Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Škorpión

Najproblematickejšie sú spoločnosťou chápaní tí, u ktorých prevažujev živote energia Škorpióna. Extrémnosť citov, charakterizovaných Goetheho myšlienkou: „Do neba plesajúci, na smrť skormútený“ je tým dôvodom, pre ktorý väčšina ľudí nachádza s nimi tak ťažko kontakt. Ich túžby sú veľmi protikladné – výšky a hĺbky, duchovno a sexualita. Sú to ľudia so silne vyvinutým pudom sebazáchovy, s mocnými regeneračnými danosťami. Ak milujú, tak až do skonania a sebaobetovania, ak nenávidia, tak až do špiku kostí. Niet pre nich žiadnej strednej cesty. Potrebujú byť autentickí a nezávislí, zároveň si vytvárajú silné závislosti na iných. Pri riešení problémov nevedia byť ľahostajní, musia prísť až na kĺb veci, potrebujú odhaliť všetky tajomstvá sveta i vlastnej psyché. A čo sa dozvedia, nie vždy nechávajú vyplávať napovrch, udržiavajú si svoje tajomstvá. Sú veľmi neústupní, dokážu zájsťaž do krajností, aby udržali to, čo má pre nich cenu. Dokážu vycítiť slabiny iných, a sami v strachu, aby neboli manipulovaní, začnú manipulovať ostatnými. Ak podľahnú disharmonicky pôsobiacim energiám znamenia, stávajú sa žiarlivými, túžia po moci, ovplyvňujú iných a súschopní ísť až do zraňujúcich krajností v túžbe po moci nad nimi.Citové zranenia vyvovlávajú potrebu pomstiť sa. Zvyčajne mávajú dobrú (sloniu) pamäť, nezabudnú na nič pozitívne, ale ani negatívne. Uvedomujú si hranicu života a smrti a princíp zachovania života u nich posilňuje pohlavný pud s jeho transformujúcou energiou (orgazmus ako sekundová smrť). Dobrým partnerom môže byť pre nich jedinec so silnou dávkou energie hromadiaceho Býka. Chúlostivé bývajú uňho orgányv panvovom dne – vylučovacie a pohlavné, na regeneráciu ktorých môže efektívne využiť Gynex, KorolenRegalenRenol Vironal

Mgr. Miroslav Kostelnik

 

Znamenie Škorpióna 24. 10. – 22. 11., vládnuca planéta Pluto a spoluvládca Mars
Hoci mnohí Škorpióni sa usilujú o dokonalý úspech v živote, podarí sa to iba niektorým.
O úspech bojujú snáď energickejšie než všetky ostatné znamenia dohromady. Každý zápas vedú do konca, nehľadiac na možné následky. V mladosti sa Škorpióni mnohokrát mýlia, pretože im ich agresivita nedovoľuje poriadne sa zamyslieť a nahliadnuť do svojho vnútra.
Do svojho 29,5 roku veku, čo sa kryje s prvým cyklom Saturna, sa im nedarí dosiahnuť svoj životný úspech (materiálny, duchovný). Až po prekročení tohto veku začne život Škorpiónovi splácať a prináša mu všetky radosti, ktoré mu chýbali v mladosti. Títo ľudia sú veľmi emocionálne založení. Potrebujú lásku, túžia po nej, bojujú o ňu, prosia o ňu. 
Stručne povedané, láska je ich životodarné palivo. K sexu pristupujú s ľahkosťou a obvykle ho realizujú už v skorej mladosti, sú príťažliví, hoci nemusia byť práve krásni. Mali by sa vyhýbať pomstivosti, tajnostkárstvu, žiarlivosti a nemiernosti. Choroby v skorej dospelosti sú často výsledkom nešťastia v detstve. Emočné traumy vedú k nervovým poruchám, náchylnosti k infekciám a nákazlivým chorobám. Zárodky baktérií vnikajú do tela nosom, hrdlom, močovým i vylučovacím systémom a genitáliami. Bunkovou soľou Škorpióna je sulfát vápenný (kalcium). Je potrebná pre obnovu epitelového tkaniva a na udržanie prirodzenej rezistencie tela voči chorobám tým, že predchádza akumulácii organických odpadových látok. Prvým znakom, ak chýba v tele kalcium, bude upchaný nos a infekcia dýchacích ciest. Vážny nedostatok tejto soli môže mať za následok vredy, zápal pohrudnice, problémy s obličkami a pečeňou. Prísun kalcia si zabezpečíte dostatkom konzumácie ovocia a zeleniny, lebo telo nemôže absorbovať umelú (chemickú) formu tejto soli. Prirodzenými zdrojmi tohto prvku sú: cibuľa, cesnak, špargľa, pór, kel, karfiol, reďkovky, potočnica, výhonky horčice, figy, čerešne, sušené slivky, egreše, kokosové orechy Pre správnu životosprávu je potrebné znížiť v strave živočíšne tuky a nahradiť ich nesaturovaným rastlinným olejom. Vaša strava má mať vysoký obsah proteínov, popri nemastnom mase veľa morskej potravy, hydiny, vajec, jogurtov, orechov a sójových bôbov.

 František Šteffek