Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Kompletný sortiment sviečok si môžete pozrieť TU <<<

Pôvod sviečky:

Popis sviečkyStarodávne národy prišli na to, že ak v ceste prúdenia energie vznikne prekážka, táto blokáda nám spôsobuje bolesť. Sviečka pomôže k uvolneniu a obnoveniu toku energie. Sviečky kedysi vyrábali z kôry alebo z tých liečivých rastlín, ktoré tlmia bolesť. Neskoršie prišli na to, že ak textilnú sviečku ponoria do včelieho vosku, horenie bude oveľa pomalšie a rovnomernejšie a aj účinok bude väčší.

Ušné a telové sviečky poznali už naši predkovia na všetkých kontinentoch - Egypťania, Indiáni, Tibeťania, Číňania, Indovia i ďalšie kultúry, vrátane na­šich predkov - nejedna naša babička či prababička používala zvinuté noviny do kónického tvaru na uvoľnenie zaľahnutia uší či roztopenie mazu v nich.

Naše telo sa zbavuje jedovatých látok niekoľkými detoxikačnými mechanizmami. K najvýznamnejším vylučovacím orgánom pat­ria obličky, hrubé črevo a koža. Prikladaním sviečok na kožu môžeme zvýšiť jej detoxikačnú schopnosť, čo sa využíva najmä pri detoxikačných kúrach a procese zásadotvornej regenerácie (odkyslení) organizmu.

Podľa odborníkov navyše priaznivo ovplyvňujú zdeformovaný bioenergetický systém ošetrovanej osoby. Sviečka uvoľňuje stres, stimuluje akupunktúrne body a tým harmonizuje energetické (meridiánové) dráhy jed­not­li­vých orgánov, stimuluje čistenie lymfatického systému a tým napomáha aj pri redukcii hmotnosti. Ušné sviečky výrazne uľavujú pri ochoreniach horných dýchacích ciest - prečisťujú nosné a čelné dutiny, harmonizujú prostredie vo vnútornom prostredí ucha.

Lievikovito zvynuté plátno namočené do včelieho vosku umožňujúce vytvorenie komínového efektu. Teplo vytvorené horením sviečky zmäkčuje nahromadený aj zaschnutý maz a vytvorený komínový efekt ho vysaje. Sviečka tým uvoľní vzniknutý blok v organizme.

Kvalita:

 • sviečky sú stabilné, nekvapkajú
 • na spodku je prstencom z vlastného materiálu upevnený filter s gázou (patent Naturhelix)
 • v sviečkách sú použité prírodné materiály a éterické oleje
 • v predaji aj ušná sviečka BIO kvality
 • v každom balení sa nachádza leták s podrobným návodom a ochranný kotúč
 • celá sviečka je vyrobená ručne

Sortiment:

Sviečky sa vyrábajú vo viacerých farbách a vôňach, čím sa ich účinok na organizmus rozširuje o efekty farieb a aromaterapie

 • 16 druhov ušných sviečok
 • 17 druhov telových sviečok
 • 9 druhov harmonizačných ("čakrových") sviečok
 • viacero druhov špeciálnych sviečok
 • detské sviečky
 • "kozmetické" sviečky
 • Anjelské sviečky

Ušné sviečky výrazne uľavujú pri ochoreniach horných dýchacích ciest - prečisťujú nosné a čelné dutiny, harmonizujú prostredie vo vnútornom prostredí ucha

Telové sviečky napomáhajú pri rôznych ochoreniach, uvoľňujú blokády, stimulujú čistenie lymfatického systému. Prikladaním priamo na stuhnuté miesta na chrbte uvoľňujú svalstvo a prinášajú úľavu

Čakrové sviečky podľa odborníkov priaznivo ovplyvňujú zdeformovaný bioenergetický systém ošetrovanej osoby. Uvoľňujú stres. Vyrábajú sa vo farbách čakier, ale aj v bielej a čiernej

Špeciálne sviečky majú veľkosť čakrových sviečok, aby sa zvýšil a predĺžil účinok na organizmus

Kozmetické sviečky Auriana so skrátenou dobou horenia, špeciálnym prstencom na zhasínanie a bezpečnostným ventilom vo vnútri sviečky

BIO ušné sviečky sú vyrábané zo 100 % kontrolovaných zložiek

Anjelské sviečky sú vyrábané v spolupráci s Avalon Therapy

Zloženie sviečok:

bavlnené plátno napustené voskami, karotínom výhradne rastlinného pôvodu a éterickmi olejmi, propolisom

Princíp fungovania:

Sviečku zapálime na hornom, širšom okraji a priložíme na postihnuté miesto. Teplo zmäkčuje nahromadené usadeniny, pozitívne ovplyvňuje prípadné zablokované toky energie, obnoví sa prúdenie tekutín medzi bunkami. Cez rozšírené póry kože sa dostanú do zablokovaných tokov výťažky liečivých rastlín a esenciálne oleje. Podtlak vytiahne rozpustené usadeniny a hnisavý odpad z tela na stenu sviečky.

Sviečka sa dá aplikovať doma buď v uchu, alebo na rôznych častiach tela. Pri aplikácii sa odporúča vykonať aj psychickú očistu, lebo vznik choroby spôsobujú citové kŕče, nedostatok lásky a z toho vyplývajúce depresie. Pomocou sviečky môžeme z organizmu odstrániť negatívne bloky, uvolniť cestu vyplaveniu nahromadených škodlivých látok a tým dospieť aj k očiste ducha. 

