Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Baran

Jedinci s prevahou energie Barana sú neustále poháňaní vnútornou potrebou ísť vpred, majú tendenciu predvádzať sa rôznymi spôsobmi, buď ako bitkári, alebo ako výkonní športovci. Zvyčajne bývajú štíhlejší (športová postava). Sú emocionálne pomerne nestabilní, a pokiaľ sa zdá, že idú za láskou alebo túžia posláve, je to zvyčajne preto, lebo nie sú celkom istí sebou samými a potrebujú neustálu podporu a utvrdzovanie vlastných kvalít. Vášeň, i sexuálna, je prudká, úprimná, nemá však dlhé trvanie. Málo sa starajú o to, či dokončia to, čo začali, alebo majú silnú potrebu sebapresadenia, chcú byť prví (v sexuálnej oblasti to máloktorý partner radostne privíta). Najviac ich hnevá nútená nečinnosť, ktorá ich vie doviesť až do depresívnych stavov, prípadne až do zúrivosti, ak sa im v aktivite bráni. Ak sa majú naučiť žiť plnohodnotne, mali by si nájsť partnera so znakmi Váh, aby našli cesty k harmónii, vyrovnaniu a zmiereniu sa so svetom. Najviac im vyhovujú povolania, kde sa uplatňuje zvýšená aktivita, boj, rýchlosť, aktívna sila, práca s kovmi, s bodnými areznými nástrojmi. v prípade, že nevedia upatniť atribúty svojho sebaprejavenia, najviac trpia chorbami krvi, krvného tlaku, bolesťami hlavy, zápalmi, úrazmi, následne problémami s obličkami, žalúdkom, pečeňou, zlomeninami kostí. Z preparátov odporúčame hlavne Korolen,RegalenRenolStimaral, so zodpovedajúcimi doplnkami krémov, Spiron.

Mgr. Miroslav Kostelnik

Znamenie Barana 21. 3. – 20. 4., vládnuca planéta Mars
„Tebe Baran,“ povedal Stvoriteľ, „dávam ako prvému svoje semeno. Ty máš tú česť ho rozosiať. Každé semeno, ktoré zaseješ, nech sa v tvojej dlani mnohonásobne rozmnoží. Nebudeš mať čas na to, aby si uvidel semená rásť, lebo všetko, čo zaseješ, zrodí opäť niečo nové, čo musí byť zasiate. Ty budeš prvý, kto prenikne ľudského ducha Mojou myšlienkou. Avšak tvojou úlohou nie je priblížiť sa k tejto myšlienke, živiť ju, ani pochybovať o nej. Tvoj život je konať, a jedinou činnosťou, ktorú ti ukladám je: Začni tým, že oboznámiš človeka s Mojim stvorením! Pre tvoju dobrú prácu, ti dávam cnosť sebavedomia,“ a Baran pokojne odišiel späť na svoje nebeské miesto… A potom, keď dych života vstúpil pri narodení do jeho tela, zároveň vdýchol aj podnet k tvorivej činnosti. Tento kritický moment celého radu síl magnetického poľa Slnka, Mesiaca a hviezd – prúdiacich telom dieťaťa fixujú a určujú relatívne polohy elektrónov a protónov v atómoch mäsa, krvi a kostí dieťaťa na celý život (charakterizoval tento dar Dr. W. J. Tucker). Napriek dynamickosti a smelosti charakteru Barana, zdroj jeho zdanlivo odvážnej energie nie je v skutočnosti neobmedzený, lebo je u neho neustále prítomná tendencia preceňovať svoju fyzickú silu. Nakoľko najaktívnejšou časťou jeho tela je mozog, má preto domýšľavú dôveru, že zvyšok jeho organizmu zvládne jeho vitalitu, pokiaľ ide o uskutočnenie mnohých plánov a prác, ktoré Barana vždy zamestnávajú, avšak tak to býva iba zriedkavo. V skutočnosti potom jeho entuziazmus, úsilie o vodcovstvo a štvanie sa ho núti niekedy klásť nerozumné požiadavky na svoje rezervy a energie. Najšťastnejší a najviac uspokojený je vtedy, keď je svojím vlastným pánom a koná po svojom. Nič ho tak nerozladí a neirituje, ako keď sa v zamestnaní ocitne v podriadenom postavení a musí prijímať rozkazy iných. Potrebuje zvyčajne radu od menej výbušných a prudkých ľudí.
Je idealista, romantik, extrovertne založený, lojálny a úprimný. Miluje svoju nezávislosť. Ak je vyzvaný k dobrodružstvu, neváha a pustí sa do neho hlava-nehlava. Jeho charakteristická schopnosť je, že stále postupuje vpred bez komplexov. Tiež okázalo vyjadruje svoje názory. Netají sa svojimi emóciami, ale nikdy nezabúda na svoje „JA“, dokonca ani vo víre vášne. Zo svojho okruhu si predvídavo volí takých ľudí, ktorí ho budú podporovať v jeho záležitostiach, cieľoch, aj v láske. Ten, kto sa ocitne v akýchkoľvek vzťahoch s Baranom, mal by mať na pamäti, že vo všetkých záležitostiach a vzťahoch budú stáť na prvom mieste jeho záujmy, a ľudia musia pre neho obetovať svoje vlastné usilovanie a ciele. Ak túto „obeť“ podstúpia, čaká ich láska, dobrodružstvo, pestrosť spoločenských činností. Inak povedané – nudiť sa nebudú…
Baran obvykle dobre zarába a zabezpečuje rodinu, preto miluje prepych a obklopuje milovaných peknými vecami. Baran je náchylný na príhody, ktorých príčinou býva zúženie a blokáda malých ciev v hlave. Silou vôle a pálčivou túžbou „vrátiť sa do aktivity“ dokáže premôcť chorobu… Bunkovou soľou Barana je fosfát draselný – napomáha obnoviť mozgové bunky a tiež mentálnu čulosť, ktorú tak rád zo seba vydáva. Vyčerpanie tejto soli má za následok podráždenosť, bolesti hlavy, nervóznu dyspepsiu a celkový pocit vyčerpanosti. Našťastie túto soľ obsahujú bežné potraviny: zeler, repa, hlávkový šalát, karfiol, potočnica, špenát, cibuľa, reďkovka, mrkva, uhorky, datle, jablká, orechy a citróny. Strava Barana má obsahovať aj príslušné množstvo organického železa a proteíny vytvárajúce svalstvo, ktoré sa nachádzajú v nemastnom mase a v rôznych druhoch zeleniny. Ľudia by si mali uvedomiť, že väčšinu chorôb nezapríčiňuje „niečo“, ale nedostatok niečoho – chýbajúca bunková soľ. Tento nedostatok môžeme odstrániť, ak trvalo podvyživeným bunkám zabezpečíme chýbajúce živiny (prírodné – nie chemicky vyrobené), a tým sa samoliečebné mechanizmy nášho organizmu naštartujú a telo vylieči samo seba. Takéto liečenie nemá ani teoreticky, ani prakticky žiadne vedľajšie účinky.
Nízka hladina väčšiny životne dôležitých živín sa dlhé roky až desaťročia neohlasuje takmer žiadnymi príznakmi. Skôr pociťujeme, že máme nejako menej životnej energie, sily a vitality oproti tomu, koľko by sme mali mať, ale časom si aj na to zvykneme… (Preto som sa rozhodol uverejňovať pre všetky znamenia, v ktorých sa rodíme, túto chýbajúcu bunkovú soľ)

František Šteffek