenia, mali by sa dať do spolku partnerstva s človekom s prevažujúcou energiou Strelca. Najrizikovejšími oblasťami zdravia sú pre nich dýchací systém, hovoridlá, nervové dráhy a zakončenia, ramená.
Z prípravkov možnoo dporúčať, VironalKorolen,Spiron

Mgr. Miroslav Kostelnik

 

Znamenie Blížencov 21. 5. – 21. 6., vládnuca planéta Merkúr
Ľudia s touto konšteláciou Slnka sú schopní viac počuť a vidieť ako priemer ľudí. Sú vnímaví na dojmy a zachytia ich veľmi presne. Tento neustály stav „superčulosti” je však veľmi vyčerpávajúci na nervový systém. Preto Blíženci potrebujú viac spánku a pohyb na čerstvom vzduchu ako ostatní ľudia, aby podporili obeh krvi a posilnili svoje pľúca. Väčšina Blížencov je uvravená a mali by sa vyhýbať prejavu netrpezlivosti a neskákať iným do reči… Na druhej strane majú schopnosť povzbudiť náladu ľudí, lebo prinášajú nákazlivé nadšenie, veselosť a vzrušujúcu konverzáciu. Nech robia v danom okamihu Blíženci hocičo, už myslia na niečo iné. Žijú vlastne v búrkach protirečení… Neznášajú schémy a neúspech ich dokáže ľahko zlomiť. Dokážu tvrdo pracovať len krátky čas.Obľubujú takú prácu, ktorá je predovšetkým rýchla, vyžaduje krátkodobú koncentráciu, a nie vytrvalosť. Pri práci potrebujú častejšie prestávky a uvoľnenia. Preto len málo Blížencov nájdeme tam, kde sa vyžaduje ťažká fyzická sila. Skôr vyhľadávajú takú prácu a uplatňujú sa tam, kde sa vyžaduje bystrý rozum alebo rýchle a šikovné ruky. Každodenná strava by mala obsahovať potraviny, ktoré vyživujú vyčerpané nervy, zvyšujú vitalitu a regulujú fibrín v krvi. Všeobecne by mali dať prednosť proteínovej strave – nemastné mäso, ryby, vajcia, syr, orechy a sójové boby. Významné sú aj kalciové potraviny, ktoré dokážu upokojiť rozrušené nervy – jogurt, mlieko, kapusta, kel. Ak sa do organizmu z potravín dostáva málo kalcia, je potrebné ho dopĺňať vo forme múčky z kostí alebo kalciových tabliet. Nezabúdať, že vitamín D je potrebný k absorpcii kalcia. Bunkovou soľou Blížencov je chlorid draselný a telo ho dostáva zo: zelenej fazuľky, špargle, cukrovej repy, karotky, karfiolu, kukurice, zeleru, marhúľ, broskýň, sliviek a z ananásu. Na záver možno povedať, že zmena je pre Blížencov rovnako potrebná ako vzduch na dýchanie… 

František Šteffek