Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Krvné skupiny

Nie je žiadnou novinkou, že existuje úzky vzťah medzi krvnou skupinou človeka a tým, čo by mal jesť.

Existuje veľa kníh a ešte viac odborníkov na stravovanie podľa krvných skupín ktorý sa nezhodujú v mnohých názoroch. Napriek tomu zopár zásad si možeme zhrnúť do niekoľkých bodov:

Pravekí ľudia pravdepodobne jedli surovú stravu zloženú z divých rastlín, červov a zvyškov iných živočíchov ktoré ulovili a nedojedli dravce. Až neskôr asi pred 40 000 rokmi začali loviť sami. Mäso sa stalo ich hlavným zdrojom energie. Boli nositeľmi krvnej skupiny 0. Lovci pri hľadaní koristi postupovali z Afriky stále ďalej a ďalej až nakoniec osídlili kažú pevninu okrem Antarktídy. Usadlíci sa začali venovať poľnohospodárstvu a zdomácňovaniu zvierat Veľká zmena v stravovaní aj v životnom prostredí vyústili do premien tráviaceho traktu a imunitného systému. Umožnila im lepšie tolerovať potravu z rôznych pestovaných produktov. A tak pred asi 10 000 rokmi vznikla krvná skupina A mutáciou zo skupiny 0. Krvná skupina B sa začala vytvárať prvý krát asi pred 5 000 rokmi v oblasti himalájskej vysočiny. Mongoli sa venovali pastierstvu a domestikácii zvierat čo odráža aj ich strava, pozostávajúca z mäsa a mliečnych produktov. Asi pred 1 200 rokmi ako výsledok nájazdov barbarov a zmiešania sa týchto východných dobyvateľov s európskou civilizáciuo vznikla skupina AB so zdedenými vlastnosťami skupín A aj B.

Ak sa na to pzrieme z hľadiska najsilnejšieho antigénu v ľudskom tele - podľa ktorého je pomenovaná krvná skupina 0, A, B, AB - antigénu krvnej skupiny vieme, že každé podozrivé idivíduum ktoré imunitný systém objaví je najprv porovnávané s ním. Ak zistí, že vstúpilo niečo cudzie okamžite začne proti nemu vytvárať protilátky. Keď sa protilátka stretne s votrelcom nastane reakcia zvaná aglutinácia - zrážanie, čím sa stane cudzí antigén lepkavým a zhlukuje sa do ľahko identifikovateľných celkov ktoré uľahčia prácu ich odstraňovačom. Podobné aglutinačné vlastnosti ovplyvňujúce našu krv majú lektíny - rôznorodé bielkoviny v jedle. Našťastie do krvného riečiska sa prefiltruje iba 5% lektínov, tu však reagujú s červenými a bielými krvinkami a ničia ich. Teda ak potrava ktorú jeme obsahuje lektíny - antigény nekompatibilné s antigénmi vašej krvnej skupiny, lektíny môžu napadnúť orgánový systém a aglutinujú jeho bunky. Jednoducho povedané ak človek s krvnou skupinou 0 alebo A vypije mlieko ktorého lektíny sa podobajú B antigénu, jeho systém okamžite začne aglutinačný systém ktorý mlieko vyvrhne. Činnosť lektínov v tráviacom trakte môže spôsobiť agresívny zápal sliznice čriev. Napríklad najznámejší lektín - glutén (lepok) nachádzajúci sa v obilninách sa viaže na výstelku tenkého čreva a spôsobuje zápal a podráždenie hlavne u ľudí s krvnou skupinou 0.

Ďalšim faktorom je pH krvi. Poradie od najzásaditejšej po najkyslejšiu krv je 0, B, AB, A1, A2, pričom Rh-faktor pozitívny viac jangizuje a Rh negatív činí krv ešte kyslejšou. Z toho vyplýva že jedinci s kyslou krvou by mali konzumovať čo najviac zásadotvorných potravín a opačne. Najväčším pomocníkom na tomto poli nám môže byť makrobiotická tabuľka potrvín.

Z uvedeného vyplýva, že nie je jednoduché orientovať sa v danej problematike. Ak by sme to mali zhrnúť do niekoľkých stravovacích doporučení, znelei by takto:

0

Nedoporučujú sa: obilniny, niektoré druhy strukovín, ovocia , mlieko, mliečné výrobky, kapusta,...

Doporučujú sa: niektoré druhy mäsa, zelenina typu jang, chren, cvikla, reďkovka, kel,...

A

Nedoporučujú sa: mäso, mlieko, pšenica, ...

Doporučujú sa: rastlinné oleje, sója, zelenina, ananás, citrón, cesnak, cibuľa, pór, biely jogurt, A1- viac zeleniny, A2 - viac ovocia, ...

B

Nedoporučujú sa: arašidy, sezam, pohánka, pšenica,...

Doporučujú sa: citróny, olivový olej, cesnak, cibuľa, pór, niektoré druhy mäsa, mlieka a mliečných výrobkov ako biely jogurt,...

AB

Nedoporučujú sa: červené mäso, pohánka, pšenica,...

Doporučujú sa: citróny, olivový olej, cesnak, cibuľa, zelená paprika, pór,...

Toto rozdelenie je naozaj orientačné a u rôznych autorov s miernymi odlišnosťami. Ak máme zdravotné problémy je však veľmi dôležité aby sme konzumovali výlučne vhodné potraviny. Po odznení týchto ťažkostí postačuje aby sme vynechali iba nevhodné potraviny.

Prajem vám mnoho zážitkov na ceste očistou tela a mysle.

Ing. Peter Tóth

Regeneračné centrum Košice