Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Emočné znásilnenie

Lektor:

Michal Gondek

Typ:

Prednáška

Popis:

…nech je zdieľanie emócií tým najcennejším pokladom a nikdy zákernou zbraňou

Budete sa najskôr hnevať (obzvlášť ako žena), že si niekto dovoľuje porovnávať emocionálne znásilnenie so sexuálnym. Budú Vás zmietať návaly nesúhlasu, pretože všetci (a obzvlášť ženy) majú predsa nárok prejavovať emócie úplne slobodne. To predsa vie každý, kto sa len otrel o sebarozvoj v mužsko-ženskej tematike! Čo však leží pod nahraným spoločenským zvykom a mentálnym balastom? Prednáška a potom možno aj Vaše srdce napovie: „Každý má slobodu vnútorný svet druhého neprežívať. Na zdieľanie nie je nárok. Ak má emočná interakcia oblažovať, musí byť dobrovoľná, teda všetkými zúčastnenými chcená.”

Naozajstným základom ustávania emócií je schopnosť držať si hranice, niekedy aj nekompromisným "(teraz či takto) NIE!" Emócie majú silu inšpirovať, otvárať, oblažovať, rovnako ako zraňovať, ničiť, odpájať. Záleží na tom, ako sa používajú. Vďaka tejto prednáške budete snáď už vždy k srdciam a emóciám svojim i druhých úctivejší a ohľaduplnejší.

 

Na prednáške sa dozviete:

- V čom je podobnosť medzi emočným a sexuálnym znásilnením.
- K čomu vedie „ustávanie“ emócií bez skutočnej pripravenosti a chuti.
- Ako nároky zabíjajú lásku vo vzťahu a nakoniec aj vzťah samotný.
- Prečo sa emočné násilie deje a ako sa mu dá predchádzať.
- Prečo sa Vám emočné či iné násilie deje.
- Čo robiť, keď sa emočné násilie deje.
- Niekoľko ilustratívnych vtipov, ktoré ukazujú, ako je emočné násilie votkané do života.

Na prednášku je potrebné (kvôli obmedzenej kapacite miestnosti) prihlásiť sa vopred vypísaním prihlášky kliknutím na ikonu nižšie ☟☟☟

Ďakujeme za zdieľania

Informácie

Začiatok: 2.10.2024 o 16:00
Miesto: Košice, Komenského 3 - Regeneračné centrum EZOfit
Príspevok: 10 €

Lektor

Mgr. Michal Gondek

Lektor
Aktuálne Prednáša: 1

Zamlada vrcholový triatlonista, ktorého vlastné tréningové postupy doviedli k titulu juniorského majstra Európy. Vyštudoval bohemistiku a filozofiu na Univerzite Palackého. Od roku 2007 študuje a praktizuje tantra jogu, v roku 2019 dokončil päťročný výcvik na tantra inštruktora. Pracuje ako mentor a poradca pre zdravý životný štýl, výživu a šport. Napísal aj dve pozoruhodné knihy: "Otvorené vzťahy - Čo keď sa zamilujete aj do niekoho ďalšieho?" a "Keď do erotiky vedie žena".

Iné udalosti