Regeneračné cetrum ezofit

Zázrakom prírody je ľudské telo, ktoré sa dokáže samo regenerovať. Nebráňme mu v tom.

Drevo

Drevo

 

Disharmónia predovšetkým v energetickej dráhe pečene, žlčníka a troch žiaričov, ako aj v celom rade ďalších energetických dráh – napr. jinovej pojivovej, spojnici a bočnej vetvy močového mechúrašľachosvalovej dráhy hrubého čreva, bočnej vetvy tenkého čreva a spojnice žalúdka.

 Pečeň je dôležitým orgánom na detoxikáciu tela a jej párovým orgánom je žlčník. Neriešený problém v pečeni môže v krátkom čase vyvolať ťažkosti so žlčníkom a naopak. Konzumáciou malého množstva kyslých potravín stimulujeme činnosť pečene, veľké dávky kyslých potravín pôsobia naopak. Pečeň filtruje krv od toxínov, kontroluje hladinu krvného cukru, premieňa uhľohydráty, bielkoviny a tuky, vyrába enzýmy a žlč, ktorá je potrebná na spracovanie tukov v čreve. Pečeň tvorí spolu so žlčníkom dvojicu strážcov, ktorí strážia čistotu nášho organizmu.

Problémy s pečeňou a žlčníkom sa prejavujú v oblasti psychiky výbuchmi zúrivosti, impulzívnym konaním, hnevom, pocitom slabého sebaovládania, zvýšenou podráždenosťou, precitlivenosťou na hluk alebo na silné vône a chute, nepružným myslením, nevyrovnaným správaním, prílišným plánovaním, zvýšenou pozornosťou voči detailom (puntičkárstvom), chronickou nespokojnosťou, netrpezlivosťou, ustavičnou výbušnosťou. Uvedené nálady a stavy ovplyvňujú negatívne pečeň a žlčník

Pri uvedených náladách a stavoch je možné využiť ako harmonizačný prípravok Regalen.

Detoxikácia organizmu nie je možná, ak nemáme v poriadku črevá. Prejedaním dávame možnosť množeniu patogénnych mikroorganizmov v črevách, vrátane obávaných plesní. Strava sa nestačí v črevách fermentovať a zahníva. Ak sa narušila správna funkcia sliznice čriev, vracajú sa toxíny, ktoré pečeň vylúčila, ale aj tie, ktoré vznikli hnitím, späť do tela. To sa nestačí detoxikovať a odpadové látky začnú vytvárať rôzne úložiská, najmä v tukovom tkanive, kĺboch a v nefunkčnom lymfatickom systéme v podobe rôznych hrudiek. V Regalene je obsiahnutý špeciálny komplex éterických olejov, ktoré brzdia rozkladné procesy a pôsobia proti plesniam. Príkladom je afrikánový olej, ktorý na plesne účinkuje celkom špecificky a regeneruje pečeň. Nedostatočná funkcia čriev znamená aj zlé vstrebávanie prvkov a vitamínov. Ak organizmus funguje správne, dokáže z kvalitnej stravy sám asimilovať všetky potrebné látky. Užívaním megadávok vitamínov telo zbytočne zaťažujeme a oslabujeme jeho prirodzené funkcie.

Odstránením príčiny a podporou správnej činnosti orgánov prostredníctvom ich prirodzenej energetickej siete naopak dosiahneme maximálnu regeneráciu tela. Tu hrajú veľkú úlohu horčiny, ktoré sme vo svojej strave nahradili cukrom. Aj žlč je horká a práve horčiny dodané telu napomáhajú k lepšej funkcii pečene. Staré národy vedeli, aké dôležité sú horčiny pre trávenie, a preto boli kedysi vo veľkej miere zastúpené v každom elixíre pre dlhý život. Horčiny preverené storočiami plnia v tele funkciu regenerátora. Veľké percento alergií a ekzémov, rôznych typov vyrážok a ďalších civilizačných ochorení spôsobuje nedostatočná funkcia pečene, žlčníka a obličiek. Horčiny dokážu podporiť väčšiu tvorbu antialergénov v pečeni a detoxikáciu organizmu, čo má priaznivý vplyv na tieto problémy, ale pozitívne pôsobí aj na srdce. Regalen obsahuje celý rad biologicky aktívnych látok zameraných na podporu regenerácie buniek.

Použitie: 

Silné detoxikačné, antioxidačné a regeneračné účinky komplexu rastlín a informácií je možné využiť nielen preventívne, ale aj pri alergiách a ekzémoch, pri lupienkenečistej pleti, plesniach v organizme, pri astme a chronických stavoch týchto ochorení, pri zažívacích ťažkostiachnechutenstve, funkčných poruchách žlčníka, pri žlčových kameňochnadúvaní a pri celkových stavoch vyčerpanosti, svetloplachosti, pri parazitoch v črevách, ďalej pri regenerácii pečene poškodenej infekčnými chorobami ako je žltačka, mononukleóza a pod. Je vhodný na regeneráciu a výživu chrupaviek, pri niektorých žalúdočných ťažkostiach a problémoch zažívacieho traktu spôsobených rôznymi druhmi mikroorganizmov. Ďalej je vhodný pri bolestiach vlasových korienkov a bolestiach hlavy, ktoré sa vyskytujú v oblasti ucha a vystreľujú smerom ku krčnej chrbtici. Vysoké detoxikačné účinky prírodných látok je možné využiť na odstránenie jedov z tela a regeneráciu buniek, na zníženie hladiny cholesterolu, na podporu imunity, ako prevenciu onkologických ochorení a celkovú regeneráciu organizmu. Je vhodný pri všetkých problémoch, ktoré sa vzťahujú k disharmónii v príslušných energetických dráhach.

Pre podrobnejšie informácie odporúčame brožúru Regenerácia v pentagrame, kde sú detailne popísané základné energetické dráhy.

Odporúčame kombináciu s krémom Protektin.

Viac info o ostatných elementoch podľa čínskej medicíny ako aj stravovania podľa 5 elementov

Test vášho momentálneho zdravotného stavu pomocou automatickej kresby - môžete zistiť a získať riešenie, ktorý z energetických okruhov máte oslabený