Keďže choroby majú najčastejšie psychický pôvod, tak vyliečením psyché, sa aj organizmus zregeneruje. Veľa prípadov dokazuje, že pacienti aj so smrteľnou chorobou v dôsledku naturálnej medicíny, so svojou duševnou silou, vôĺou žiť napomohli svojmu úplnému uzdraveniu.

Použitie sviečky nenahradí lekársku liečbu, poradenstvo!
Aplikácia sviečok na akupunktúrne body sa neodporúča laikom alebo osobám nepoznajúcim indikácie a kontraindikácie jednotlivých akupuktúrnych bodov. 

Aplikáciu sviečky s včelím voskom v ušiach môžeme začať masírovaním ušného laloku, napomáhajúc úplné upokojenie pacienta. Potom ho natrieme krištáľovým olejom, hlavne v prípade zápalu. Postarajme sa o kľudné prostredie. Pripravme si malú nádobu plnú vody, kde by sme mohli dať zbytky sviečky. Pacienta najprv umiestnime na ľavú, potom na pravú stranu, hlavu položíme tak, aby ucho bolo vo vodorovnej polohe. Zasuňte sviečku užším koncom do ucha, a zapáľte ju. Dôležité je, aby dym neunikal vedľa sviečky. Palcom a ukazovákom držme sviečku, druhú ruku môžeme položiť na hlavu pacienta. Akonáhle sviečka dohorí po rysku (čiaru), uhasme ju vo vodou naplnenej nádobe. Dôležité je, aby sme hneď po sebe ošetrili obidve uši, aby pravá a ľavá hemisféra mozgu bola v rovnováhe. Cez ucho môžeme očistiť celý organizmus, lebo ovplyvní tráviaci, nervový, cievny systém, a naštartuje činnosť lymfatických uzlín. Proces môže trvať max. 20 minút. Tento postup nemá vedľajšie účinky zakladá sa na tisícročnej vednej tradícii a každý ju môže aplikovať bez ohľadu na vek a pohlavie.

Pacientom s vysokým krvným tlakom odporúčame položiť sviečku do dierky za ušným lalokom.
Sviečku nesmú používať pacienti s operovaným uchom, alebo jeho akútnym zápalom či v otvorenej rane, alebo pri bolestiach neznámeho pôvodu.

Kedy môžeme používať sviečku v uchu?

- pri zápale ucha, dutín
- pri zhoršenom sluchu
- pri hučaní v ušiach, bolesti hlavy, migréne, vegetatívnych poruchách

Príklady:

Bolesť hrdla: cez obidve uši alebo medzi 6. a 7. krčným stavcom

Akútny zápal ucha: sviečku umiestnime v dierke za ušným lalokom a tým aktivujeme činnosť lymfatických uzlín.
Zápal dutín: aplikujeme cez tvár alebo cez uši.

Kam položíme sviečku v konkrétnych prípadoch?

Vegetatívne problémy: sviečku umiestnime do pupku.
Duševné liečebné metódy: sviečku treba zapáliť medzi 6. a 7. krčným, medzi 8. a 9. hrudníkovým a medzi 4. a 5. krížovými stavcom.
Ramená, koleno: priložme na miesto bolesti
Zápal obličiek, bolesti v krížoch: sviečku zapáĺme medzi 4. a 5 stavcom, alebo 10 cm pod pupkom a v 2. centre energie (čakra).
Choroby vaječníkov a prostaty: 10 cm pod pupkom a v 2. centre energie, alebo vzadu vo výške krížov.
Zlepšenie trávenia (chudnutie): Ľahneme si na chrbát, v smere hodinových ručičiek premasírujeme brušné svaly krištáľovým olejom, potom na pupok položme kúsok gázy a tam postavme horiacu sviečku. Skúsme sa sústrediť na brucho, a skúsme nastaviť harmóniu medzi telom a dušou. Kto chce schudnúť počas aplikácie, nech medituje nasledovným spôsobom: z každej konzumovanej potravy sa vstrebáva len toľko, koľko potrebuje moje telo, ostatná časť vo forme škodlivých látok nech sa vyplaví z organizmu.
Ak niekto váži napr. 80 kg, nech opakuje: moja ideálna váha je 78 kg, a ak váha ukazuje toľko, môžeme ísť nižšie, povedzme na 76, 74, atď. Keď sme už dosiahli vytúženú váhu, už netreba každý deň aplikovať sviečku, stačí raz týždenne, neskoršie mesačne.
Spomínaný program fungovania dokázala ľudová liečiteľka Gyöngyi Jóna z Debrecína, ktorá pravidelne a vytrvalo aplikovala sviečku, a z 160 kg schudla na 90 kg v priebehu jedného roka a ešte stále drží váhu.

Kedy používame aplikujeme sviečku na stavcoch?

V prípade lumbága, bolesti v krížoch, svalovej horúčke, zápale svalov, prevencie kĺbových a reumatických bolestí, sviečku položíme vždy medzi 2 stavce. Samozrejme v tomto prípade pacient leží na bruchu.

Sviečky si môžete prezrieť TU

Kurz sviečkovania

Základy používania sviečky, jej vplyv, technika, možnosti zastavenia zápalových procesov. Práca na bodoch a meridianoch. Praktické použitie telovej a ušnej sviečky.

Kurz sa uskutoční po prihlásení dostatočného počtu záujemcov.